...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Říjen 2015

Ještě trochu andílků...

26. října 2015 v 19:46 | Vlasta |  Šití
Minulý týden jsem ještě ušila pár andělíčků. Dva stojací a jednoho na přání létacího v přírodních barvách. V sobotu při slunečném počasí jsem je vyfotila a to jsou oni. Oba stojací jsou zatím volní.No a máme tady ten pravý barevný podzim, tak si ho užívejte, než opadá Usmívající se


Dnešní ráno a podzimní dortík

24. října 2015 v 10:13 | Vlasta |  Příroda
Krásný den vám přeji!
Dneska jsme se konečně po mnoha dnech probudili do nádherného sluncem zalitého rána. Pravda byl mráz, který pěkně tahal za uši, ale zase venku vykouzlil třpytící se nádheru.
Petrželku do nádivky se mi ani nechtělo trhat abych tu parádu hned nezničila.


...růže už to má taky za sebou...

A na víkend jsem upekla podzimní dortík, zatím neochutnán, ale jestli bude stát za to, recept určitě přidám, nebojte houbovej není Smějící sePřeji vám všem krásný, slunečný víkend!!!


Letošní 3x poprvé

20. října 2015 v 19:09 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný večer Vám přeji. Všude už je vidět pokročilý podzim, listy na stromech se vybarvují a venkovní teplota u nás už dávno nepřesáhla 10 stupňů. No a to je ten správný čas pro předvánoční tvoření. O víkendu jsem do obchůdku na Fléru ušila první dva andělíčky. Tyhle stojací už jsem dlouho nedělala a byla to příjemná změna. V obchůdku se ale dlouho neohřáli a už jsou fuč, nevadí až bude volná chvilka udělám třeba zase jiné.No a druhé letošní poprvé jsou vytlačované perníčky.


A do třetice taky něco na zub. První pečení z letošních ořechů- bábovka, voní mi tu pod nos a je výborná, recept určitě přidám co nejdříve.


Přeji vám pohodové podzimní dny!

Při sobotě a salát z červené řepy

17. října 2015 v 20:53 | Vlasta |  Receptíky
Krásný sobotní večer vám přeji! Sobota byla tedy hodně pošmourná, sice odpoledne se chvílemi skrz mraky prodíralo sluníčko, ale bylo ho málo a naši zvířenu to nechalo úplně v klidu.


Letos máme ořechový rok, naše ořešáky poprvé pořádně zarodily, dokonce se jim podařilo i uzrát a konečně budeme mít na vánoce vlastní ty úplně nejlepší ořechy!


Oříšky sušíme kde se dá a dneska manžel vyloupal první várku a jsou úžasné!


No a věřte nebo ne, ve skleníku mi pořád rostou papriky. Rajčata už jsme zrušili, ale pořád mi dozrávají doma. Dneska jsem tedy zavařila snad už poslední várku leča.
Na zahrádce po mrazících z počátku týdne už skoro nic nekvete jenom mamčiny drobnokvěté chryzantémy.


Před časem jsem na receptovém blogu zveřejnila recept na pomazánku z červené řepy. Do komentářů mi jedna čtenářka napsala recept na salát z červené řepy, dneska byl k večeři a s domácími houstičkami to byla dobrota!
Salát je naprosto jednoduchý.

3 střední červené řepy oloupat a nastrouhat půlku na jemném struhadle a půlku na hrubém
1 velkou hrst ořechů nasekat na hrubo
150g sušených švestek nakrájet ( místo švestek se dají použít rozinky)
2 stroužky česneku prolisovat
1 kelímek zakysané smetany
pepř a sůl
Promíchat, nechat přádně rozležet, nejlépe do druhého dne, nebo aspoň pár hodin!


Děkuji za vaši přízeň a přeji pohodový zbytek večera a krásnou neděli!


Doma

11. října 2015 v 19:05 | Vlasta |  Želva vroubená
Krásný večer vám přeji!
Dlouho už jsem vám neukázala naše želvy. Tak nějak nebylo co, želvy si vegetily ve venkovním výběhu na zahradě a kromě doplňování vody v parných dnech nepotřebavaly téměř žádnou péči. No a potom se ochladilo a želvičky se čím dál víc zdržovaly ve svém domku, zahrabané ve slámě, až přesaly minulý týden vylézat úplně. A to byl čas přesunout je domů. Nechci je ještě letos zimovat, protože jsou ještě malé a nemám na to odvahu. Dostaly tedy nové velké terárium a minulou středu se stěhovaly domů. Aby pro ně změna prostředí nebyl takový šok, byly první dva dny zcela bez umělého osvětlení, další tři dny jenom se zářivkou simulující denní světlo a od včerejška pomalu přitápíme výhřevnou žárovkou a UV zářivkou.
Po prvních dnech, kdy se želvíkům v terárku moc nelíbilo, chtěly se prohrabat přes sklo ven a skoro nejedly se dneska všechno otočilo. Želvičky jí, pijou a dvakrát denně se sluní a vyhřívají a vypadají vcelku spokojeně.
Fotky pořízené přes sklo do umělého osvětlení nejsou nic moc, ale aspoň pro ilustraci, jak se naše želvičky mají Usmívající se


Přeji vám pohodový nedělní večer a prima nový týden!