...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Únor 2017

Tak nevím...

27. února 2017 v 20:50 | Vlasta |  Mišmaš
... co toho našeho kocoura dneska popadlo. Celé odpoledne zběsile lítal po celém domě. Chvílemi mi připadalo, že létá doslova, protože byl víc ve vzduchu než na zemi... a k tomu vydával hodně divné vrkavé zvuky... že by na něj lezlo jaro?
A takhle to s ním nakonec dopadlo Překvapený


Přeji vám krásné, skoro jarní dny Úžasný


Jaro v dohledu!

25. února 2017 v 19:07 | Vlasta |  Příroda
Krásný sobotní večer vám přeji!
Uznávám ještě pořád je únor, ale počasí se nám asi snaží vynahradit vcelku úpornou zimu. V týdnu roztál sníh a najednou je tu docela pěkné předjaří. Sněženky kvetou, pomalu vystrkují hlavičky i žluté talovíny, ráno zpívají ptáci a vůbec už to je cítit ve vzduchu!Přes zimu se nám na zahradu nastěhoval krtek a udělal pěknou paseku. Teď to vypadá, že šel o dům dál, tak jsme dneska odpoledne tu hrůzu uklidili.


Ve skleníku mi pěkně přezimoval polníček. Mladé, křehké rostlinky milujou želvy i Damián.


Primulky mi zase dělají radost na verandě, prostě to jaro potřebuji všude Usmívající seNo a protože je u nás dneska Masopust, nemůžou scházet koblížky, a protože se mi nechtělo zadělávat s kynutým těstem, tak jen rychlovka, tvarohové koblížky. Recept najdete třeba u Moniky Na Kopečku.


Přeji vám krásný zbytek víkendu!

Vyšívání a kočkování

19. února 2017 v 12:13 | Vlasta |  Ruční práce
Opravdu nejsem žádná zdatná vyšívačka, zvládnu tak maximálně stonkový a řetízkový steh, ale občas mě to popadne vytáhnu zásobu bavlnek a vrhnu se do díla. Většinou jsou to polštáře, ale tentokrát jsem se pustila rovnou do ubrusu. Výšivka je úplně jednoduchá a ve finále bude ubrus zakončen háčkovanou krajkou, ale to bych předbíhala, zatím takhle.
No a naše zlobidlo. Kdyby to šlo, houpal by se na lustru. Poslední květ amyrylisu v kelímku přežil včerejší půlnoční pád vázy, kupodivu přežila i váza, já jsem vytřela a skoro v půl jedné zalehla, zbytek noci už byl bez pohrom.
Nejradši ho mám takhle, pěkně v pelíšku, kde nehrozí žádná pohrama.


Od rána se pere sluníčko s mraky a vypadá to, že už konečně vyhraje.
Přeji vám krásné nedělní odpoledne!


Zabydlujeme, aneb bedýnky podruhé

12. února 2017 v 17:28 | Vlasta |  Domeček
Krásný nedělní podvečer vám přeji!
Minulý víkend jsme se pustili do dokončení obýváku. Bedýnky jsou sestavené a všechno dopadlo k mé velké spokojenosti. Teď už jenom aby přišlo jaro a mohli jsme se pustit do dokončovacích prací venku.

Ve slevě jsem si koupila amarylis, bohužel až doma jsem zjistila, že o něj bylo špatně pečováno a cibule nemá vůbec žádné kořeny. Květ jsem tedy ustřihla a dala do vázy aby se cibule zbytečně nevysilovala a jsem zvědavá jestli zakoření.


Přeji vám klidný nedělní večer!

Taburetka

1. února 2017 v 18:10 | Vlasta |  Domeček
Dlouho jsem nemohla sehnat taburetky podle mých představ. Buď byly malé, nebo nízké anebo jenom jedna a já chtěla dvě. Nakonec se mi podařilo sehnat dvě stejné, ale každou s jiným potahem, ale protože jsem měla v plánu potahy háčkované tak tuhle maličkost jsem neřešila. Potahy jsem háčkovala z pletací příze Gerlach v šedo-režné barvě. Háčkování dlouhými sloupky šlo rychle a tady je výsledek.I kocour je zdá se s výsledkem spokojený...Přeji vám pohodový středeční večer Usmívající se