...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ

Červenec 2017

Čas sklizně

14. července 2017 v 21:11 | Vlasta |  Zahrádka
Tak už to vypuklo! Vody máme dost a tak zaléváme a jak zaléváme tak to všechno roste, no jako z vody Usmívající se
Loni jsem nasela nějaké exotické fazole a nesklidila jsem ani jednu, letos jsem zůstala nohama na zemi a nasázela ty nejobyčejnější keříčkové fazolky a bingo fazolek je, že bych je mohla prodávat.


Rajčata zatím sklízím jenom ve skleníku, ale i venkovní vypadají na slušnou úrodu a pomalu začínají zrát i ta maličká v květináčích. Rajčata milujeme, tak zatím stíháme ujídat.Pod střechou už visí červená šalotka a i klasická cibule bude tak do týdne ke sklizni.


Tak trochu se mi zbláznila žlutá cuketa, zítra bude polévka a musím pohledat nějaké další recepty.


A taky nějaká kytka se u nás najde, sice jich není moc, ale tak trochu pro oko Mrkající

A to všechno pod neustálým dohledem našeho princátka.
Přeji vám krásný víkend!


Zahrada v červenci

9. července 2017 v 21:07 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný horký večer vám přeji!
Prodloužený víkend nám pomalu končí, u nás byl sice hodně pracovní, ale i trochu návštěvový a vůbec nebyl špatný. Všude kolem nás bouří, ale my pořád na déšť čekáme. Takže na co síly a voda ze studánky ze sklepa stačí zaléváme a zalévání už přináší první úrodu a začíná se sklízet.
Letošní sucho svědčí levandulím, kvetou mi staré keře a pěkně se rozrostly i ty vysazené na jaře.


I netřesky letos hodně kvetou.


A včera jsem na zahradě vyfotila vzácnou návštěvu - batolec červený, prý je to subtropický motýl, no ten se k nám letos vážně hodí Úžasný


Rajčata by ještě pár dní snesla, ale pod váhou hroznů se mi už dva ulomily, tak jsem ta nejzralejší dneska sklidila.


Letos se mi zatím daří i malá balkónová rajčátka, jen červenat se jim zatím nechce.


Fuchsiím v truhlících na východní straně to taky docela trvalo, ale musím uznat, že sazeničky při zakoupení v dubnu byly opravdu maličké a pořád se nějak žádné kvetení nechystalo a najednou během chvíle tohle. Akorát na obrázku vypadaly růžovější, možná je to tím, že mají opravdu málo světla.


No a ta pracovní část víkendu bylo pokračování terénních úprav okolo domečku. Máme hotové první schody a díky početné skupině brigádníků rozvezenou velkou část ornice, teď už by to ale opravdu chtělo nějaký ten deštík.Přeji vám krásný večer a pohodové pokračování prázdnin. No a vám co musíte zítra do práce stejně jako já, klidný pracovní týden Usmívající se