...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Listopad 2014

Pantoflíčky

26. listopadu 2014 v 19:54 | Vlasta |  Pokojové rostliny
Krásný večer Vám přeji!
Dneska Vám ukážu trochu z toho co nám právě kvete a co mi udělalo velikou radost. Jsou to orchideje pantoflíčky. Tmavý už znáte, ten jsem si koupila loni na podzim na výstavě orchidejí v Praze a do roka mi znovu vykvetl snad ještě větším květem než byl ten první.Žlutý patoflíček měla mamka několik let v pokoji a odmítal kvést. Dcera se dodočetla, ža tyto orchideje mají rády chladnější prostředí. Takže loňskou zimu přečkal v nevytápěném pokoji, léto strávil na verandě a za tyhle drsné podmínky se teď odvděčil dvěma květy. První už je plně rozvitý, druhý teprve v poupěti.

A oba pohromadě i s vánočním kaktusem.


Tak to je naše květena. A co právě dělám? Už zase motám z papírových ruliček a je to velké motání. Dva koše potřebuji do skříně na šály, čepice a rukavice a další čtyři do polic na časopisy a různé drobnosti. Do Vánoc to asi nestihnu, ale do jara snad jo Mrkající


Perníková nadílka a něco navíc

22. listopadu 2014 v 20:52 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Krásný večer Vám přeji!
O tom, že se blíží Vánoce už zpívají i vrabci na střeše a pozadu nezůstává ani náš vánoční kaktus, už kvete asi dva týdny tak jsem zvědavá, jestli vydrží až do Vánoc.
V některém z minulých článků jsem se zmiňovala, že peču perníky na mikulášskou nadílku. Perníky už jsem ozdobila, zabalila a v pondělí půjdou z domu, tak jen doufám, že se budou líbit.

Včera jsem viděla, jak Láďa Hruška pekl kynutou květinu a vzpomněla jsem si, že jsem ji chtěla udělat už dávno. Nevím jaký recept měl on, ale já jsem dělala těsto podle Ivany a plnila jsem domácí švestkovou nutelou a je to opravdu výborný a na pohled neobvyklý moučník. A protože už by i sníh měl svůj čas, připomíná mi spíš než květinu velikou sněhovou vločku.Příští víkend máme první adventní, uf to to zase uteklo, žádné nové dekorace letos nechystám, ale věnec na dveře se chystám umotat zítra z jedlového chvojí, které jsme dneska donesli z lesa a tak nádherně voní, že už si nějakou větvičku dám určitě i domů do vázy.
Přeji Vám krásnou, pohodovou neděli a klidný předadventní týden!

Háčkované pončo

16. listopadu 2014 v 18:38 | Vlasta |  Háčkování
Krásný nedělní večer Vám přeji! Je nedělě a zítra před sebou máme ještě jeden volný den, mám ráda státní svátky!
Dneska jsme vcelku pěkné a teplé odpoledne využili k úklidu zahrady a taky jsme naposled letos posekali trávník. Letošní sezóna trávy byla opravdu hodně dlouhá a jsem ráda, že už je konečně po ní!
No a po večerech jsem zase háčkovala. Vysypala jsem krabici klubíček, trochu přebrala barvy a na světě je pončo. Je háčkované ze dvou pruhů a necelou polovinu každého dílu tvoří pruh ze čtverců.
Nejdřív jsem fotila a potom hrabala. Listí pod kroucenou lískou už není Usmívající seA když už jsem byla na zahradě, cvakla jsem pár pozdně podzimních kvítků.
Poslední růže...


a záhon chryzantém, i ty letos pořád kvetou jako o život. No a maliny. Sice jsme jich letos většinu zrušili, ale poslední dva pruty u plotu jsou letos k neutahání a zrají i v polovině listopadu.


Tak, taková zahradní byla naše neděle, a zítra se už snad konečně dostanu na zdobení perníkových čertů a Mikulášů.
Přeji Vám pohodový večer a krásný zítřejší sváteční den!

Pomalu, ale jistě...

9. listopadu 2014 v 20:11 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer Vám přeji! V jednom z minulých článků jsem se zmiňovala a tom, že jsem si koupila nové formičky na vytlačované perníčky. Minulý týden mi přišly a už jsem je i vyzkoušela. Z krásné řezbářské práce pana Salamánka vznikly nádherné do krásné zlaté barvy vypečené perníčky. Letos už mám jasno, náš vánoční stromek bude letos přírodní perníčkový.
Pokud se Vám moje perníčky líbí a chcete mít taky přírodní stromeček, pište si o ně na e-mail vlasta.strejbarova@seznam.cz ráda je pro Vás napeču.

Ať chceme, nebo nechceme, ze všech koutů už na nás mrkají Vánoce. Minulý týden mi manžel koupil sadu krásných plechových dóz na perníčky.
Z jedně strany blížící se Vánoce a já ještě pořád nosím díky teplému počasí ze zahrady květiny. Včera jsem nařezala kytici chryzantém a když jsem dneska byla v pečení vytlačovaných perníčků, zadělala jsem z dávky těsto a napekla čerty a Mikuláše. Příští prodloužený víkend se bude báječně hodit pro jejich nazdobení.Když je u nás inverze...

3. listopadu 2014 v 19:26 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer Vám přeji!
V minulém článku jsem Vám ukázala jak u nás umí být podzim nádherný, zato sobota o uplynulém víkendu se vyznamenala přesně naopak. Sice bylo nezvykle teplo a dopoledne se i sluníčko snažilo prokukovat skrze mraky, ale odpoledne nás zakryla nízká oblačnost jako poklice. I tak jsme ale vyrazili na výšlap na kopec nad sousední vesnicí.Nad námi sice byla nízká oblačnost, ale na obzoru bylo vidět jak je všude okolo krásně jasno a viditelnost byla taky výborná. Na Východě jsme měli Javořici jako na dlani a na jihu byly vidět Novohradské hory i Šumava.


Fotky jsou tentokrát opravdu podzimní, dušičkové. Včera bylo zase nádherně slunečno a dneska se k inverzi ještě přidala mlha a vítr... takže ať žije podzim!

U našich rybníků

1. listopadu 2014 v 16:19 | Vlasta |  Příroda
V posledních dnech je na nás sluníčko nějaké rozlobené. I když předpověď počasí slibuje v odpoledních hodinách protrhávání nízké oblačnosti, tak u nás většinou vydrží celý den. Jedinou výjimkou bylo sváteční úterý, kdy sice foukal trochu studenější vítr, ale zase sluníčko svítilo až do večera.
Takového dne je škoda nevyužít k procházce a protože jsme kraj rybníků, téměř na každé procházce okolo nějakého jdeme.

Přeji Vám pohodový zbytek víkendu a krásnou neděli!!!