...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Duben 2015

Ze zahrady

26. dubna 2015 v 20:44 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný nedělní večer Vám přeji. Víkend utekl jako voda. Včera odpoledne jsem měla společensko-pracovní akci a najednou je neděle večer. Dneska ráno nám trošičku sprchlo, ale skoro to nestálo za řeč, dopoledne bylo oblačné, ale odpoledne se vyloupl nádherný den. Máme za sebou pár teplejších nocí a venku je to hodně znát, do krásy nám vykvetla magnólie. Nepodaří se jí to každý rok, většinou se stane, že sotva rozkvetou první květy v noci je spálí mráz.I skleník se konečně probral k životu. Dneska jsme měli k večeři první ředkvičky, pomalu sklízím i lístky bazalky, v truhlíku kvetou jahody a muškáty čekají na vystěhování ven, s tím ale raději ještě jeden nebo dva týdny počkám.Do pařeniště jsem nasela okurky nakládačky a nasadila pár salátů a kedluben. Odpoledne se v něm uložil Ferda, asi se mu venku zdálo málo teplo ÚžasnýPřeji vám klidný nedělní večer a pohodový poslední dubnový týden!


Uprostřed víkendu

18. dubna 2015 v 23:11 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný pozdní večer vám přeji!
Víkendové počasí se zase pěkně předvádí. Vítr, dokonce i sněhová přeháňka byla a teplota kolem nuly, na druhou polovinu dubna a po dvou téměř letních dnech vážně žádná sláva.
Na zahrádce to ale vypadá hezky. Kytky kvetou a jestli dneska v noci nezmrznou pokvetou ještě dlouho, v rozpuku je i magnólie, ale ta zmrzne určitě, ostatně jako každý rok a tak jsem si aspoň dvě větvičky ustřihla k narciskám do vázy.

Na víkend jsem upekla péřovou buchtu. Recept je k dohledání na mém druhém bloguMinulý víkend jsme do skleníku přestěhovali kaktusy. Možná si ještě pamatujete na semenáčky, které jsem asi před třemi lety vysela. Dneska už jsou z nich pidi kaktusy a každý si zasloužil svůj vlastní květináček.A nakonec největší událost tohoto víkendu. Máme novou spolubydlící a tou je kočky Katty. Máme dneska dvě k smrti uražené kočky, Ferdu, který se nebyl zvyklý dělit o pozornost a Katty, kterou jsme proti její vůli přestěhovali. Doufám, že se nějak porovnají, a že jim to nebude trvat dlouho.Přeji Vám pohodový zbytek víkendu a krásnou dobrou noc!

Konečně jaro a nová keramika

10. dubna 2015 v 19:28 | Vlasta |  Moje malé radosti
Krásný večer Vám přeji!
Tak tu konečně máme jaro, nebo možná už rovnou léto. Po bílých Velikonocích už to opravdu chtělo změnu a je to tady. Sluníčko svítí a hřeje a konečně můžeme dobíjet baterky.
Tráva se začíná zelenat, ptáci zpívají, kytky kvetou ... no jaro je tady se vším všudy.

Těsně před Velikonocemi mi přišel balík s keramikou od Lenky Hložkové. Tentokrát to jsou dózy na cokoliv a vařečkovník. Obal na květináč ve tvaru vaječné skořápky a hrníček se srdíčkem jsem od Lenky dostala jako dárky k objednávkám.
Přeji Vám krásný sluníčkový víkend Úžasný

Velikonoční pondělí

6. dubna 2015 v 18:01 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný sváteční podvečer Vám přeji!
Pomalu, ale jistě máme po Velikonocích. U nás byly ryze odpočinkové a to hlavně díky počasí. Aprílové počasí je jako vyšité a to hlavně dneska. Vánice stíhá vánici na chvíli se objeví sluníčko a v zápětí zase chumelí. V jednu takovou odpolední chumelenici jsem vyběhla s foťákem na zahradu zdokumentovat snad poslední sníh letošní zimy. To co uvidíte na fotkách není nic proti tomu, co se nasypalo za poslední půlhodinu, k tomu -2 stupně, no ranní cesta do práce bude asi veselá.
Na posezení na zahradě to dneska opravdu nebylo ZamračenýVčera jsem ještě uvařila pár vajíček ve slupkách z cibule a to je taky poslední ohlédnutí za letošními Velikonocemi.Přeji Vám klidný sváteční večer a šťastné vykročení do zkráceného pracovního týdne. A snad už i konečně krásné, slunečné a teplé jaro!

A jsou tady Velikonoce!

4. dubna 2015 v 18:28 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný večer Vám přeji!
Máme tady Velikonoce. Už to vypadalo, že budou bílé, ale naštěstí se počasí docela umoudřilo. Sice fouká studený vítr, ale chvílemi dokonce svítí sluníčko a hlavně neprší ani nepadá sníh.
Letos jsem to s velikonočními přípravami moc nepřeháněla, i výzdobu jsem minimalizovala, ale beránek, mazanec, velikonoční hlavička a malovaná vajíčka chybět nesmí.

Včera rozkvetly první dva květy mého nového amarylisu a je vážně krásný!
Přeji Vám krásné a pohodové Velikonoce!