...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Květen 2017

Z květnové zahrádky

24. května 2017 v 19:31 | Vlasta |  Zahrádka
I když to letos moc nevypadalo, nakonec nějak to azalkové kvetení dopadlo. Azalky letos kvetou mnohem později a ani ne všechny, ty ranější při pozdních mrazících pomrzly a ty pozdnější jsou ještě v poupatech. Takže zatím nějak takhle.A ve skleníku se objevují první kaktusové květy...


A pomalu se začíná rýsovat budoucí úroda, ve skleníku...


a na venovních záhonech...


a jeden z mých letošních truhlíčků
Bylinkový záhon

10. května 2017 v 21:31 | Vlasta |  Domeček
Když počasí, čas a síly dovolí, věnujeme se terénním úpravám okolo domu. Spodní část zahrady, kde máme od loňska nahrnutou hromadu ornice je hodně mokrá a pro techniku težce přístupná, takže na řadu přišel krumpáč, rýč a lopata a ornici kolem domu rozvážíme pěkně na kotouči, práce je to těžká a zdlouhavá, ale do podzimu to snad zvládneme.


Dlouho jsem celému svému okolí tvrdila, že nikde nebude žádný záhon, žádné pletí, jenom tráva...
No, jaro přišlo a s ním okolo celé jižní strany domu bylinkový záhon Usmívající se Něco málo nových rostlinek jsem si koupila, něco přesázela a časem se uvidí, co se ještě vejde. Zatím jsou rostlinky malé a ty choulostivé ještě čekají ve skleníku až přijde jejich čas...
Zatím je to takové protivné rýpání v blátě, ale kolem dvou stran domu už mám nasetou trávu, až se zazelená bude to hned veselejší.
A taky jsem přemýšlela o označení rostlinek, to když přes zimu nějaká zahyne a já pak na jaře marně přemýšlím co to uschlé roští bylo. Na Fléru mě zaujaly tyhle zápichy a hlavně jejich cena, tak jsem pár objednala.


Bazalky mám předpěstováno spoustu, máme ji rádi a v mrazáku jí mám celou zimu. Ta si ale na vysázení do záhonu ještě počká, dneska u nás byly -4 stupně a co nebylo ve skleníku tak zmrzlo, takže s ořechy, švestkami, blumami a rybízem se opět jako několik posledních let můžeme rozloučit.
Přeji vám pohodové květnové dny, snad už bez mrazů!

Brouk v lustru

7. května 2017 v 22:16 | Vlasta |  Mišmaš
Do lustru nám vlezl brouk. Damián spal, najednou vytřeštil oči a zahleděl se na strop. Chvíli jsem nechápala na co kouká a pak jsem si všimla pohybujícího tmavého bodu uvnitř lustru. Navečer lezl brouk po stropě, chtěla jsem ho vyhodit ven, ale potom jsem na něj zapomněla.


A jak se k němu dostat? Ještě že nemáme vysoké skříně! Dlouhé minuty seděl střídavě na kamnech a před televizí a civěl na hýbající se tečku v lustru.


pak ho to unavilo...


... a přestěhoval se na svoje místo, na ovečku na gauči, ještě chvíli koukal do stropu...
... a už ho to číhání zmohlo úplně


Přeji vám krásnou dobrou noc a pohodové sváteční pondělí!

Recy deka

3. května 2017 v 19:04 | Vlasta |  Háčkování
Před časem jsem si uháčkovala takový divný svetr, možná si na něj ještě pamatujete. Háčkovaný z jednoho dílu, taková rychlovka, připomenout si ho můžete tady. Myslela jsem že bude úžasně pohodlný, ale nějak se neosvědčil. Založen ve skříni, byl znovu objeven loni při stěhování.


Myslela jsem, že ho rozpárám a materiál použiju na něco úplně jiného. Nakonec jsem rozpárala jenom sešité strany a vzniklý obdélník olemovala řadou čtverců z podobných jednobarevných přízí a světlo světa spatřila vcelku velká deka, na takové to večerní zachumlání u televize jak dělaná.

Přeji vám krásné květnové dny!