...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Červen 2014

Čas levandule a prázdnin...

27. června 2014 v 20:36 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný první prázdninový večer vám přeji! Tak už i u nás pomalu, ale jistě rozkvétá levandule. Mírná zima jí prospěla a keříky jsou úplně olité květy, v těchto dnech těsně před rozkvětem, ale já už pomalu sklízím. Levandule je v této fázi nejtrvanlivější, rozvitá květenství se po usušení rychle rozpadají.
Letos jsem vyšila tři nové pytlíčky, které se po nasušení a naplnění čerstvou levandulí objeví v obchůdku na Fléru.Dneska jsem umotala i první letošní paličky.

Přeji vám krásné léto a pokud už v těchto dnech vyrážíte na prázdniny a dovolené, ať se vám volné dny vydaří a šťastně se vrátíte do svých domovů Usmívající se

Co se nepovedlo a co zase jo :)

23. června 2014 v 20:27 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný večer Vám přeji!
Dneska bych bych Vám chtěla ukázat co mi neplánovaně vyrostlo. V zimě jsem si koupila semínka balkónových zakslých rajčat, no to co z nich zatím vyrostlo tedy rozhodně zakrsle nevypadá.


Rajčátek je na rostlinách dost a tak jsem rostliny preventivně postříkala proti plísni. No a stejné překvapení jako na balkóně mám ve skleníku. První várka paprik mi špatně vzešla a tak jsem koupila ještě jeden sáček zeleninových paprik a víc jak půlka z nich je kozích rohů, které jsem tedy opravdu nechtěla Překvapený
Takže pokud máte někdo zaručený recept na poživatelný pokrm z těchto krásek budu vděčná když se se mnou rozdělíte.


Ale na druhou stranu se mi povedly kytky na balkóně. Surfínie v závěsech a v truhlíku na okně mi dělají radost.A taky tayberry mi dělají radost, každý den je zalévám a už první plody ochutnáváme.Dneska bylo opravdu nádherné odpoledne a navečer se udělaly takovéhle zvláštní mraky.
Přeji Vám krásný večer a pohodový poslední červnový týden Úžasný

Háčkovaná taška

19. června 2014 v 20:11 | Vlasta |  Háčkování
Skoro to poslední dobou vypadá, že jsem pověsila tvoření na hřebík, no není to úplně tak, ale po uháčkování velké deky jsem si potřebovala dát chvíli pauzu. Pak jsem ale objevila na pinterestu tuhle tašku a háček byl znovu v pohotovosti.
Tašku jsem háčkovala z příze Katka v režné barvě, vypodšívkovaná je béžovou bavlněnou látkou a dozdobená dřevěnými korálky. Návod na tašku najdete na Pinterestu

Tašku jsem fotila na zahradě. Trávím tam teď většinu času a když je trochu volněji ráda si přečtu pěknou knížku, no a tuhle mohu vřele doporučit a k pěknému počtení malá svačinka Smějící seVenku je krásně, počasí je sice takové nijaké, chvíli horko najednou se rozfouká studený vítr a přiženou černé mraky, kdyby aspoň sprchlo! Motýlům to ale nevadí a i ve větru který dneska foukal řádili na čínských karafiátech.


Přeji vám pohodový pátek a krásný nadcházející víkend Usmívající se

Jahodový a bylinkový...

17. června 2014 v 20:09 | Vlasta |  Zahrádka
Mám ráda červen, protože konečně něco dozrává, všechno roste a kvete.
Teď zrovna dozrávají jahody. U nás většinou první květy ze kterých bývají ty největší a nejšťavnatější jahody zmrznou a jinak tomu nebylo ani letos, ale i tak nějaké jahody sklízíme. Dneska hned dvě misky, dali jsme si jahody s krémem z mascarpone a zítra budu péct koláč.Suším bylinky, na čaj a taky jako koření.
Kytice levandule je loňská, ale do týdne už konečně rozkvete nová a sklizeň květů bude letos opravdu bohatá.

No a bylinky mi rostou skoro všude, máta, meduňka, petrželka,šalvěj a bazalka ...


Jenom trochu vláhy by zahrádka potřebovala, u nás už dlouho nepršelo a zalévám dokonce i cibuli.


Přeji vám krásný začátek léta!!!!!!!!!!!!!!

Čas růží

13. června 2014 v 22:07 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný večer Vám přeji. Nějak poslední dobou nestíhám vkládat na blog nové články, krásné počasí a zahrada mě drží každý den až do večera venku, ale přece jenom jsem dneska nafotila něco růží na zahradě. I když to brzy z jara nevypadalo a růže se zdály po nijaké zimě takové nějaké neodpočaté, nakonec hodně překvapily a vykvetly v těchto slunečných dnech do krásy!


Přeji Vám krásný slunečný a pohodový víkend Úžasný

Horká sobota...

7. června 2014 v 20:58 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný sobotní večer vám přeji!
Tak jsme se konečně dočkali pravého letního počasí. Tropická třicítka u nás sice nepadla, ale i tak jsme prožili velice parný a i perný den. Na tuto sobotu jsme měli naplánovanou výměnu střechy na garáži. Letos plnoletý vlnitý eternit již vykazoval určité známky opotřebovanosti a výměna střechy byla víc než akutní.
tak takhle nějak to vypadalo při rozebírání střechy, eternit se loupal jako perníček.Do oběda bylo nalaťováno...


... a sláva nazdar, nová střecha se blýská v odpoledním sluníčku!Fotodokumentaci jsem pořizovala z balkónu, na kterém mi krásně rozkvetly lobelky a surfínie.Letní teploty svědčí i letním kytkám, první květ gazánie a poupě růže jsou toho důkazem.A i na přečtení pár stránek v knížce zbyl čas a čtení opravdu stylové, počasí jak v Toskánsku tedy opravdu dneska bylo Úžasný


A k večeří guiche s cibulí a slaninou podle Dity P. recept z posledního čísla Alberta byl opravdu výborný!Přeji Vám krásný sluníčkový zbytek víkendu!!!

Červen v zahradě

2. června 2014 v 19:24 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný červnový večer Vám přeji. Nejdřív bych Vám chtěla poděkovat za spoustu úžasných komentářů k minulému článku. No a dneska se zase pro změnu podíváme na skok do zahrady. Období květnových dešťů máme konečně za sebou a vypadá to, že se nám počasí začíná vylepšovat a ladit do letního. Zatím tedy aspoň u nás pořád fouká studený vítr, ale sluníčko už zase hřeje. No a pomalu se mění i zahrádka. Azalky a rododendrony jsou po deštích odkvetlé a začínají kvést kytičky časně letní.
Bílý clematis nezklame žádný rok.Dokvétá poslední azalka a pomalu začínají kvést hvozdíky. Na skalkách už toho k vidění taky moc není, snad jenom kvetoucí tymián a kosatce.
No a ve skleníku se to má taky k světu. Kaktusy kvetou sice nějak míň než loni, ale nějaký květ se přeci jenom najde. Okurky už sklízíme dva týdny a začínají se nalévat rajčata.Krásně letos kvetou ostružiny, vypadá to pořádnou úrodu, zato tayberry už jsou odkvetlé plné malých plodů.Přeji Vám krásné červnové dny plné pohody a snad už konečně i sluníčka!!!!!!!!!!!!!!!!!!