...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Červen 2015

Ze zahrady

28. června 2015 v 21:24 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný nedělní večer vám přeji!
Tak se nám konečně začalo pomaloučku, polehoučku vracet léto. Sobota byla ještě hodně oblačná a večer a v noci zase hodně pršelo, ale neděle se opravdu vydařila. Zahrádka je zalitá až to čvachtá pod nohama a všechno kvete jako o život.
Růžová popínavá růže se letos činí a konečně jsem se po letech dočkala i květů hortenzie. Hortenzie u nás vymrzají a proto jsem tuhle růžovou nasadila do velkého květináče, zimovala ve skleníku a takhle mě odměnila.

I růže stolistá kvete nádherněA letos to vypadá i na pěknou úrodičku vlašákůI ve skleníku se to všechno činí, prostě léto jak má být!No a náš želví prcek má konečně svůj letní domov, ve kterém bude až do příchodu prvních podzimních mrazíků a potom se zase pěkně nastěhuje domů do terárka.Přeji vám krásné léto a hlavně šťastné návraty z prázdninových cest!


Zámek Sychrov

26. června 2015 v 21:13 | Vlasta |  Putování po Čechách
Krásný páteční večer vám přeji! Máme za sebou dva naprosto neletní týdny. Déšť, zima a raní teploty velice blízko nule, tak to byl scénář posledních dnů u nás. Fotit nebylo co, na nějaký ten výlet v deštivém a studeném počasí nebylo ani pomyšlení a tak se zase vrátím k našemu květnovému výletu do Českého ráje. Zámek Sychrov jsem navštívila poprvé a rozhodně můžu jenom doporučit. Je to další z řady pohádkových zámků, natáčela se tu například pohádka Nesmrtelná teta, nebo Zlatovláska.

Kolem zámku je krásný anglický park a na jeho konci je oranžérie, ve které se nachází kavárna.

No a co jiného dělat v kavárně, než si dát opravdu dobrou kávu!Takže jestli vás prázdninové cesty zavedou do okolí Turnova, rozhodně si zámek Sychrov nenechte ujít!

Na konci víkendu

14. června 2015 v 21:17 | Vlasta |  Mišmaš
Tak nakonec nebyl ten víkend tak strašný jako jeho začátek. Bouřky s pořádnými lijavci nás sice provázely celým víkendem, ale užili jsme si i sluníčka. Taky jsme trochu slavili... recept na cupcaky red-velvet najdete na mém druhém blogu.


Petůnie bouřkami neutrpěly. Jsou na chráněném okně a kvetou opravdu nádherně. Sazeničky jsem si koupila u Starkla při návratu z Českého ráje a musím tedy vážně říct, že tak bohaté jsem ještě nikdy neměla.


Po deštích včechno roste a kvete jako o život. Při bližším pohledu je sice skoro na každém květu vidět poničení od krup, ale zahrada se vzpamamtovává rychle.


Na bylinkovém záhonu dokvétá šalvěj a nebude to dlouho trvat a pokvete levandule.


V pařeništi kvetou okurky nakládačky, ty byly před kroupami pěkně přikryté fólií


Sluníčka si užíval i náš Ferda...


A neustále při chuti ve svém venkovním výběhu náš Evžen
Přeji vám pohodový nový týden, snad už bez bouřek a jiných přírodních katastrof Usmívající se

Neříkám, že nebylo třeba...

12. června 2015 v 19:26 | Vlasta |  Zahrádka
...zapršet, ale krupobití si tam mohli nechat Zamračený
Odpoledne a vůbec celý den bylo příšerné dusno a po čtvrté to přišlo. Chvíli jen tak v dálce hřmělo a pak přišlo boží dopuštění.
A padalo to a padalo, no hrůza! Moje včera a předevčírem ukázkově vypletá a okopaná zeleninová zahrádka dopadla takhle.Všechno je obalené blátem, listy děravé... no vidíte sami.
No snad se to nějak zmátoří.
A pak vykouklo sluníčko a jako by se nic nestalo.


Přeji vám krásný víkend, a ať se vám vyhnou rozmary počasí!

Parný víkend :)

8. června 2015 v 18:59 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný pondělní podvečer vám přeji!
Máme za sebou opravdu parný víkend. Květy azalek a rododendronů se v tom pařáku doslova upekly a během několika málo dnů je po parádě. Horké letní počasí svědčí balkónovkám a kvetou jako o život!A úroda se už začíná rýsovat i ve skleníku. Víno dobře odkvetlo a okury a kedlubny už sklízíme několik týdnů.


No a v takovém krásném počasí by by hřích nevyrazit na aspoň malý výlet. Takže hurá na kolo a směr Jindřichův Hradec a jeho okolí. Bylo opravdu horko a ani se mi nechtělo moc fotit, tak aspoň několik snímků jindřichohradeckého zámku.
Mějte krásný týden!

Frýdštejn

5. června 2015 v 21:09 | Vlasta |  Putování po Čechách
Krásný páteční večer vám přeji!
Je tu čas výletů a dovolených, a mě to nedá, abych se ještě nevrátila k našemu květnovému putování po Českém ráji. Z Pantheonu z Malé Skály jsme se vydali po Vranovském hřebenu na hrad Frýdštejn, na ukazateli bylo 1,5 km, ale připadalo mi to alespoň 5 Překvapený. Cesta vedla přímo po hřebenu a místy byla trochu divoká, takže doporučuji opravdu dobré boty.
Nakonec jsme přece jenom vyšli z lesa a uviděli hrad Frýdštejn, na kterém bydlely čarodějnice v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci.


No a na hradě, jak je naším zvykem, hurá na věž Usmívající seA ty rozhledy!


A s Frýdštejnem za zády vyrážíme dál!


Přeji Vám krásný víkend, a pokud vyrážíte na výlet, tak pozor ať Vás nezastihne bouřka Mrkající

Poprvé venku :)

1. června 2015 v 20:46 | Vlasta |  Želva vroubená
Krásný první červnový večer Vám přeji!
S prvním červnem k nám konečně přišlo léto, hurá! Sluníčko svítíí a dokonce i hřeje, dneska ráno jsme měli rekordních deset stupňů a teď je nádherný vlahý večer.
Želvičku máme už víc jak dva týdny, a až do neděle byla v teráriu pod žárovkou. S příchodem pěkných dnů, kdy je venku tepleji než venku jsme začali Evžena venčit. Sice podle návodu k použití by měl být buď venku dnem i nocí, anebo doma. No nevím, tohohle prťouse bych se venku přes noc opravdu bála nechat, takže několik hodin deně venčíme. Snáší to velice dobře, okamžitě po položení do trávy se pustí do jídla a když se pěkně nahřeje na sluníčku zaleze do stínu a spí.
První venčení bylo jen tak na volno, a Evžen šmejdil hlavně tam kde neměl. Žádný kámen pro něj není překážkou a hned hurá do skalky.Takže takhle redy ne, to bychom se ho nedohledali, tak pěkně zpátky na travičku. Včera jsme s Pájou vyrobily provizorní ohrádku ze starého šuplíku, zatím stačíí a časem budeme muset vymyslet něco pořádného.