...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Leden 2016

Háčkovaný šátek

30. ledna 2016 v 18:56 | Vlasta |  Háčkování
Včera jsem dokončila háčkovaný šátek a dnešního jarního počasí využila k jeho venkovnímu focení. Háčkovala jsem z příze Micro od Ariadne. Háčkovalo se mi z ní moc pěkně a šátek je úžasně heboučký a parádně hřeje. Určitě se k téhle přízi ještě vrátím. Inspiraci a jednotlivé vzory jsem vyhledala na Pinterestu a pak už to šlo samo Mrkající
Fotky jsem vůbec neupravovala, takhle se mi zdá barva nejvěrohodnější.


Tak jedna věc hotová a já přemýšlím, do čeho se pustím teď. Mám v zásobě fantastickou režnou látku, tak asi vytvořím nějaký ubrus, uvidím...
Přeji vám pohodový večer a krásný zbytek víkendu!

Prolenošený víkend

25. ledna 2016 v 19:30 | Vlasta |  Mišmaš
Víkend začal pekelně mrazivě. V pátek večer bylo ještě -18, v sobotu ránu už jenom -9 a chumelilo, navečer už pršelo, neděle byla sychravá no v takovém počasí to úplně nejlíp udělal náš Ferda. Ono takové lenošení na kožešině je vrcholem blaha i pro kočku Usmívající se
No a my jsme zase pro změnu vytáhli deskovou hru Zeměplocha a trochu jsme si pohráli. Tahle hra je předloňský Ježíšek a máme ji taky moc rádi.


A k zajímavé hře jsme si uvařili dobré kafíčko. Mám ráda Lavazzu, ale pro změnu jsme vyzkoušeli Frolíkovu kávu Hejtman, je to směs arabiky a robusty a připravená v biletti konvičce je výborná!


A ke kafíčku něco dobrého. Recept na ořechové mini rohlíčky najdete na mém druhém blogu.


Přeji vám pohodový poslední lednový týden!

Když mrzne jen praští

19. ledna 2016 v 17:57 | Vlasta |  Příroda
Krásný mrazivý večer Vám přeji!
Předpověď meteorologů se vyplnila do písmenka. Dnešní raní teploty atakovaly v záporných hodnotách dvacítku, nos se lepil, dech tajil, no aspoň že v práci mám díky bohu teplo!
Nejsem žádný velký milovník zimy. Zimní sporty provozuji výhradně před televizní obrazovkou, ale když se vydaří takový lednový den jako byl ten dnešní, pěkné podvečerní procházce neodolám.
Nad zapadajícím sluníčkem byly celou dobu mraky, ale jak západ pokračoval, mraky se rozpouštěly a těsně před západem byla obloha úplně vymetená. Teď už máme -13, jsem zvědavá kolik bude ráno.

Před a za oknem

16. ledna 2016 v 17:05 | Vlasta |  Mišmaš
Krásné sobotní odpoledne vám přeji!
Tak přesně podle slibované předpovědi, ladovská zima dorazila i k nám. Včera kolem třetí odpoledne se začal sypat sníh a dnes jsme se probudili do bílého rána.


No a na okně mi už několik let prakticky bez přestání kvetou orchideje. Malá růžová orchidejka si sice na chviličku dala pohov, ale zato teď vykvetla rovnou na dvou stvolech.


O vánoční dovolené jsem taky trochu háčkovala. Šátek, který jsem už ukazovala vcelku utěšeně přibývá, ale nedá se dělat pořád. A tak jsem uháčkovala oslíka, medvídka a na pinterestu mě zaujaly maličké miminkovské tenisky, tak jsem jedny prubla taky.


Tak a to je pro dnešek všechno, užijte si krásný zbytek zasněženého víkendu!

Lněný kudrnáč a první jarní kytka

12. ledna 2016 v 19:35 | Vlasta |  Šití
Krásný večer vám přeji!
Když už jsem byla v tom andělském šití, rozhodla jsem se pro vytvoření jednoho ryze přírodního andílka. Lněné plátno jsem měla, koupila jsem ještě lněnou koudel na vlasy a pustila se do díla. Což o to tělíčko jsem měla coby dup, ale vlasy z koudele mi daly zabrat. Nejdřív jsem ručně smotala jednotlivá vlákna do něčeho jako tlustá nit, potom jsem nit namotala na špejle a natužila škrobem. Už jenom sundavání ze špejlí byl oříšek a co teprv našívání kudrlin na hlavu, to mi trvalo celý večer, ale s výsledkem jsem spokojená.

