...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Červen 2017

Po bouřkách

30. června 2017 v 22:02 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný páteční večer vám přeji!
V posledních dvou týdnech se přes nás přehnalo pár pořádných bouřek. Naštěstí žádné velké pohromy, zahrádky pěkně zalité, ale jedné noční bouřce s pořádným větrem neodolala naše stařičká bluma a rozlomila se vejpůl. Nebyla jiná možnost, než ji porazit celou a o zábavu na minulý víkend bylo postaráno.


Večer už zbyla z blumy jenom hromádka polínek a unavení brigádníci si zasloužili dobrou večeři na terase.


Sucho je u nás taky, ale zase až taková hrůza jako na Moravě to není a to pekelné vedro přeje bylinkám. Bazalku nestačím sklízet, už mám pytlík v mrazáku a z jedné várky jsem udělala pesto. Začíná kvést levandule a tak jsem umotala pár čerstvých paliček.... a všechno kvete, jen fotit to nějak nestíhám Mrkající
Přeji vám krásný víkend a báječné prázdniny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

První úlovek

21. června 2017 v 21:33 | Vlasta |  Mišmaš
Když je kočka na lovu a k tomu ještě na vodítku, není to nic jednoduchého. Náš Damián začal zlobit a prozkoumávat čím dál větší okruhy a tak jsme se museli vrátit pěkně ke kšírkám a vodítku. Na pětimetrovém vodítku je pěkně vidět ve kterém místě na zahradě zrovna je a já jsem mnohem klidnější. Na své omezení si zvyknul velice ryche a předevčírem večer, dokonce ulovil svoji první myšku.
Kočka v pohybu se moc dobře nefotí, tak aspoň takhle Mrkající


No a jinak se snažíme přežít tropy. Doma to ještě jde, ale horší je to v práci, od rána ve 30 stupních je celkem dost náročné přečkat těch osm hodin.
Nejvíc současné počasí svědčí mému bylinkovému záhonu. Už jsem dokonce usušila první várku majoránky.I milion belskám v truhlíčcích se daří, akorát na těch růžových bojuji s mšicemi a zatím vedou 3:1 Zamračený


A překvapivě sklízíme i jahody, na jaře byly tak bídné, že už jsem je málem vyházela, jenže potom nějak nebyl čas a světe div se i přes pozdní mrazíky, které zničily první květy sklízíme ob den velkou misku.


Takže to je tak za poslední dny všechno. Přeji vám krásný zbytek letního večera a ve zdraví přežívejte a užívejte tropy Úžasný

Na terase

13. června 2017 v 21:13 | Vlasta |  Domeček
Po delší době vám přeji krásný večer. Máme za sebou hektické období a čas na blog už prostě nebyl. Ale konečně máme vysněnou terasu, a jak se říká, co se vleče, neuteče. Měli jsme představu, ale její realizace se trochu protáhla. Rozhodli jsme se pro terasu z dřevoplastových desek a sehnat desky v dobrém poměru kvalita versus cena byl trochu oříšek. Nakonec padla volba na desky české firmy Perwood a už to jelo. Podklad pod desky nám udělala stejná firma, která dělala i chodníky a garážové stání a WPC desky jsme už zvládli s manželem položit sami. Včera jsme přilepili zakončovací lišty a tohle je výsledek.
Ještě nám zbývá upravit okolí terasy a bude hotovo, ale na to je čas a do podzimu to snad zvládnem.

Sedím venku a úžasně mi tu voní růže z Jericha, je právě její časPřeji vám krásný zbytek večera a pohodové červnové dny!