...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Listopad 2015

První adventní

29. listopadu 2015 v 14:35 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásnou první adventní neděli vám přeji! Včera u nás odpoledne sněžilo a předvánoční atmosféra byla téměř dokonalá, ale ouha, dneska už zase prší a prší a po vánoční náladě ani stopy. Včera odpoledne jsme se po několika letech vypravili na předvánoční trh do Plasné. Stánků bylo málo, stejně tak i lidí. Koupila jsem si věnec z neopadavé jedle a pár korálkových ozdob, dali jsme si svařák a hurá domů do tepla.


Přeji Vám pohodovou první adventní neděli!

Advent za dveřmi

26. listopadu 2015 v 19:43 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer Vám přeji. Tak se nám to kvapem blíží. Nadcházející víkend bude první adventní a tak už je na čase myslet na nějaké to vánoční zdobení. K umotání věnce jsem se letos nedostala, měla jsem spoustu šití a ani jsem neměla žádný kloudný nápad. V letáku z Lidlu mě zaujaly adventní dekorace a manžel dneska vybral ten nejhezčí, sice je ještě brzo, ale už nám visí na dveřích a je opravdu moc krásný.


Včera jsem došila jednoho andělíčka na přání v přírodních tónech a ještě budu dělat stejného jako dárek.


No a aby toho šití nebylo málo, spíchla jsem nové potahy na polštářky Usmívající se


A taky jsem ještě trošičku háčkovala, zajíc z vlněné příze takový skoro polární Usmívající se


A co takhle perníčky plněné povidly na mikulášskou nadílku. Recept najdete na mém druhém blogu.


A mrzne. Mrzne v noci a teplota těsně pod bodem mrazu se drží i přes den. Tak o třeba už za pár dní bude i na brusle.
Přeji Vám klidný večer a pohodový začátek adventu!


Že by vážně zima?

22. listopadu 2015 v 19:32 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný nedělní večer!
Taky jste se dneska probudili do bílého rána? Předpověď sice sníh hlásila, ale já jsem to nějak nebrala vážně a ráno jsem tedy koukala! No a když jsem šla želvám k snídani vyhrabat z pod sněhu nějaké to pampeliškové listí vzala jsem sebou foťák. Sněžilo celé dopoledne a sníh se docela pěkně držel, odpoledne začal povolovat, trochu se projasnilo a teď už máme -4, no zima to asi nakonec bude myslet vážně!No a já jsem zasněženou neděli využila k nazdobení perníkové mikulášské nadílky. Ani jsem letos pečení mikulášských perníků neměla v plánu, ale Pája si minulý víkend pekla perníkovou objednávku a část těsta zbyla a tak jsem napekla něco čertů andělů a Mikulášů. Se zdobením jsem se nijak moc nepárala, jen tak šup, šup ke kafíčku se budou hodit Usmívající se


... a svítíme a voníme...


A k večeři jsem uděla čočku se zkaramelizovanou cibulkou a ztraceným vejcem podle včerejší ho dílu Karolíny, domácí kuchařky a můžu moc a moc doporučit.Přeji Vám pohodový nový týden!

Kočkování

21. listopadu 2015 v 13:02 | Vlasta |  Háčkování
Krásné sobotní odpoledne Vám přeji!
Po delší době jsem se konečně utrhla od šití andělíčků a pro změnu jsem se pustila do háčkování. Tentokrát jsou to měkoučké muchlací kočky. Prvně jsem uháčkovala jenom kočky, pak jsem si řekla, že šálka na zimu by se hodila, a protože jsou to takové hodně ospalé kočky, dostala každá k šálce ješě svůj vlastní polštářek :)
Jestli se vám některá z koček líbí, může být vaše Mrkající

Kočky ležící, spící MrkajícíPřeji Vám pohodový víkend!

Polštářování

11. listopadu 2015 v 19:22 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer Vám přeji!
K uháčkování téhle trojice polštářů mě tak trochu inspiroval letošní barevný podzim. Barevné listí je sice už skoro všechno odfoukané, pohrabané a uklizené a tak podzimní šedou můžou oživit barevné polštáře.

Včera jsem pekla koláč. Kdybyste mě zabili, nevím kde jsem recept na něj našla, ale nemá chybu. Obyčejné linecké těsto, tvaroh rozšlehaný s vajíčky, pokladený posledními letošními švestkami a posypaný skořicivou drobenkou, výborný podzimní moučník!Přeji Vám pohodový večer!

Koš se dvěma uchy

6. listopadu 2015 v 19:10 | Vlasta |  Pletení z papíru
Krásný páteční večer vám přeji!
Po dlouhé době jsem dostala chuť umotat si něco z papírových ruliček a na svět přišel velký koš se dvěma uchy. Koš má horní průměr 42 cm do toho se toho vejde Usmívající seA dneska jsem trochu pekla, podmáslové trojhránky podle Blanky byly dneska k večeři a Blani, byly výborné!


A pořád máme krásný podzim. Blíží se polovina listopadu a venku to je na krátký rukáv a těch barev všude okolo!
Přeji vám krásný víkend!!!

Podzimní...

3. listopadu 2015 v 18:18 | Vlasta |  Putování po Čechách
Podzimní Červená Lhota je snad malebnější než ta jarní, vzlášť když se vydaří počasí jako o uplynulém víkendu!

Přeji Vám krásný večer!

V Praze

1. listopadu 2015 v 17:39 | Vlasta |  Putování po Čechách
Krásný večer Vám přeji!
Doufám, že jste si přelomový říjnovo-listopadový víkend užili tak jako my. Podzimní práce na zahradě byly z důvodu krásného počasí přerušeny a výletovalo se. Včera Praha a dneska... o tom zase jindy.
Včera se nám naskytla možnost shlédnout v divadle Studio dva muzikál Evita a před divadlem byl čas i na procházku po Praze.
Času zase nebylo až tak moc a tak jsme z Hlavního nádraží vyrazili na pěší tůru Petřín- Hradčany a zpět na Václavské náměstí. No byla to štreka, ale zvládli jsme to a pět minut před začátkem představení už jsme uťapaní seděli v divadle.
Počasí bylo doslova přepychové a centrum Prahy narvané turisty jak o hlavní prázdninové sezóně. Moc jsem ani nefotila, čas nás tlačil, ale pár snímků sluncem prozářené podzimní a nakonec i večerní Prahy jsem přece jenom pořídila.
Takže v rychlosti Národní divadlo, Mánes a kavárna Slavia a přes most Legii na druhou stranu Vltavy


Před výstupem na Petřín je potřeba trochu se posilnit a čím jiným na podzim než domácím štrůdlem se zmrzlinou.
Ve vetešnictví měli zavřeno a to už asi hodně dlouho, ale rybízové víno jsme prostě museli ochutnat a musím říct, že mi tedy vážně chutnalo Smějící se


Sluníčko se rychle schovává, tak rychle až je mi to nemilé...
Poslední sluníčkové pohledy na Prahu a rychle na Petřín než bude úplná tma, to ale zase příště.

Přeji Vám krásný nedělní večer a pohodový vstup do prvního listopadového pracovního týdne Usmívající se