A při všem tom šití a motání mi z najednou začaly kvést modré hyacinty. Jsou to letněné loňské cibule znovu nasazené do misky, květy už letos nejsou tak bohaté a na jaře cibule poputují do záhonu.


No a když tak poslouchám v televizi co nás zítra čeká, vůbec se na to netěším, radši bych už to jaro, ale co naplat, je leden a k tomu sníh a mráz patří, tak ať na vašich cestách nezapadnete do závěje Mrkající

Není anděl jako anděl

9. ledna 2016 v 19:06 | Vlasta |  Šití
Krásný večer vám přeji!
Celý týden jsem se tak nějak na blog nedostala, protože jsem překvapivě šila anděla Mrkající
Všechno začalo už o svátcích, kdy mě jedna zákaznice oslovila, zda bych jí neušila velkého anděla. Anděl měl být dvakrát tak velký než šiju. No po pravdě se mi do toho moc nechtělo, celý podzim jsem šila jednoho andělíčka za druhým a už se mi o nich pomalu i zdálo,ale nakonec jsem to vzala jako výzvu. Střih jsem hodila do čtvercové sítě, zvětšila, s paní se domluvila na tom z jakých látek by si anděla předtavovala a pustila jsem se do šití. Včera jsem dílo dokončila a samotnou mě překvapilo, jak i takový půl metrový anděl může být pěkný.


No byla to loni pořádná kupa andělů, poslední jsem posílala tři dny pře Štědrým dnem a kupodivu všichni doletěli do nových domovů včas. No a minulý týden mě tak napadlo, že by si tihle uchechtaní okřídlenci zasloužili na Fléru svůj vlastní obchůdek. Tedy ne jenom oni, v plánu mám ještě nový druh andílků a určitě se tam časem objeví i jiné šité dekorace, ale to až jak čas dovolí.
Takže pokud chcete, jste zváni k návštěvě obchůdku U ANDÍLKA. Zatím tam toho moc není, ale slibuju, že se polepším.


A z dnešního focení. Sluníčko si se mnou hrálo na schovávanou. Když jsem vyšla ven, svítilo. celou dobu kdy jsem se snažila andělíčky vyfotit, bylo za mrakem a když jsem to vzdala zase vylezlo.

Přeji vám krásný zbytek víkendu!

Posváteční...

3. ledna 2016 v 16:22 | Vlasta |  Mišmaš
Krásné nedělní odpoledne vám přeji!
To nám to ale uteklo, ani se tomu nechce věřit, ale víc jak dvoutýdenní dovolená je fuč a byla to pěkná dovolená. Až do Silvestra nádherné jarní počasí, spousta sluníčka a spousta odpočinku, moc se mi to líbilo Usmívající se No a najednou je tady nedělní odpoledne a já se začínám psychicky připravovat na zítřejší vstávání v pět ráno, to bude kruté!
Ale ještě se vrátím k jednomu vánočnímu a jednomu povánočnímu dárku.
Každoročně nám Ježíšek přinese nějakou společenskou hru a letos to byla hra iKNOW a byla to dobrá volba, hraním jsme strávili několik večerů, včetně toho silvestrovského.


Pokud tuhle hru neznáte, určitě ji můžu jen a jen doporučit, je to vlastně vědomostní hra a vy při ní zjistíte, že už jste úplně, ale úplně všechno zapoměli Smějící se
1600 otázek ze 4 kategorií z celého světa a k tomu 4800 zajímavých nápověd. Ke každé otázce máte celkem 3 nápovědy, které vás vedou ke správné odpovědi. Jen znalosti k vítězství nestačí. Ve hře potřebujete i dobrý odhad vašich soupeřů, na jejichž znalost či neznalost si vsázíte.A taky jsem začala po večerech zase háčkovat. Bude to velký chumlavý šátek a háčkuji z příze MICRO od Ariadne.A ještě se musím pochlubit jedním dárkem. Sice to byla nadílka povánoční a tak trochu nečekaná a nadělila jsem si ji sama a to díky mnohým z vás, kteří jste si u mě v minulém roce objednali permíčky a andělíčky a já si našetřila na svůj vlastní nový šicí stroj. Už je vyzkoušený a zatím jsem s ním moc spokejená, takže ještě jednou díky Usmívající se


No a jak to tak vypadá, už k nám dorazila i ta zima. Venku je celý den - 6 a fučí severák, no co naplat je leden a příroda si už konečně musí odpočinout.
Mějte se tedy báječně a všem kdo budete zítra poprvé v tomto roce vstávat do práce přeji šťastné vykročení!