...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Prosinec 2017

Šťastný nový rok!

30. prosince 2017 v 9:32 | Vlasta
Veselého Silvestra a šťastný nový rok všem návštěníkům mého blogu!


Na Vánoce u nás

25. prosince 2017 v 20:28 | Vlasta |  Advent a vánoce
Letošní Vánoce si užíváme krásné, skoro jarní počasí. Včera jsme byli na tak velké procházce, že jsme se i trošičku opozdili se štědrovečerní večeří, ale všechno se nakonec stihlo a bylo to moc prima.


Damián s námi doma moc času netráví, v tomhle krásném počasí je celé dny na zahradě a když konečně přijde domů, je pěkně uondaný.


Stromeček máme letos bez skleněných ozdob, jenom slaměné, háčkované, perníčky a jablíčka. Měla jsem obavy co na stromeček Damián, ale když může být celé dny venku o stromeček se vůbec nezajímá.Přeji vám pohodový zbytek svátků!

Krásné Vánoce!

22. prosince 2017 v 13:56 | Vlasta |  Advent a vánoce
Tak se nám to pěkně přiblížilo. Ještě se dvakrát vyspíme a přijde Ježíšek! Já už mám tak nějak skoro všechno nachystáno, dopoledne jsme přežili vánoční nákup v supermarketu, dokonce i těsto na vánočky mi už kyne, zítra ozdobíme stromeček a už se budeme jenom těšit. Doufám, že to máte taky tak, pěkně na pohodu a bez stresu.
Touto cestou bych vám, drazí návštěvníci mého blogu chtěla popřát krásné a pohodové Vánoce, hlavně hodně zdraví, štěstí a dobré nálady!


Hotovo!

20. prosince 2017 v 13:17 | Vlasta |  Advent a vánoce
Pro letošní Vánoce mám skoro hotovo! Cukroví jsem definitivně dorazila včera, dárky zabalené, stromeček v garáži čeká na sobotní zdobení a i nějaká ta dekorace tu a tam je, letos střídmě, hlavně svíčky a lehce pár doplňků.
Jedno nové cukroví, recept najdete na mém druhém blogu.


Balení dárků letos tak trochu hand made. Obyčejný balicí papír, razítko z brambory, jutový provázek a něco na dozdobení ze zahrady.Vánoční hvězda sa mi zabydlela na okně v kuchyni, doufám, že ji letos nezahubím tak jako minulé roky!


Vánoční stolek ve verandě.


Přeji vám klidné poslední předvánoční dny!

Výprava za stromečkem podruhé

16. prosince 2017 v 18:17 | Vlasta |  Advent a vánoce
Tentokrát už to byla výprava za stromečkem, pod který nám Ježíšek (snad) nadělí příští neděli nějaký ten dáreček. Všechny stromečky byly krásné a tak byl výběr hodně rychlý.A pak ještě následovala návštěva zahradního centra, poněvač bylo potřeba ještě nutně dokoupit nějaké ty vánoční serepetičky...

Byla to vážně pastva pro oči a na závěr jsme si dali na náměstí svařák.
Blog nějak poslední dobou odbývám a nestíhám. Takže pokud chcete, můžete mě nově sledovat na instagramu.
Přeji vám krásný zbytek třetího adventního víkendu!


Zase jednou perníčky

6. prosince 2017 v 19:05 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Letos jsem se zase po letech pustila do pečení perníčků a když už jsem v tom byla sfoukla jsem ještě dvě perníkové chaloupky. Loni jsme se celý advent stěhovali a zabydlovali a na perníčky nebylo ani pomyšlení a vlastně ani pár let před tím jsem perníčkům moc nedala. Letos při zdobení jsem zjistila, že už zase budu potřebovat silnější brýle na blízko a ani ruka už není pevná jak bývávala. No zkrátka zdobení perníčků mi zabralo celý víkend a záda mě bolí ještě teď, živit bych se tím vážně nemohla PřekvapenýTakže perníčky jsou hotové, zavřené v krabici aby se stihly pěkně rozležet a dneska jsem se pustila do pečení cukroví.
Přeji vám pohodový večer!

První adventní víkend

3. prosince 2017 v 18:07 | Vlasta |  Advent a vánoce
Byl ve znamení rozsvěcení vánočních stromů a dneska první svíčky na adventním věnci a ta už hoří i u nás. Ale vezmu to popořadě. Včera ráno jsme nainstalovali náš živý stříbrný smrček před dveře, uvidíme jak zvládne zimu a jak nám do příštích vánoc vyroste.No a samozřejmě nám společnost dělal náš Damián, teda spíš číhal na ptáčky...
Letos jsem pořádně zakryla přesazené hortenzie a náš kočičák si v jedné udělal pozorovatelnu ptáčků jak létají na krmítko.


Věnec na dveřích mám letos úplně přírodní, zdobí ho jenom jedna keramická hvězdička.


A včera večer se poprvé rozsvítil i náš obecní strom, vidím na něj pěkně z okna kuchyně Usmívající se


A nakonec náš adventní svícen, ovoce vystřídala pomerančová kůra, křížaly, šípky malá jablíčka a chvojí.
Přeji vám klidný první adventní večer!

Výprava za stromečkem

1. prosince 2017 v 18:34 | Vlasta |  Advent a vánoce

Dneska po práci jsme se vypravili pro venkovní stromeček v květináči. Naše cesta vedla do vesnice Palupín u Strmilova na plantáže vánočních stromečků. O ten hlavní dárkový se jako už několik let zpátky postarají mladí, ale já jsem chtěla ještě jeden, živý v květináči před dveře, který si budu dál pěstovat.
U nás je trochu sněhový poprašek, ale tady o pár mertů výš je už úplně zavřená zima a dneska odpoledne bylo i pěkně mrazivo.
Kostelík jak od pana Lady...
mraky doslova čarovaly...


A nějak takhle vypadá ten náš krasaveček.


Stromečky kam oko dohlédne...

Přeji vám krásný první adventní víkend!