...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Leden 2017

Zabydlujeme, aneb stěna z bedýnek

28. ledna 2017 v 13:47 | Vlasta |  Domeček
Po vánoční pauze jsme se zase pustili do dokončovacích prací v našem domečku. Dělící policová stěna byla předem určená, že bude z dřevěných bedýnek, netušila jsem ale, jaký bude oříšek pěkné bedýnky, které by se daly použít jako nábytek sehnat. Nakonec se zadařilo a stěna mezi obývákem a ložnicemi je hotová.

I Kuchyń už je zařízená a pořádně vyzkoušená a na dotazy kdeže mám troubu, tak trouby mám naproti oknu, ono se to špatně fotí. Ale je jedna věc, kterou si takhle v zimě nemůžu vynachválit a to je nádoba na bio odpad s uhlíkovým filtrem. Žádné mušky, žádný zápach a sněhem se brodím na kompost jenom jednou týdně.


Na okno do kuchyně jsem nastěhovala svoje stařičké orchideje, snad se jim tu bude dařit.


Slbované sluníčko se u nás nekoná, nízká oblačnost tenhle víkend zase vyhrála. I tak vám přeji pohodový víkend!

Prosluněný víkend

23. ledna 2017 v 15:36 | Vlasta |  Příroda
Uplynulý víkend nám přinesl počasí plné sluníčka. Dneska už je zase všechno jinak, inverze dorazila i k nám a k procházkování to tedy vůbec neláká. V sobotu to ale byla jiná...Přeji vám pohodový týden a ať se nám to sluníčko zase brzo vrátí Usmívající se

Frmol na krmítku

21. ledna 2017 v 12:56 | Vlasta |  Příroda
Krásné sobotní odpoledne vám přeji, a když říkám krásné, tak to myslím se vším všudy. Ráno jsme zase měli kolem -15, ale teď svítí sluníčko a dokonce i hřeje, ze stříšky krmítka odkapává tající sníh a od samého rána je tam takový frmol, jaký jsem snad ještě nikdy neviděla. Od vrabčáků přes několik druhů sýkorek, pěnkavy, stehlíci, zvonci a dneska dokonce čtyři dlaskové, strakapoud a korunu tomu dala sojka, pod kterou se krmítko málem zbořilo Usmívající se
Zima je zkrátka dlouhá a tuhá a na zahradě se nám objevují ptáci, kteří tu během roku vůbec nejsou.
Něco málo jsem se pokusila vyfotit z obýváku za vydatné pomoci našeho Damiána...

No a pokud vás zajímá jak dopadla Damiánova háčkovaná boudička? Tak nějak takhle, on se nepotřebuje schovávat do boudičky, on potřebuje mít o všem a pořád přehled a navíc nutně potřebuje spoustu pelíšků, které střídá podle nálady a podle toho na který zrovna svítí sluníčko Smějící sePřeji vám krásný víkend plný sluníčka a pohody!

Zachumeleno

14. ledna 2017 v 19:58 | Vlasta |  Příroda
Sněhu si užíváme měrou vrchovatou a to za několik posledních zim.
Dneska chumelilo celé dopoledne a s přestávkami i odpoledne a už to podle toho vypadá, jsme zachumelení tak, že při cestě na kompost už mi místy nestačila výška sněhulí a nabírala jsem si.


Odpoledne přestalo na chvíli sněžit, takže hurá na procházku
No a způsob trávení zimy podleho našeho Damiána mi připadá ten úplně nejlepší Usmívající sePřeji vám krásný zbytek víkendu!

Čekání na jaro...

11. ledna 2017 v 21:02 | Vlasta |  Mišmaš
... je nekonečné a když je ráno -20 škoda mluvit. A tak si to čekání snažím nějak zpříjemnit, tu hrncem bylinkového čaje, který se mi pořád hřeje na kamnech, tu nějakou tou jarní kytkou...
I kocour se tváří jak kdyby na něco čekal, ale v jeho případě jde nejspíš o misku masa Smějící seJo a boudička je hotová, sice taková trochu neforemná, ale s měkkým novým pelíškem uvnitř prý ujde Mrkající


Ladovská zima

7. ledna 2017 v 21:40 | Vlasta |  Příroda
Lhala bych kdybych řekla, že mám zimu ráda. Opak je pravdou, musím ale uznat, že koukat z okna na tu bílou třpytící se nádheru a nemuset do těch -19 co u nás bylo dneska po ránu opravdu stojí za to.
Já tam ale šla, šla jsem se promést sněhem ke krmítku a nasypat ptáčkům slunečnice. Letos k nám létají stehlíci a nechtějí do krmítka pustit nikoho jiného.
Tohle je fotka z minulého týdne, když ještě mrzlo bez sněhu.


A dnešní ráno, mráz až se lepí nos, tak tohle vážně nemusím.


Později se na sluníčku sníh krásně třpytil...
Včera jsem odstrojila stromeček a sklidila těch pár vánočních dekorací, které jsem letos stihla vyndat. A konečně jsem se pustila zase do nějakého toho tvoření. Háčkuji boudičku pro našeho Damiána ze špagetové příze a zamiloval si ji ve chvíli, kdy boudičku ani zdaleka nepřipomínala.
Háčkuji háčkem č. 8 a je to dřina, ruce z toho pekelně bolí, znovu bych se do toho už nepustila, ale co by člověk neudělal pro kočičí radost Usmívající sePřeji vám pohodový zbytek mrazivého víkendu!

První měsíc za námi

3. ledna 2017 v 17:08 | Vlasta |  Domeček
Dneska je to přesně měsíc co bydlíme a taky měsíc co s námi bydlí náš Damián, takže takové malé dvojité výročí. A jak tak všichni rekapitulují uplynulý rok, nemůžu jinak než se za ním ohlédnout taky. Byl to rok našeho životního rozhodnutí konečně si začít žít po svém a ve svém a zatím shledáváme jenom samá pozitiva.
Nebudu se tu rozepisovat o nekonečných návštěvách úřadů, shánění povolení a povolení těch povolení...
Fyzicky všechno začalo loni v březnu vykolíkováním a zaměřením základové desky. Potom se čekalo na všechna ta povolení a v druhé polovině června konečně přijel bagr.


A pak se kopalo a zdilo a zaváželo až byla začátkem července deska hotová...A pak se zase čekalo až to celé uschne a vytvrdne a v půlce srpna se konečně začalo budovat.A i během stavby se čekalo tu na to, tu na někoho a tak nám to léto uteklo povětšinu čekáním a pak hurá do díla poněvač nějak nestíháme a v listopadu bylo konečně hotovo a nám začal ten správný kolotoč. Vymalovat, položit podlahy, postavit kuchyň a začít stěhovat. A najednou kde se vzaly tu se vzaly tak nějak mimochodem si přikvačily Vánoce a s nimi náš dáreček Damián a honem všechno dodělat a bydlet ... uf
Vánoce se stihly, s vypětím sil a nervů, ale byly a byly super!


Ještě pořád sice není hotovo, zbývá dovybavit nějaký nábytek, dokončit lišty u podlah dostěhovat knížky a ještě nějaké maličkosti a na jaře upravit okolí domu. Práce nad hlavu, ale ono to zase nějak půjde Mrkající