...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Září 2016

Na sv. Václava

28. září 2016 v 20:48 | Vlasta |  Příroda
Znám pořekadlo na svatého Václava každá pláňka dozrává, ale jablka se u nás letos neurodila, ale opravdu vůbec žádná. Jabloně na jaře ani nekvetly. A tak jsem o svátečním volném dnu místo česání jablek konečně očistila a svázala cibuli na uskladnění.


sklízíme ředkvičky z a další dýně...a taky to na zahrádce ještě pořád kvete...


Možná si ještě pamatujete na fotky z naučné stezky na Čertův Kámen. Dneska jsme si udělali sváteční procházku až na její konec do vesnice Lodhéřov. Sluníčka jsme si k večeru moc neužili, za to bylo krásně teplo.

Podzim už je znát na každém kroku.Přeji vám krásné poslední zářiové dny!

Pořád se něco děje

25. září 2016 v 19:39 | Vlasta |  Domeček
Krásný nedělní večer Vám přeji!
Od chvíle, kdy jsem vám představila náš budoucí domov uběhly necelé tři týdny a stavba docela pěkně pokročila. Né že by to nemohlo jít rychleji, ale posun tu je a to je hlavní. Máme střechu, venkovní izolační desky, začalo se pracovat uvnitř a příští týden a se budou dělat rozvody elektriky a snad i vody a v pátek okna a s okny už to zase bude veselejší Usmívající se
Domek nám nám navrhla naše Pája a jak to bude vypadat uvnitř? Tak asi nějak takhle Usmívající se

No a zatím je realita takováhle. Vítejte v mé kuchyni.


a v obýváku...No, je toho ještě před námi dost, ale už se to pomalu rýsuje.
No a taky se nám zase vrátilo babí léto, na hromadě skrývky začínají rozkvétat pupálky a i nějaká ta růže se na zahrádce ještě najde.Přeji vám krásné dny babího léta!

Ubrus se srdíčky

20. září 2016 v 19:57 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný večer vám přeji! Konečně jsem dokončila vyšívaný ubrus, nebo spíš ubrousek. Nemám ráda ubrusy visící přes desku stolu, takže tenhle bude jen tak na střed. Inspiraci jsem našla opět na pinterestu.
A jak to tak vypadá podzim přišel nezván, nečekán a udeřil plnou silou. Dneska jsem sklidila poslední venkovní rajčata a pár muškátových dýní, ještě jich mám na záhoně několik, ale ty by ještě pár slunečných dnů k dozrání potřebovaly.


A nakonec ibišek. Loni jsem dostala od kamarádky semenáček venkovního ibiška. Zatím je v květináči a vůbec jsem nečekala, že letos vykvete. Stalo se, je nádherný a z růžovo fialové barvy jsem nadšená!


Vyšívání a trošku výletování

6. září 2016 v 15:37 | Vlasta |  Ruční práce
Krásné odpoledne přeji!
Tak se nám docela nepříjemně ochladilo. Včera vydatné dešťové přeháňky, dneska už sice neprší, ale zima a fučí vcelku nepříjemný vítr a já už se nemůžu dočkat zítřejšího návratu léta.
Přes léto a přes to letošní stavební už skoro vůbec nic netvořím. Vyšila jsem si akorát jeden polštář, který mě zaujal na pinterestu. Jednoduchá jednobarevná výšivka na režné látce mě baví a k polštáři si ještě udělám ubrus.
O víkendu jsme vyrazili trochu se projet na kole, bylo to prima Usmívající se


Přeji vám krásné zářiové dny!

Pomalu, ale jistě...

2. září 2016 v 19:01 | Vlasta |  Domeček
...se začíná rýsovat naše nové bydlení. Ještě minulý týden nebylo domek za hromadami navezené hlíny ani pořádně vidět, ale po připojení kanalizace a vodovodu a následného rozvezení hromad se chaloupka vyloupla k mojí zatím naprosté spokojennosti.
Práce tu je ještě spousta, ale do konce října máme slíbeno, tak snad na Vánoce v novém, uvidíme...

Přeji vám krásný první zářiový víkend!