...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Prosinec 2014

Šťastný nový rok!

30. prosince 2014 v 11:13 | Vlasta
Rok opět utekl jako voda. Zítra tu máme poslední den starého a o půlnoci přivítáme nový rok 2015.
Přeji Vám aby ten nový byl ještě lepší, přeji Vám hlavně spoustu zdraví, lásky, pohody a vzájemného porozumění, a těším se, že se tu budeme příští rok opět scházet.


Mrazivé ráno

27. prosince 2014 v 21:50 | Vlasta |  Příroda
Včera nám trošku nasněžilo, a v noci pořádně mrzlo. A pak že nebudou bílé Vánoce! Sice s malým opožděním, ale přece. Ráno bylo -12, sluníčko svítilo, čerstvý sníh se třpytil a mě to nedalo a vyběhla jsem s foťákem na zahradu, jen tak nalehko... brrr cvakla jsem pár snímků a utíkala do tepla. Přes den se zatáhlo a začalo studeně pofukovat, no sníh jsme viděli, Vánoce jsou za námi a podle mě by klidně mohlo přijít jaro Usmívající se


Přeji vám pohodové poslední dny roku 2014!

Štědrý den

25. prosince 2014 v 16:40 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný sváteční večer Vám přeji!
Nejdříve bych Vám chtěla poděkovat za spoustu krásných přání k svátku a milých komentářů k minulému článku. Ještě jednou děkuji.
No a včerejší kouzelný den se opravdu vydařil. Krásné jarní počasí kazil jenom pořádný vítr, ale ani ten nás neodradil od odpolední procházky.Stromeček jsme ozdobili den předem a tak včera už bylo spoutu času na chystání sváteční večeře a čekání na Ježíška.
Letos máme stříbrný smrk, pravda trochu píchá, ale je krásný....a zdobení, letos hlavně perníčkové a Pája nadělala krásné ozdoby z papíru.
A potom přišel večer a dárky a nechyběla ani večerní procházka a návštěva půlnoční mše.Přeji Vám krásný a hlavně pohodový zbytek svátků!!!

Radostné Vánoce všem!

22. prosince 2014 v 17:17 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer Vám přeji!
Rychle se to blíží, už se jenom dvakrát vyspíme a budou tady nejkrásnější svátky v roce. Přeji Vám ať je prožijete ve zdraví, klidu a pohodě se svýni nejbližšími.


Za týden zazvoní...

17. prosince 2014 v 19:56 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer Vám přeji! Letí to, letí a za týden zazvoní Ježíšek a touto dobou už budou i rozbalené dárky.
Letos mě vánoční šílenství tak nějak nedostihlo. Cukroví jsem napekla velice střídmě a ještě mi zbývají dva druhy dokončit a to si nechávám na pátek, to už budu mít dovolenou.No a svítím. Svítím pořád a všude. Hned jak přijdu z práce zapaluji svícny a aromalampy s vánočními vůněmi.O víkendu jsem ozdobila malý umělý stromek, jenom paličkovanými, háčkovanými a skleněnými ozdobami. Ten pravý dárkový bude živý a už čeká pod kolnou v kbelíku s vodou. No a dneska pošťačka přinesla poslední dárek a já jsem dobalila a Vánoce můžou vypuknout.


Přeji Vám pohodové poslední předvánoční dny bez chvatu a stresu !!!

Třetí adventní...

14. prosince 2014 v 20:25 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný nedělní večer Vám přeji! Doufám, že jste si užili pohodový třetí adventní víkend bez shonu a stresu.
My jsme včera jako každý rok vyrazili na vánoční trhy do Jindřichova Hradce. Bylo tak nezvyklé teplo, že nedošlo ani na svařák, už tak bylo v davu lidí horko ažaž Smějící se
Na focení to opravdu nebylo, nepamatuji snad na trzích tolik lidí co letos. Tak snad jenom slaměný betlém na náměstí pod vánočním stromem.A potom přesun na zámek, tady jsou každoročně řemeslné trhy, výstava dravců a živý betlém.A příjemné dopoledne jsme završili výborným obědem v restauraci Černej pták.


No a dneska jsem si ke slepování lineckých hvězdiček zapálila třetí adventní svíčku.Přeji Vám pohodový zbytek třetí adventní neděle a klidný poslední předvánoční týden!

Perníková inspirace

10. prosince 2014 v 20:23 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Krásný večer Vám přeji!
Jak jsem slíbala, nafotila jsem nazdobené perníčky naší Adélky a pro ty, které se teprve chystají zbobit je vkládám jako inspiraci.

A trochu adventního zdobení a svícení od nás...


Přeji Vám klidný adventní čas!

Advent u nás

6. prosince 2014 v 21:44 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer Vám přeji!
Zítra zapálíme už druhou adventní svíčku a já píši teprve první článek. Máme za sebou poněkud hektický týden a přestože jsem první svíčku minulou neděli stihla zapálit i vyfotit na úpravu fotek jsem se dostala až teď.
Na venkovních dveřích máme klasicky zelený věnec z jedlového chvojí. Fotila jsem ho doma, protože venku je pořád buď mlha, nebo tma.Na věnec na doma už nedošlo, stihla jsem jenom nazdobit keramickou adventní misku.

A taky už konečně začínám vyndavat vánoční dekorace. Staré mosazné svícny a keramika od Lenky Hložkové nesmí chybět.No a nakonec perníčky. V týdnu jsem napekla a dneska se Adélka pustila do jejich zdobení a že se jí opět povedly!
Jenom mě se večerní fotka moc nepovedla, ale až budou ozdobené všechny, určitě vložím další.Přeji Vám pohodový zbytek večera a krásnou druhou adventní neděli!!!