...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Prosinec 2015

PF 2016

30. prosince 2015 v 20:27
Letí to letí, minulý týden vrcholily vánoční přípravy a zítra se budeme loučit se starým rokem. Byl takový, jaký byl, chvíli lepší a chvíli horší, prostě takový normální rok.
Přeji vám všem, ať i ten nový rok 2016 vám přináší spoustu radostných událostí, spoustu zdraví a dobré nálady a jen maličko starostí abychom byli stále ve střehu Mrkající
Tak tedy šťastný nový rok!


Štědrý den

25. prosince 2015 v 11:50 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný sváteční den přeji!
Doufám, že jste si Štědrý den užili v klidu a pohodě a pod stromečkem jste našli přesně to, co jste si přáli.
Celé Vánoce u nás vládne překrásné jarní počasí, ráno mrazík a potom celý den svítí sluníčko jako o život. Včera po obědě jsme vyrazili na tradiční vánoční procházku do lesa, a bylo tak krásně a teplo, že jsme cestou svlékali bundy.Po návratu z procházky jsme se hned pustili do chystání štědrovečerní večeře a všechno dopadlo tak jak mělo. Večeře byla dobrá, stromeček neshořel, s dárky byli všichni spokojeni a tak jsme si povídali a těšili se s novými dárky ještě dlouho po půlnoci.Tak takový byl náš Štědrý den. Přeji vám pohodový zbytek svátků!

Šťastné a veselé...

21. prosince 2015 v 17:27 | Vlasta |  Advent a vánoce
Už se nám to pomalu blíží a já bych ráda popřála touto cestou všem šťastné a veselé vánoční svátky, hlavně hodně zdraví a pohody a protože si letos opět bílých Vánoc neužijeme tak aspoň takhle MrkajícíJmenovky na dárky a mandloví panáčci

18. prosince 2015 v 16:15 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásné odpoledne vám přeji!
Tak to je tedy vánoční nálada! Dopoledne svítilo sluníčko, dokonce jsem pověsila ven prádlo a přistála mi na něm včela, a po obědě se zatáhlo a leje jak z konve a vypadá to, že bude pršet do jara!
No nevadí, tak si ty Vánoce naladíme aspoň doma. Včera jsem se konečně pustila do balení dárků. Několik let používané jmenovky se mi už okoukaly a tak jsem začala přemýšlet jaké vyrobit letos, no a myslím, že to nedopadlo vůbec špatně. Nastříhaná krabice ze slabého kartónu, hnědý papír, bílý popisovač, razidlo na vločky a trochu lepidla a tady je výsledek.
Na pinterestu mě zaujali medvídci s mandličkou, no a protože jsem nesehnala formičku tak maličkého medvídka, ale jenom panáčka máme panáčky, recept a video najdete tady.
A včera jsme si nazdobili náš malý umělý stromeček a takhle jsem si svítila dneska ráno u snídaně.


Tak a to je pro dnešek všechno. Užijte si poslední adventní víkend a já se jdu pustit ještě do dvou andělů, kteří ještě na poslední chvíli v pondělí odletí Usmívající se

Týden do Vánoc...

16. prosince 2015 v 21:09 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný předvánoční čas Vám přeji! Do Vánoc zbývá týden a já jsem ještě nezačala téměř nic chystat. Před chvílí jsem došila a zabalila posledního anděla, který se pokusí do nového domova doletět do štědrého dne, zaklapla jsem skříň se šicím strojem, zítra jdu naposled do práce a od pátku se vrhnu na nějaké to zdobení a taky balení dárků. Dneska se ale ještě vrátím k minulému víkendu. V sobotu jsme se vypravili na předvánoční trh do Jindřichova Hradce, stánky na náměstí a na zámku už mají léta stejný zasedací pořádek, ale oku to zalahodí a vánoční nálada se umocní Usmívající se

No a po obědě, jsme se ještě vypravili do zahradního centra. Je nově otevřené na podzim, a podzimní výzdoba tu byla velkolepá, ta vánoční mě ale hodně zklamala.
Zástupy vánočních stromečků, a ty ceny až oči přecházely! No opelichanou jedličku za tisícovku jsme si tedy opravdu odpustili.
Bramboříky a azalky, ale neměly chybu!Užijte si poslední předvánoční týden, hlavně v klidu a pohodě!!!

Adventní fofr :)

13. prosince 2015 v 17:26 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásnou třetí adventní neděli Vám přeji!
Já jsem si v posledních dnech nenotovala koledy, ale v hlavě se mi honila písnička z jednoho večerníčku...ne ne nestihnu to nestačím, ale nako nec jsem to stihla a tahle andělská kavalérie od nás během příštího týdne odfrčí do nových domovů. Ještě mi zbývá dva andělíčky dokončit, to stihnu dneska večer a pro letošek bude asi hotovo.


Tohohle jsem šila poprvé, látku si paní vybrala a udělala dobře, andělíček je opravdu andělsky něžný a jednou si ho třeba ušiju i pro sebe Mrkající


Nakonec už máme i nějaké to cukroví, letos peču málo, ještě něco nepečeného a bude hotovo.V plánu jsem z časových důvodů neměla ani perníčky, nakonec jsem malou dávku upekla a Adélka včera nazdobila.I já jsem se na zdobení podílela, na pinterestu jsem objevila jednoduše zdobené sněhuláky a pár jsem jich upekla, tak zase trochu jiné perníkové zdobení.Přeji Vám pohodový večer třetí adventní neděle!

Advent, nebo jaro?

5. prosince 2015 v 15:47 | Vlasta |  Advent a vánoce
Tak tedy nevím, ale dnešní počasí je opravdu jarní. Byli jsme na procházce a pěkně jsme se při pochodování zahřáli!
A bylo opravdu nádherné odpoledne.Šišky se letos urodily.


Ale co mě nejvíc dostalo, rozkvetlá mikulášská pampeliška!


No ale přece jenom je čas předvánoční, tak trochu k věci. Maličko jsem háčkovala. Návod na jablíčka jsem našla u Lenky Včelky a plánovala jsem je použít jako přízdoby vánočních dárků. Jsou ale hodně velká, tak ještě nevím na co se mi budou hodit.

Zásoby vánočních látek se tenčí, ale ještě jednoho andělíčka jsem spíchla. Pomalu začínám přemýšlet jaké budu péct cukroví, tak na šití asi nebude už moc času. Andělíček je zatím volný.


Přeji vám klidného Mikuláše a krásnou druhou adventní neděli!