...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Říjen 2014

A zase ti andělíčci

30. října 2014 v 18:08 | Vlasta |  Šití
Každý podzim se pouštím do šití vánočních andělíčků a jinak tomu není ani letos. Zatím jsem ušila čtyři z nových látek, když se budou líbit a pokud bude zájem přibydou další a než se rozletí do světa, vzala jsem je o svátečním slunečném dnu vyvenčit na zahradu.Andělíčci jsou zatím v obchůdku na Fléru.Na staré jabloni jim to slušelo Mrkající


Evropská výstava psů Brno

27. října 2014 v 21:48 Mišmaš
Od minulého čtvrtka do včerejška probíhala v Brně evropská výstava psů a naše Pája byla u toho. V sobotu se s Matějem vypravili na výstaviště a strávili tam celé odpoledne. Hned večer jsem měla v e-mailu fotky a včera jsme sledovali závěrečná klání na internetu skoro celé odpoledne a opravdu se bylo na co dívat. Absolutní vítěz foxteriér mě tedy zrovna moc neoslovil, ale to nic nemění na tom, že se mi i takhle zprostředkovaně výstava moc líbila a nabídnu vám z ní pár fotek.

Přeji Vám dobrou noc a krásný zítřejší sváteční den Usmívající se

Prý už je čas...

25. října 2014 v 19:13 | Vlasta |  Perníčky a perníky
V posledních dnech se mě známí ptají jestli už peču perníčky- prý už je čas. Když se podívám kolem sebe, pomalu už je vidět, že se to opravdu blíží. A tak jsem se do toho tedy pustila, první malá zkušební várka perníčků je na světě a na cestě dvě nové formičky. Perníčků letos moc nebude, bylo málo medu a kupovanému nevěřím, ale Vánoce bez perníčků prostě být nemůžou. Takže první letošní várka je k mání v obchůdku na Fléru.
Mějte se všichni báječně a užijte si pohodový zbytek víkendu. Ten náš je prodloužený až do středy Mrkající

Ještě jednou v Třeboni

23. října 2014 v 19:24 | Vlasta |  Putování po Čechách
Dneska se ještě jednou vrátím do Třeboně. Sobotní počasí bylo opravdu překrásné, vůbec se to nedá srovnat s tím co se venku děje včera a dneska.
Co by to bylo za výlet do Třeboně bez procházky zámeckým parkem.

A od zámku jsme vyrazili na procházku městem a hlavně vylézt na věž.
A ještě jedno foto u Krčína a poslední pohled na rybník Svět a hurá z výletu domů.
Máme před sebou prodloužený víkend a počasí prý má být zase pěkné. Pokud se chystáte taky na nějaký výlet, ať se vám vydaří!!!

Háčkované sovičky

21. října 2014 v 19:53 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer vám přeji! Dneska si odskočíme z Třeboně k háčkování. Minulý týden jsem trošku háčkovala a vznikly dvě maličké sovičky. Návod jsem našla na blogu u Denisky, ale trošku jsem si ho upravila, protože přesně podle popisu se mi nějak nedařilo.Prý se na nás řítí hurikán Gonzalo, déšť a sníh. U nás je pořád ještě klid a docela teplo, tak to snad tak i vydrží. Tak buďte doma v teple a ať vás to neodfoukne!!!

Výlet do Třeboně

19. října 2014 v 20:10 | Vlasta |  Putování po Čechách
Krásný večer Vám přeji! Máme za sebou nádherný slunečný víkend, a právě díky počasí jsme včerejší den využili k výletu. Naším cílem se tentokrát stalo lázeňské město Třeboň.
Zaparkovali jsme pod hrází rybníka Svět a po jeho hrázi se vypravili ke Schwarzenberské hrobce.


Ráno bylo ještě oblačno a mlhavo, ale během dopoledne se nádherně vyčasilo do toho nejlepšího výletnického počasí.A jsme u cíle. Hrobka se dopoledne špatně fotí, proti sluníčku to opravdu moc nešlo.
A pár fotek z kaple...


Samozřejmě jsme prohlídku absolvovali celou včetně krypty, dověděli jsme se toho o rodu Schwarzenbergů opravdu spoustu. Pokud budete mít cestu do Třeboně, rozhodně si návštěvu téhle památky nenechte ujít.


A kolem rybníka Svět jsme se vraceli zpátky do města.


Dopoledne v Třeboni jsme zakončili výborným obědem v restauraci Pěšárna hned pod hrází. Dali jsme si amura s pikantní zeleninou a šťouchanými brambory a byla to opravdu dobrota.


No a příště se podíváme do města. Přeji Vám krásný nedělní večer a klidný nadcházející týden!

Říjen v zahradě

16. října 2014 v 19:17 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný večer Vám přeji! Tak tu máme polovinu října a počasí nás tedy opravdu hýčká. I dneska jsme si užili navzdory nepříznivé předpovědi počasí krásné odpoledne a jak jinak než na zahradě. Sklízíme poslední zbytky úrody a pomalu zahradu připravujeme na zimu.
Maliny jsme v létě nesklidili skoro žádné, ale teď na vrcholu podzimu se překonávají.Podzim se krásně vybarvuje a dokonce ještě kvetou i poslední růže.A když už jsem pobíhala po zahradě s foťákem cvakla jsem taky pár podzimních fotek za plotem.

A taky už jsem dlouho nefotila náš opravený kostel tak ještě jeden pohled přes naši zahradu.O víkendu prý nás zase čeká krásné počasí, tak si ho užijte naplno!!!

Perníčky pro myslivce

9. října 2014 v 18:24 Perníčky a perníky
Krásný večer Vám přeji!
Máme za sebou další z řady dnů, kdy je zataženo nízkou oblačností a sluníčko se jí ne a ne prokousat! Už od minulého týdne snad s výjimkou pondělního podvečera jsme neviděli ani jeden sluneční paprsek a na mě se to už pěkně podepsalo. Přepadla mě podzimní viróza jak vyšitá s rýmou, kašlem a zalehlýma ušima! No ještě nějak přežít zítřek v práci a pak už bude dobře.
Ale dost nářků, dneska bych vám chtěla ukázat další várku perníčků z kuchyně naší Páji. Tyhle pekla jako dárek k významnému jubileu a tedy povedly se náramně!

A pěkně zabalené v krabičce

A ještě jedny perníčky vám ukážu, já dýně šiju a Pája je peče a takhle to u ní doma na podzim vypadá.
Tyhle a spoustu jiných perníčků nejdete u Páji na Fléru

Přeji Vám klidný večer a pohodový nadcházející víkend!!!

Barvy podzimu

6. října 2014 v 19:55 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer Vám přeji!
Už pár dní čekáme na slibované babí léto, ale pořád to nějak není ono. Obloha zatažená nízkou oblačností nás už trápí několik dní a až dneska odpoledne jsme se tak trochu dočkali. Sice zase pro změnu foukal studený vítr, ale aspoň tu a tam mezerami v mracích vykouklo sluníčko a my jsme se vypravili na procházku do lesa. Příroda už se pomalu převléká do podzimního oděvu.

Dokonce se ještě najdou i houby, jedlé i nejedlé, ale už je nesbíráme.


Z procházky jsem si přinesla kytičku z šípků, až uschnou budou možná na čaj.Zkrátka podzim už je všude a tak jsem vyndala z krabic pár podzimních dekorací a včera jsem otrhala oříšky z naší kroucené lísky.Přeji Vám pohodový večer a krásné dny babího léta!