...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Duben 2018

Zahrada v květu

29. dubna 2018 v 21:28 | Vlasta |  Zahrádka
Máme za sebou první polovinu prodlouženého víkendu a byla doslova tropická! Zahrada je najednou v plném květu, ale trochu sprchnout by taky neškodilo.
Macešky v truhlících byly dlouho nic moc, ale najednou vykvetly do krásy!Kvetou měsíční jahůdky, jabloně a poslední kvítky se venku objevily i na převislé rozmarýně.
Na podzim vysázené skalničky vytvořily malé barevné polštářkyA u potoka za plotem nasněžilo bílýmy květy řeřichy, no není to nádhera tohle horké jaro?


Cesta do pravěku

24. dubna 2018 v 19:09 | Vlasta |  Cestování
Kdo by neznal filmy Karla Zemana Cesta do pravěku, Vynález zkázy, nebo Baron Prášil? Je fakt, že už je to hodně dlouho, co jsem některý z těchto filmů viděla, ale vždycky mě dostala jejich originalita - něco mezi hraným a animovaným filmen, na svou dobu opravdu vyjímečné snímky. A jak vlastně vznikaly a jaké technologie se tenkrát používaly, to všechno můžete vidět v muzeu Karla Zemana v Praze pod Karlovým mostem. Ukázky filmů, kostýmy, rekvizity, ručně psané scénáře, to všechno je tady k vidění. Opravdu vyjímečný zážitek.

Na houbách

22. dubna 2018 v 20:14 | Vlasta |  Zahrádka
Máme za sebou nádherný letní víkend. Včera jsme trochu výletovali, ale o tom jindy. Dneska jsem byla na houbách. Na to abych nasbírala houby k večeři, jsem skoro ani nemusela sejít z terasy no a jak to všechno začalo? Loni jsme koupili žok mulčovací kůry. Už při rozvážení byla kůra prorostlá nějakou bílou plísní. Na zimu jsem vysázené keříky zakryla chvojím a když jsem ho na jaře sundavala, byla ta divná plíseň úplně všude. No a ona to nebyla plíseň, ale podhoubí smržů. Minulý týden se začaly objevovat první plodnice a dneska už jich bylo na slušnou večeři pro dva a další malé houbičky jsou úplně všude.

A recept? Srmrže jsem vyprala, nakrájela na čtvrtky, hodila na kousek másla, podlila vodou a 15 minut dusila, potom jenom sůl a pepř ještě trochu opéct a nakonec přidat čerstvou petrželku. Hotovo, s chlebem naprostá delikatesa!


Jaro nebo léto?

18. dubna 2018 v 19:08 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný večer vám přeji!
Tak se to nějak zvrhlo a z nesmělého jara takhle v půlce dubna rovnou přišlo léto... no nevím jestli je tohle pro přírodu to pravé ořechové. Teplo a sluníčko mám ráda, ale všechno má mít svůj čas. Jarní kytky rychle odkvétají, stromy se zelenají a ledoví muži jsou skoro za měsíc. Nechci malovat čerta na zeď, ale mám s pozdními mrazíky v posledních letech hodně špatnou zkušenost a tak nezbývá než doufat, že nás letos minou.
Všechen volný čas teď trávíme na zahradě a snažíme se dodělat co je ještě třeba, k tomu jarní práce které se opozdily a tráva už jednou posekaná roste jako o život...uf!
Ale dneska jsem přece jenom stihla s foťákem oběhnout zahradu a tady je pár aktuálních fotek od nás.
Jaro na plný pecky!

8. dubna 2018 v 19:34 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný nedělní večer vám přeji! Tak tu konečně máme to pravé nefalšované jaro! Víkend u nás proběhl formou ryze pracovní, ale většina jarních prací, které bylo kvůli špatnému počasí potřeba odložit je hotových.
Na zahradě to kvete a bzuní o sto šest, dneska jsem ze skleníku vypakovala rozmarýny a do skleníku zase nastěhovala kaktusy ze zimoviště. Mám v zemi mrkev, petrželku a cibuli, ve skleníku mi roste bazalka a doma rajčata a papriky. Máme zabydlenou terasu a dnešní odpoledne už bez větru bylo naprosto dokonalé!
Medvědí česnek jsem dostala loni od kamarádky a vypadá to, že se mu u nás bude dařit Usmívající se


Zápichy byl vánoční dárek od manžela, dneska konečně nainstalovány. Na jednom trůní lucerna od Lenky a na druhém převislá rozmarýna

A jedna kocouří na závěr. Přeji vám krásný nový jarní týden!