...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ

Listopad 2017

Nasněžilo...

Neděle v 16:53 | Vlasta |  Mišmaš
...letos o týden dýl než loni. Už ve čtyři ráno jsem koukala jak se krásně sype a ráno bylo úplně zachumelené.
Damián byl ze sněhu nadšený a dránil po zahradě až do pozdního odpoledne, to se mi domů vrátil tak trochu jako vydra, prvně vyprázdnil misku s jídlem a pak si ustlal na želvách.


Do odpoledne moc sněhu nevydrželo, ale na trávě se drží pořád.
No a já jsem se v minulých dnech pustila do šití andělíčků, abych zase trochu zaplnila obchůdek na Fléru a tady jsou, a někteří z nich už jsou ve světě.


Pozdní léto...

Sobota v 12:41 | Vlasta |  Ruční práce
jsem nazvala tenhle polštář. V pozdním létě jsem ho vyšívala, ale k ušití jsem se dostala až včera. Takže záležitost neaktuální, ale zase jedna rozdělaná věc hotová. Vyšívala jsem na zbytek lněného plátýnka nižší gramáže, pro zpevnění jsem výšivku podžehlila vlizelínem. Zadní stranu jsem ušila z béžové bavlněné látky a zapínání je na zip.

No a jinak nám listopadové počasí dává zabrat. Bojujeme s virózou a jediný komu se líbí venku je náš kočičák, už jsem vzdala kšíry i vodítko, je to lovec a potřebuje trávit čas v divočině Usmívající se
A my si vaříme čajíky, topíme v krbu a po večerech svítíme čím se dá.
Včera byly k večeři škvarkové placky se zelím, určitě časem recept přidám.
Přeji vám pohodové listopadové dny!Z víkendu

12. listopadu 2017 v 20:43 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný nedělní večer vám přeji! Martin na bílém koni k nám včera ani dneska nepřijel, ale husička včera k obědu byla a martinské rohlíčky ke kafíčku taky, po všem se jen zaprášilo a tak i přes nic moc příznivé počasí jsme odpoledne vyrazili na procházku. Chvílemi i svítilo sluníčko, ale fičel pořádný vítr a když jsme docházeli domů už začínalo pršet.

Minulý týden jsem umotala zase jeden košík z papírových ruliček, tentokrát pořádně velký, ještě nevím jaké pro něj vymyslím uplatnění, ale ono se něco najde.
A nakonec náš odpadlík
Usmívající se


Přeji vám pohodový nový týden!

Vánoce budou vyšívané...

4. listopadu 2017 v 15:28 | Vlasta |  Advent a vánoce
Barevný podzim se s námi pomalu rozloučil a po změně času nastaly dlouhé, předlouhé večery a tak jsem se pomalu pustila do vánočního tvoření. Při přebírání látek jsem našla docela velké kusy červené a bílé plsti a tak jsem se pustila do vánočních ozdob, zatím srdíčka a hvězdičky, je to taková titěrná práce, ale zase něco jiného a baví mě to.
Některé z ozdobiček najdete tady.