...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Únor 2018

Ještě pár střepů pro radost :)

12. února 2018 v 19:10 | Vlasta |  Moje malé radosti
Dlouho jsem sháněla takové akorát hrníčky na kafe. Mám velké a ještě větší bílé, ale chtěla jsem ještě takové menší když je chuť na malé dobré kafíčko. No a podařilo se, díky instagramu jsem objevila Lucku a její úžasnou keramiku a nechala si vyrobit hrníčky přesně na míru.
Už je pár týdnů k velké spokojenosti používáme a konečně jsem se dostala k jejich vyfocení.

A tady už v akci...A jak jsem minule slíbila, trochu Damiána MrkajícíA taky jsem zahájila zahradnickou sezónu, výsev naklíčených semínek paprik...


Přeji vám pohodový týden!

Z kuchyně a tak...

8. února 2018 v 19:18 | Vlasta
Tak nám asi začala ta pravá zima. V noci nachumelilo, přes den to vypadalo na oblevu, ale teď začalo pěkně přimrzat. No a já jsem se dneska odpoledne pustila do škvaření sádla. Tu a tam mě to popadne a tak pošlu manžela k řezníkovi pro tři kila sádla a škvařím. Sádlo nakrájím na kostky, celé množství dám do velkého kastrolu, podleju vodou a hodinu a půl peču v troubě na 180 stupňů, pak přendám na sporák a ještě asi 15 minut doškvařím. Z cca 3 kil syrového sádla mám asi 3,5 litru sádla a misku úžasných škvarků. No není to žádná dietní záležitost, ale občas chleba se sádlem snad neuškodí Mrkající
Minulý týden mi přišel balíček od Lenky a v něm pár nových kousků do kuchyně a tak jsem je hned musela naplnit. Recept na preclíky i na koka sušenky najdete na mém druhém blogu.
A pěkně mi povyrostl hyacint. Mám ho na studené verandě a do tepla si ho beru pro radost až když přijdu z práce, tak mi snad dlouho vydrží.


Přeji vám krásné zimní dny!