...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Říjen 2016

Podzim-čas dýní

30. října 2016 v 11:48 | Vlasta |  Mišmaš
Končící říjen se tedy co do počasí moc nepředvedl. Prodloužený víkend přinesl počasí hodně proměnlivé a dneska od rána upršené, sychravé a ještě ke všemu ta změna času, která mi vždycky zamotá hlavu a rozhodí spaní a pokazí náladu!
Dneska jsme měli v plánu pohrabat a uklidit listí z ořechů a vyrazit do lesa pro trochu chvojí na zazimování zahrádky. Smůla, prší, prší jako letos skoro pořád. Tak sedím u počítače a hledám inspiraci pro nějaké to tvoření. Inspirace nepřichází, ale zaujaly mě podzimní, hlavně dýňové fotky na pinterestu a o některé z nich se s vámi musím podělit. Třeba ta inspirace sedne na vás Mrkající

zdroj foto pinterest

Žádná sláva

17. října 2016 v 18:17 | Vlasta |  Příroda
Zpráva v televizi o tom jak rostou houby mě trošku nalomila, a navíc víkendové krásné počasí nás vytáhlo do lesa. V lese bylo opravdu nádherně, po dvou týdnech se na nás přišlo podívat sluníčko a listí na stromech se jen rozzářilo.Hub roste málo a navíc jsou hodně daleko od sebe.


Začínají růst i suchohříbci, ti sice tak daleko od sebe nejsou, ale zase jsou úplně miniaturní.


A podzimní královna našich lesů


Celková bilance bídná, prabídná. Dva hříbci, dvě lišky a dno košíčku zakryté suchohříbky. Houbičky byly ale dokonale zdravé a na večeři pro dva stačily.


Zato při dnešní cestě z práce jsem si spravila chuť, menšího hřiba jsem viděla z kola a ten obr byl kousek vedle pod smrkovou větví. Oba hřiby byly naprosto zdraví a řízky k večeři neměly chybu. Větší hřib vážil kilo a čtvrt a menší skoro půl kila.
Doufám, že to není konečná a houby ještě porostou Usmívající se

Želví pohoda

15. října 2016 v 18:39 | Vlasta |  Želva vroubená
Naši želvíci jsou po propršeném létě už skoro dva týdny doma v teráriu. Léto za moc nestálo a želvičky ho více-méně prospaly v domečku. První týden doma se aklimatizovaly při nižších teplotách a ještě tak napůl v útlumu, ale už se nastartovaly a vrátila se jim i chuť k jídlu. Venku se dá ještě pořád natrhat kvalitní krmení, ale už pomalu přidávám i čínské zelí, které bude v zimě jejich hlavní potravou a jednou týdně granule s vápníkem a právě granule namočené ve vodě naše želvy milují.Nahříváním pod lampou želvy stráví většinu dne
K nám se dneska po dvou týdnech zimy a deště konečně vrátilo sluníčko a byla to nádhra! Doufám, že to ještě pár dnů vydrží.
Přeji vám pohodový večer a krásnou neděli!

Začátek října...

4. října 2016 v 17:36 | Vlasta |  Zahrádka
...nám přinesl to pravé podzimní počasí. Ochlazení, déšť a vítr brrr nemám takovýhle podzim ráda! Dneska odpoledne se trochu vyčasilo, tak jsem vyrazila na zahradu sklidit poslední zbytky úrody. Muškátovým dýním dlouho trvalo naž nasadily plody, ale nakonec narostly docela pěkně, i když úplně dozrát nestihly. Už víc než týden sklízím ředkvičky vyseté začátkem září. Jsou výborné šťavnaté a vůbec nepálí.

Protože hlásí mrazíky, sklidila jsem i poslední fenykl, pěstovala jsem ho poprvé a netuším, jak je odolný vůči zimě. Pěstovala jsem ho jako pochoutku pro mazlíčky našich holek, ale docela bych ho vyzkoušela i v kuchyni, nemáte někdo nějaký osvědčený fenyklový recept?


A taky za poslední týden pěkně pokročila naše stavba. Máme okna, podklad pod fasádu a uvnitř rozvody vody a elektřiny a zafoukanou izolaci ve stěnách.no a nazahrádce už kralují chryzantémyPřeji vám pohodové podzimní dny!