...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Březen 2016

Druhý do páru

31. března 2016 v 18:13 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný podvečer vám přeji! Tak tu máme tedy aspoň dneska jaro jako vyšité. Sluníčko svítí, tráva se po včerejším deštíku zelená a kytky kvetou. O svátcích jsem dodělala druhý vyšívaný polštář. Motiv ptáčků se srdíčkem jsem objevila na pinterestu a zase jsem trošku vyšívala.


Přeji vám krásné jaro!!!!

Máme vejce malovaný...

26. března 2016 v 19:02 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Tak jsem tedy letos vůbec malování vajíček neplánovala, ale Aduš měla chuť tak malovala, já jsem barvila a stihli jsme i první letošní kolo- koloběžkový výlet Usmívající se
Mazanec jsem dělala letos trošku netradiční, proplétaný a beránek dnes ráno pečený z třeného těsta už přišel o půl těla.
Přeji Vám krásné a pohodové Velikonoce!!!!!


Polštář s ptáčky

18. března 2016 v 18:55 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný večer!
Konečně už to začíná vypadat na jaro, tak hurá!
No a já v přivolávání jara pokračuju pořád. Tentokrát jsem vyšila a ušila polštář s ptáčky. Vyšívala jsem po mnoha letech a docela mě to i bavilo.
No a jaro pokročilo i na zahradě. Kvetou krokusy, perklíče a jaterníky tak hurá!
Přeji vám krásný víkend!!!

Děčka s motýlky

13. března 2016 v 19:52 | Vlasta |  Háčkování
Když to jaro ne a ne přijít, tak jsem aspoň uháčkovala dečku s jarním motivem, třeba to pomůže Mrkající

Přeji vám krásný večer a pohodový nový týden!

Pastva pro oči i nos

10. března 2016 v 16:39 Pokojové rostliny
V těchto dnech se koná v zahradách pražského hradu v empírovém skleníku výstava hvězdníků a hyacintů. Předloni jsem měla to štěstí a navštívila jsem zde výstavu tulipánů, no byla to nádhera nesmírná. Letos jsem takové štěstí neměla já, ale moje starší dcera Adéla. Včera večer mi poslala z výstavy fotky a mě nedá vám jich pár neukázat. Vím, že některé z vás jsou vášnivé milovnice amarylisů a tohle vážně stojí za vidění, byť jenom na fotkách.
No co říkáte, není to nádhera?
Přeji vám pohodový večer a krásný nadcházející víkend!

Jaro se nekoná?

1. března 2016 v 19:18 | Vlasta |  Příroda
Krásný první březnový večer vám přeji!
To nám ten první jarní měsíc začal co? Sněhová kalamita se u nás naštěstí nekoná, všechno se obešlo sněhovým popraškem a teplotou lehce pod nulou...no žádná sláva, ale snad bude už brzo líp.
No na zahrádku to ještě není, tak jsem zase tročku oprášila háček a na světě je běhoun na stůl. Krajka je háčkovaná zvlášť a k ubrusu jsem jí ručně přišila.
No a tohle je naše sněhová nadílka.


A v takovém počasí je nejlepší zachumlat se do deky a vzít do ruky pěknou knížku. Můj oblíbený spisovatel Paulo Coelho, pravda literatura krapet depresivnější, ale s dobrým koncem a to je přece to hlavní Usmívající se


Jaro se nekoná venku, ani doma. Letošní dvě primulky, už odkvetly, nevím kde se stala chyba. Jiné roky mi kvetly dlouhé týdny a letos pár kvítků a hotovo.
Pár jarních fotek z pinterestu snad nebude na škodu.
Přeji vám krásné, barevné jaro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdroj fotek Pinterest