...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Březen 2018

Krásné Velikonoce!

31. března 2018 v 12:08 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásnou Bílou sobotu vám přeji!
Pro letošek máme vajíčka nazdobena bez barviček. Jenom cibule a bílá a hnědá voskovka.

PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÉ A POHODOVÉ VELIKONOČNÍ SVÁTKY!

Velikonoční pečení

27. března 2018 v 19:02 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný večer přeji!
O víkendu jsem se kromě chystání venkovních jarních dekorací pustila i do nějakého toho velikonočního pečení. Jak jinak než léty prověřená klasika. Perníčky plněné povidly a křehké linecké oba recepty najdete na mém druhém blogu.


No a jaro je definitivně tady, teploty pomaličku stoupají, špačci se perou o budky, zahradu máme plnou rozkvetlých sněženek a dokonce i pažitka na bylinkovém záhonu už pěkně roste.Přeji vám krásné předvelikonoční dny Usmívající se

Velikonoční chystání

25. března 2018 v 20:48 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný nedělní večer přeji!
Máme za sebou docela pěkný víkend. Včera to bylo s počasím slabší, ani dneska dopoledne žádná sláva, ale odpoledne se vylouplo úplně jarně. Až na ten studený vítr jsme si to docela pěkně užili. Nachystala jsem nějaké venkovní dekorace samozřejmě za vydatné pomoci našeho kočičího prince Usmívající se
Přeji vám krásný předvelikonoční týden!

Vyšívaný polštář

18. března 2018 v 15:50 | Vlasta |  Ruční práce
Počasí je jaké je, škoda mluvit, a tak jsem se zase pustila do nějakého toho tvoření. Včera jsem dodělala objednané andělíčky a dneska jsem ušila další polštář s lučním kvítím. Výšivku už mám hotovou delší dobu, ale nějak nebylo kdy z ní ušít polštář. A i focení v dnešním pošmourném dni není žádná sláva.


No a dnešní ráno, jediný komu se tohle zpropadené počasí líbí je náš Damián


Jaro doma

14. března 2018 v 18:08 | Vlasta |  Domeček
Jaro si dává na čas. O víkendu nás navnadilo, ještě včera bylo počasí vcelku ucházející a dneska už jsme sluníčko neviděli. Co se dá dělat, když jaro venku stávkuje, v zahradnictví ho mají víc než dost Usmívající se Hyacinty už mi krásně rozkvetly a včera je doplnil ještě jeden petrklíč. Vzhledem k tomu, že hlásí docela velké mrazy mám tahle krásky zatím doma.

A dneska jsem taky vyrobila jarní věnec na dveře. Zrecyklovala jsem zimní. Na mechový korpus jsem namotala čerstvý břečťan, doplnila ho hnízdečkem z březových proutků a šitými ptáčky, které jsem objevila v krabici s jarními dekoracemi.
No a vzhledem k předpovědi počasí, tenhle pohled nás bude provázet ještě asi dlouho.


Přeji vám pohové, snad už brzo krásné jarní dny!

Konečně jaro!

10. března 2018 v 15:01 | Vlasta |  Příroda
Krásné sobotní odpoledne přeji!
Tak jsme se konečně dočkali. Po raním deštíku se konečně vyloupnul krásný jarní den. Teď se sice přihnala nějaká oblačnost tak jsem se z terasy přesunula domů, ale i tak je to paráda a věřím, že už to tak zůstane.
Chvíli jsem se odmlčela, důvody byly hned dva. Právě ta zima, která už mi tak lezla na nervy, že jsem nebyla schopná dobrovolně skoro ničeho a potom velké šití. Od začátku roku jsem našila přes třicet andělíčků a teď najednou rovnou deset! Šiju jenom po večerech a tak jsem měla na chvíli o zábavu postaráno. Hotovo sice ještě nemám, ale už vidím na konec. Hotové andělíčky zatím ukládám do velké krabice, ale nevím, nevím jestli se mi tam po finálním zabalení vejdou.


Minulý týden už jsem konečně taky rozsázela papriky a za oknem se mi derou ze země kedlubny a rajčata.


No a teď to dnešní jaro! Po obědě jsem se s knížkou usadila na terase, po té nekonečné zimě to byl dokonalý balzám!


Sníh se u nás místy pořád drží, ale sluníčko si s ním snad rychle poradí

Přeji vám krásné jarní dny!
Přiští článek se pokusím přidat dřív než za dva týdny. Aktivnější jsem poslední dobou na INSTAGRAMU