...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Leden 2015

Sochy z ledu a další jara vábení

26. ledna 2015 v 18:29 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný večer Vám přeji.
Tak to vypadá, že přes veškeré jara vábení se naplno hlásí o slovo paní zima. Přes noc u nás sice trošku nasněžilo, ale přes den většina sněhu roztála.
Měla jsem dneska nějaké vyřizování ve městě a tam už odpoledne nebyl sníh vůbec žádný. Na jindřochohradeckém Náměstí Míru vyrostl o víkendu ledový chrám a lev a tak jsem tam cvakla pár fotek. Byla jsem tam kolem druhé hodiny odpoledne a byla skoro tma a fotky podle toho taky vypadají.A přes rybník Vajgar jsem cvakla zámek, další do sbírky "šedivých fotek"

A nakonec trochu barviček. Nakoupila jsem pořádnou zásobu zeleninových semínek a papriky už zítra poputují do země, sezóna budiž zahájena!A pro radost tulipány...

Přeji vám krásný večer a pohodový celý poslední lednový týden!

Přivolávání jara...

24. ledna 2015 v 18:36 | Vlasta |  Moje malé radosti
Krásný večer vám přeji!
Vím, že do jara je ještě strašně daleko, ale už mi moc chybí sluníčko. Tohle mlhavé a deštivé počasí je pro mě téměř nesnesitelné, kdy se u nás naposledy ukázalo sluníčko si ani nepamatuji a to je ještě pořád teprve leden Zamračený
Kousek jara mám ale doma už skoro měsíc. Modrý hyacint začíná rozkvétat a nádherně voní po celé chodbě.
Zlatý déšť ve váze už odkvetl a tak jsem dneska nastříhala na zahradě větvičky okrasného kdoulovce, na kterých už jsou vidět růžová poupátka.
No a taky začíná pomalu, ale opravdu pomalu vznikat nová háčkovaná dečka, bude oválná a tentokrát geometrický vzor vystřídají růže.A nakonec trochu radosti. Už dlouho, můžu říct že pár let jsem chodila okukovat keramiku pana Matrina Sršně, líbilo se mi úplně všechno, ale zdárně jsem odolávala až do letoška a už to déle nešlo. Hrnky a vlastně všechny výrobky s šípky u mě vyhrály na celém kole a čtyři hrnky mi včera doručila pošta. Jsou přesně takové jak jsem si je představovala, ani malé, ani velké a kapučíno i pečený čaj z nich chutná báječně. Jen trochu toho sluníčka by fotkám prospělo.


A ke kafíčku ovocný koláč z lineckého těsta s tvarohem a malinami Usmívající se
Suroviny na koláč jsem po dlouhé době vážila na mechanické váze. S digitální váhou se sice co se přesnosti týká rovnat nemůže, ale ta moje byla černá díra na baterie, které se vybíjely neuvěřitelnou rychlostí a vždycky, když se to ale vůbec nehodilo.


Přeji vám krásný zbytek víkendu!

První tulipány a mini dečka

14. ledna 2015 v 20:40 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer vám přeji. Po včerejším jarním dnu se dnešní počasí zase pokazilo, ale já nepřestávám přivolávat jaro. První letošní tulipány jsem dostala v pondělí od manžela a maličkou dečku jsem háčkovala opět podle návodu u Lenky Včelky. Myslela jsem, že dečka bude větší, ale je to opravdu prcek 22 cm v průměru. Dečku nemám ještě ani naškrobenou, včera jsem ji teprve doděla.Fotila jsem večer a ještě k tomu bez blesku, protože ho nemám ráda, omlouvám se proto za špatnou kvalitu fotek.
Přeji vám pohodový večer!

Oválná dečka a víkendové mlsání

11. ledna 2015 v 17:30 | Vlasta |  Háčkování
Krásný nedělní večer Vám přeji.
Po sněhu už u nás není ani památky, od pátku fučí ukrutný vítr a po včerejším teplém dni už se zase dneska docela ochladilo a v kombinaci s větrem to tedy není žádná sláva.
No je leden a tak je nejlépe za kamny s dobrou knihou nebo nějakou ruční prací. No a já jsem v pátek dokončila oválnou dečku, včera jsem ji naškrobila a dneska už je na svém místě na stolku. Návod na ni jsem kdysi našla u Lenky Včelky a pořád jsem se na ni nějak nemohla dostat až teď. Dečku jsem háčkvala z Moniky, je velká 87x 38 cm a spotřebovala jsem jedno klubko a z druhého asi třetinu.


A taky se u nás o víkendu trošku mlsalo. Včera k obědu jsem dělala vdolky pečené v troubě, k snídani muffiny s čokoládou a meruňkami a na dnešní večeři rohlíky. Všechny recepty najdete na mém druhém blogu.


Přeji vám krásný zbytek neděle a pohodový nový týden!

To mám za to...

6. ledna 2015 v 18:08 | Vlasta |  Příroda
...že kupuju jarní kytky v lednu!
Za oknem ta ladovská zima vypadá dobře, ale ta kluzká realita venku nestojí za nic!Přeji Vám krásný mrazivý večer!

Začátkem ledna...

3. ledna 2015 v 12:37 | Vlasta |  Mišmaš
Tak je to za námi! Vánoce byly letos moc pěkné, i toho sněhu nakonec trochu napadlo. Užili jsme si dětí, dárků a dlouhého volna a v pondělí po víc jak dvou týdnech vyrazíme do práce, budeme muset ještě přetrpět pár zimních měsíců a nad fotkami z loňské dovolené se budeme těšit na léto.
Pomalu ruším vánoční výzdobu. Tří králů je sice až v úterý, ale než půjdu do práce chci mít uklizeno. Jednou fotkou se ale ještě ke svátkům vrátím a to jedním z mých dárků. Máslenku jsem si už dlouho chtěla pořídit, ale pořád jsem nemohla kápnout na tu pravou. Nakonec jsem ji objevila na Fléru, je přesně taková jakou jsem si představovala a mám z ní velikou radost.Po včerejší oblevě je téměř všechen sníh fuč a Vánoce připomíná už jenom moje letitá vánoční hvězda, která se po letech rozhodla, že nás na Vánoce odmění několika červenými listeny. Orchidej pantoflíček, kterou jsem vám ukazovala dávno před svátky stále kvete a dokonce jí rostou dvě nová poupata.Tak a dost Vánoc!
Včera jsem si v Lidlu koupila první jarní kytky-hyacinty. Měly by být modré a hned jsem je vyměnila za opadávající kytku z chvojí.Včera jsem si donesla větvičky zlatého deště. Barborky jsem loni nějak nestihla tak jsem to napravila hned začátkem ledna Mrkající
A nakonec první letošní tvoření. Povlaky na nové polštáře z dutého vlákna jsem šila z látky z Ikea. Staré péřové polštáře se kvůli našim alergikům musely odporoučet z domu. A taky jsem začala háčkovat. Dečka na stolek by měla být docela velká, ale vzhledem k tomu, že vzor je prakticky nekonečný, budu vidět, jak mě dluho bude bavit a jakého rozměru se nakonec doberu.


Tak to je pro dnešek všechno, mějte se báječně a užívejte si první lednový víkend Usmívající se