...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Září 2014

Tak trochu jiný svetr

29. září 2014 v 19:18 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer Vám přeji!
Dneska bych Vám ráda ukázala, co jsem v poslední době stvořila. Chtěla jsem si uplést nějaký pohodlný svetr pro chladné podzimní večery, ale pletení mým rukám pořád nedělá dobře. Dlouho jsem pátrala na internetu a nakonec jsem na Pinterestu našla svetr háčkovaný z jednoho dílu a tak jsem háčkovala a háčkovala až bylo dílo dokonáno a tady je hotový svetr.
Postup je úplně jednoduchý. Uháčkujete nebo upletete obdélník, v mém případě 100 x 130 cm, přeložíte ho na polovinu, po stranách sešijete, necháte jenom otvory na ruce a je hotovo, teď už se stačí jenom zachumlat.


Z internetu jsem si půjčila fotku jak vypadá svetr v akci a v odkazu najdete postup práce i s popisem.
Takže je doháčkváno a teď se už musíme pustit do podzimního úklidu zahrady. Trhání jablek letos nehrozí, to málo co bylo spadalo shnilé, to samé se stalo se švestkami, ale rajčata mi dělají radost pořád. Venku dozrávají i v téhle pokročilé roční době. Dneska jsem jich většinu otrhala vzala jsem i ta méně zralá, však doma rychle dojdou.


...no a můj věrný pomocník- Ferda


Přeji Vám pohodový večer a krásný týden slibovaného babího léta Usmívající se

Začátek podzimu u nás

22. září 2014 v 19:05 | Vlasta |  Fotogalerie
Krásný večer Vám přeji!
Máme za sebou moc pěkný víkend babího léta. Teplo, sluníčko, večer dešťová přeháňka a včerejší odpoledne bylo opravdu báječně sluníčkové.
V sobotu jsme se zastavili v zahradním centru pro substrát na orchideje, no a samozřejmě nezůstalo jenom u toho. Takových krásných podzimních kytiček tam bylo, že nešlo odolat a tak jsem si koupila nový truhlíček a do něho něco kvítí Usmívající se Včera jsem to všechno nasázela do truhlíku a chvíli mi pomáhal i Ferda, tedy než ho to zmohlo a usnul na sluníčku.
Jinak podzim už je všude kolem nás, no a hlavně dneska. Fičí studený vítr, každou chvíli prší ... no nic moc. Ale zase na druhou stranu i podzim má svoje pěkné stránky. Začínají kvést chryzantémy, zrají dýně a pomalu se začínají barvit listy na stromech.

Přeji vám krásný podzim a pohodový nový týden Usmívající se

Andílci v jablíčkách

20. září 2014 v 20:54 | Vlasta |  Háčkování
Krásný sobotní večer vám přeji.
Tak jsem zase po delší době maličko háčkovala. Vytáhla jsem klubíčko tenoučké příze a háček titěrných rozměrů a vznikla tahle partička andělíčků. První se mi tedy vůbec nepovedl, úplně jsem odvykla tahle jemné práci, ale postupně jsem se do toho zase vpravila. Většina andělíčků už je z domu a já se určitě ještě pustím do dalších.


...a potom se mi při focení na zahradě vysypali mezi červená jablíčka...

A tak jestli jsem vás navnadila na trošku háčkování pro deštivý večer, návod na andělíčky i jiné háčkované drobnosti najdete tady
Přeji vám pohodový sobotní večer a krásnou neděli!

Když zavoní křemenáče

15. září 2014 v 19:09 | Vlasta |  Příroda
Asi si říkáte, zase houby, co na nich ještě vidí vždyť letos rostou úplně všude a tolik, že snad už ani nestojí za to se pro ně ohýbat!
No ale když jedete na kole z práce a zavoní vám pod nos křemenáče, nelze odolat.
Fotky jsou z mobilu a tak se omlouvám za jejich mizernou kvalitu.
No co vám budu povídat, byly všude. V příkopu, za příkopem, v lese, v trávě i pod listím. Bylo tam šíleně mokro a za zády se mi chystala bouřka. Do pytlíku od svačiny jsem jich posbírala rovných pětadvacet a to jsem se ani moc nerozhlížela, nebyl čas. No a kousek od nich jako bonus seděl hřib jak hrom!
Přeji vám krásný večer a pohodový nový pracovní týden Usmívající se

Stará Podgora

12. září 2014 v 17:01 | Vlasta |  Cestování
Krásné páteční odpoledne vám přeji!
Počasí na víkend se nám trochu pokazilo a tak než se zase vylepší pozvu vás ještě na jeden výlet do tepla. Mám několik fotek z letošní dovolené, které bych vám ještě ráda ukázala.
Pokaždé se na dovolené snažíme prozkoumat okolí místa, kde právě jsme a jinak tomu nebylo ani letos. Nad letoviskem Podgora je v pořádném svahu původní vesnička Stará Podgora, kterou v šedesátých letech minulého století ´téměř zničilo zemětřesení. Obyvatelé zbořených domů dostali pozemky u moře kde si postavili nová obydlí a horní vesnice pomalu upadala v zapomnění. Až v posledních letech se sem znovu vrací život, budují se tady luxusní apartmány s bazény s ještě luxusnějšími výhledy.
Procházka do Staré Podgory je moc pěkná, ale musí se vyrazit brzo ráno, my jsme se sem naopak vypravili v pozdním odpoledni a horko bylo pekelné, v každém případě to ale stálo za to.
Výhledy nad kterými se tají dech.
Dominantou vesnice je kostelík, který zemětřesení přežil, při bližším prozkoumání, ale zjistíte, že i on utrpěl mnohé šrámy.

Na návsi, nebo náměstíčku je pamatník padlým vojákům a kašna s pitnou vodou pro vyprahlé poutníky.No a tohle je jeden z těch nových luxusních apartmánů, docela bych si tu dokázala představit strávit pár týdnů dovolené Úžasný


No a ještě pár rozhledů a pomalu se budeme vracet zpátky do deštivé reality.
Fotek je dneska trochu víc a věřte, že se mi těžko vybíralo, protože tam bylo opravdu nádherně. Příště se třeba vydáme až nahoru do hor, ale to už bude zase úplně jiná dovolená.
Přeji vám pohodový a hlavně odpočinkový víkend!!!

Už zase funguju

9. září 2014 v 21:57 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný večer vám přeji! A jsem zase tu. Nevím, kde se stala chyba, ale téměř týden jsem se nemohla přihlásit na blog. Psala jsem i na blog.cz, ale nikdo se mi neozval. Začala jsem tedy zkoušet všechno možné- změnou hesla počínaje a pokusy přihlásit se na jiných počítačích konče, no a hurá povedlo se! Léta používám prohlížeč Chrome a nikdy jsem s ním neměla problémy a najednou tohle. Takže nakonec všechno vyřešila změna prohlížeče.
Už o víkendu jsem nafotila po dlouhé době za krásného počasí něco málo na zahrádce. Zahrádka ještě docela pěkně kvete a všechno rychle dozrává a vypadá to nějak takhle.A tak jenom doufám, že nám babí léto ještě nějaký čas vydrží.
Přeji vám krásný zbytek večera a dobrou noc Usmívající se