...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Říjen 2018

Dřevěné domečky

31. října 2018 v 19:38 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný večer! Minulý týden jsem si trochu hrála. Manžel mi ze zbytků prkýnek která jsem náhodou objevila v garáži nařezal domečky a já si na ně malovala, jen tak jak mi nápad přišel pod ruku. Z maličkých domečků možná budou vánoční ozdoby... ještě uvidím Mrkající
Od minulého týdne mám konečně vycházky, takže konečně pár venkovních fotek odjinud než ze zahrady...


Přeji vám krásné podzimní dny!


Andělů není nikdy dost!

27. října 2018 v 9:05 | Vlasta |  Domeček
Krásné, i když upršené sobotní ráno vám přeji!
Dneska je to měsíc co mě po mém ošklivém úrazu propustili z nemocnice. No co vám budu povídat, ještě pořád se necítím ve své kůži, ale když se podívám ten měsíc zpátky tak ano, není to ono, ale lepší se to každým dnem. Už mám dokonce i vycházky a zvládnu i menší procházku tak hurá! A protože mi všichni říkají, že při mě stáli všichni svatí a jak už jsem nejednou řekla, prostě andělů není nikdy dost a tak vám dneska představím mé dva nové ochránce. Děda nařezal špalky, já jsem jednou rukou nějak oplácala křídla a hlavu sádrou a kvůli vlhkosti natřela akrylovou barvou a manžel to celé skompletoval. S výsledkem jsem moc spokojená a teď ať se hoši snaží, se mnou to nebudou mít jednoduché Usmívající se


Ještě před úrazem jsem si koupila žlutou chryzantému, když jsem byla v nemocnici, tak trochu namrzla a vypadalo to, že už letos nevykvete. Minulý týden když u nás zase hrozily mrazíky jsme ji dali domů, ať se holka ukáže jestli ten teplotní šok zvládne a zdá se že ano! Poupátka začala růst a tak mi dělá spolu s vánoční hvězdou, které už taky byla ve skleníku zima společnost v obýváku. Každý večer ji ale odnáším do pokojíku kde se nesvítí a ještě zakrývám černým pytlem a už se začínají objevovat první červené listeny.
Užijte si pohodový sváteční víkend!

Při sobotě

20. října 2018 v 21:18 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný večer vám přeji! Počasí nám dneska začalo ukazovat svojí pravou podzimní tvář, celé dopoledne mlha a ani odpoledne žádná sláva.
Na připomenutí babího léta polštář...
A dneska jsem pekla chleba. Kvásek je potřeba jednou týdně oživit, takže i když mám levou ruku pořád spíš jen pro ozdobu, těsto jak jinak zadělala pekárna. Minulý týden jsem si koupila formu na pečení chleba. Tak rovnou z pekárny jsem těsto bez jakéhokoli hnětení přesypala do formy, nechala dokynout a upekla. Výsledek super námaha minimální a asi už u tohohle postupu zůstanu!No a zahrádka. Tak ta se pomalu ukládá ke spánku, letos bez mého přičinění jsem pouze ve funkci pozorovatele a tak jsem vypozorovala, že mi rozkvétá fialová azalka, takhle v říjnu... už se radši ničemu nedivím.A nakonec ořechy! Tak to je letos kapitola sama pro sebe. Máme sklizeno, usušeno a troufnu si říct, že zásobu na několik let, tohle je jenom část, zbytek se ještě dosouší na půdě.


Tak to je tak letem něco od nás. Přeji vám krásný sobotní večer a pohodovou neděli!

Podzim u nás...

14. října 2018 v 21:03 | Vlasta |  Zahrádka
...letošní podzim nemá chybu, těch barev všude kolem...... užijte si ho Usmívající se

Podzim v posteli

3. října 2018 v 21:07 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný večer vám přeji! Vy kdo mě sledujete na instagramu víte, že letošní podzim pro mě nezačal zrovna šťastně. Po nehodě na kole jsem minulé pondělí skončila v nemocnici s otřesem mozku a zlomenou klíční kostí. Už jsem sice doma, ale samá modřina a s vyhlídkou na operaci klíční kosti, kterou jsem si komplikovaně zlomila. Procházkám, focení a tvoření bude asi na nějakou dobu konec, jsem ráda, že dojdu z křesla do postele a zvládnu se sama najíst.
Damián se ujal funkce ošetřovatele hned jak jsem se vrátila z nemocnice Smějící se a taky na mě doma čekalo překvapení v podobě aromalampy od Lenky Hložkové a nových keramických truhlíků od Marie Jandíkové . Svíčku v lampičce zapálit zvládnu, ale instalace truhlíků už zbyla na manžela. Až se trochu zmátořím pokusím se o lepší detailní fotky.
Zatím vám přeji pohodový podzim a hlavně hodně zdraví!


A pár snímků před...