...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Březen 2015

Už je to uděláno, už je to hotovo!

26. března 2015 v 21:14 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer Vám přeji!
Už jsem dlouho nepřidala žádný článek o mém tvoření. Důvod je naprosto jednoduchý, vzala jsem si trochu větší sousto, a protože nemám ráda rozdělané věci, motala jsem a motala, až jsem velkou dečku z háčkovaných motivků konečně domotala. Všera jsem naškrobila a dneska už si trůní na stole.
Líbí se mi moc, ale znovu už bych se do takového díla určitě nepustila!


A protože je jaro, a k jaru patří kytičky, udělala jsem si o víkendu radost a koupila si amarylis. Sice jsem zhouba těchto krásných květin, ale dcera to s nimi umí, tak když bude nejhůř, určitě zakročí Smějící seA tohle by měl být on, amarylis splash. Fotku jsem si vypůjčila na netu.No a jak jsem psala, s amarylisy to umí naše Adélka a takhle jeden zachránila z mé zhoubné péče.Krásně jí kvete co? S amarylisy to neumím, zato s naším kočičákem jo Smějící se Minulý týden zjistil, že je v domě jeden prázdný pokoj, kde je teplo, ticho, skoro nikdo tam nechodí a navíc je tam úžasně nastlaná postel... no to budou mít holky radost až přijedou a zjistí, kdo se jim to v pokoji zabydlel MrkajícíMějte se všichni krásně, přeji vám pohodový zbytek večera a krásný víkend!!!!!!!!!!!

Dnešní západ slunce

20. března 2015 v 19:29 | Vlasta |  Příroda
Krásný páteční večer vám přeji!
Konečně máme za sebou pracovní týden, předpověď počasí na víkend tedy není zrovna valná, ale nevadí, hlavně že budeme doma!
V minulém článku vás zaujaly fotky rybníka a protože byl dneska opravdu nádherný podvečer, strčila jsem do kapsy místo mobilu stařičký automat olympus a vyrazila na druhou stranu rybníka fotit západ slunce a ten tedy dneska byl opravdu ukázkový!

Po chvíli připlavaly labutě...

U rybníka bylo nádherně, a přestože se po západu slunce hodně ochladilo, už bylo ze země cítit jaro.
Přeji vám pohodový večer a nádherný první jarní víkend!!!

Jen tak si vyběhnout...

17. března 2015 v 20:29 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer Vám přeji!
Minulý týden jsem se rozhodla tak trochu zatočit se zimními kily, anebo aspoň udělat něco pro svou kondici a začala jsem běhat a chodit s hůlkami. Snažím se jak čas a počasí dovolí vyběhnout aspoň třikrát týdně. A protože jsem zůstala sama doma a mám volného času že až nevím co s ním, myslím že to nebude žádný problém. Den se prodlužuje, vidět je skoro do půl sedmé a protože poslední dobou taky hodně špatně spím, doufám, že víc jak hodinový pobyt ve svižném tempu na čerstvém vzduchu mi pomůže vyřešit i tenhle problém.
Nikdy si neberu foťák a většinou ani mobil, dneska jsem ale chtěla vyfotit trochu časného jara a tak jsem do kapsy strčila aspoň mobil.
Počasí u nás dneska ještě nebylo nic moc, vítr fučel pořád a ani to sluníčko se zrovna moc nepředvedlo, ale i tak bylo večer u rybníka krásně.I večerní obloha byla dneska fotogenická

A pak cesta lesem, tak trochu strašidelným, temným a studeným. No jak taky popsat les který se jmenuje Černý Překvapený
Jen tak mimochoden, někde v tom roští se mi schoval srnec.
Modříny porostlé mechem taky nevypadají právě optimisticky Překvapený


A jsem z lesa venku. Už jenom kilometřík po asfaltce a jsem doma.Tak a už znáte cestu, na které můžete občas potkat blázna v modré bundě a růžových keckách Smějící se
Přeji Vám krásný večer a dobrou noc!

Březen-za kamna vlezem...

14. března 2015 v 19:12 | Vlasta |  Mišmaš
Poslední dobou se mi nějak nedaří napsat víc jak jeden příspěvek za týden. Nevím, jestli na mě leze nějaká jarní únava, nebo jestli je to tím nanicovatým počasím. Dneska jsme se zase probudili do zasněženého rána a i celý den poletoval sníh. Na žádný výlet ani práci na zahradě to tedy opravdu dneska nebylo. Vyzkoušela jsem tedy aspoň nový pekáč, který mi minulý týden přišel z Bonami a upekla jsem do něho chinois a když už jsem v tom pečení byla udělala jsem ještě housky ze sádla. Oba recepty najdete na mém druhém blogu.Minulý týden jsem si koupila trochu jara domů. Tentokrát bílý petrklíč a fialové krokusy. Obojí půjde po odkvěu do záhonu. Tyhle velkokvěté krokusy už jsem měla dvakrát a ve skalce se jim už pár let výborně daří. I semínka jsou už připravena pro výsev, jen to počasí pořád nestojí za nic.Ale doma za oknem to už roste. Paprikám se daří výborně a nasela už jsem i bazalku a kedlubny na vysazení do skleníku.A protože počasí pořád nestojí za nic, pustila jsem se do čtení. Po víkendu se má počasí trochu vylepšit, tak doufám, že si s knížkou sednu chvíli i na zahradu.
Přeji Vám pohodový večer a krásnou neděli!!!


Je to čím dál lepší

7. března 2015 v 19:25 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer Vám přeji!
Letí to, letí a já píšu teprve první březnový příspěvek. Nějak nebylo co a o čem psát. Počasí nestálo za nic, fotit nebylo co a i moje tvoření nějak pokulhává. Sce pořád háčkuji dečku ze čtverečků od Blanky, ale nějak mi to vůbec nepřibývá.
Ale vrátím se k dnešku. Konečně se i na nás usmálo sluníčko. Dopoledne to ještě vypadalo všelijak, ale po obědě se vyčasilo a nakonec byl nádherný den plný sluníčka.Přesázela jsem další várku paprik a nasela kedlubny a bazalku, prostě jaro je tu se vším všudy!


A co by to bylo za sobotu bez nějaké té dobroty. Ke kafíčku jablkový koláč a k večeři šneci z listového těsta, žádná dieta, ale pochutnali jsme si Usmívající se

Přeji Vám krásný zbytek víkendu a užívejte si jara!