...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Duben 2014

Zahrádka na konci dubna

29. dubna 2014 v 19:36 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný předposlední dubnový večer vám přeji. Dneska to tedy vůbec nevypadalo na pěkný jarní den, ale odpoledne se krásně vyčasilo a sluníčko nám svítí až do večera. V posledních dnech nám hodně prší, ale je teplo i v noci a všechno roste a kvete o sto šest.
Do krásy vykvetla první azalka, žluté taříce i fialové skalkové kosatečky a dokonce po několika letech i můj jediný modrý hořec.


Kvetou i jabloně a loni vysazené nové tulipány.

Možná si ještě vzpomenete na loni vyseté maličké kaktusy, docela pěkně přezimovaly a už se zase víc podobají dospělákům.Včera jsem si v zahradním centru koupila sazenice surfínií a jednu novou fuchsiiA taky jsem trochu pekla. V ledničce se mi nashromáždila sklenice bílků a já jsem upekla bílkovou bábovku. Recept najdete na mém druhém blogu.

Přeji vám krásný večer, klidnou zítřejší Filipojakubskou noc a nádherný 1.máj !!!

Když kvete řepka

23. dubna 2014 v 19:11 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer Vám přeji! A krásný je opravdu, téměř letní teploty, bouřky, sluníčko. Akorát tedy u nás se pořád jenom honí mraky a déšť nechce a nechce přijít.
Včera jsem konečně zahájila cyklistickou sezónu. Kolo mi od jara do podzimu slouží jako dopravní prostředek do práce. Šest kilometrů tam a šest zpátky, ráno se pěkně proberu a odpoledne pročistím hlavu. letos mám po cestě dvě velká řepková pole a řepka právě začíná kvést a zatím krásně voní, musím si to užít, protože hned jak odkvete změní se vůně na zápach a ten mě bude provázet až než se pole zaorají.
Teď je to ale pastva nejen pro včely, ale i pro oči.Přeji Vám krásný a pohodový večer!!!

Krásné Velikonoce!

19. dubna 2014 v 19:06 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný sobotní večer Vám přeji.
Dnes na bílou sobotu jsem se konečně držela tradic. Hned ráno jsem upekla beránka z třeného těsta a další mazanec, protože první dva se nějak rychle snědly Smějící se

No a odpoledne přišel čas na malování vajíček. Nějak nám špatně chytaly barvy, tak jsme jich namalovaly asi tak polovinu než jiné roky.


A nakonec k večeři byla velikonoční nádivka s kopřivami a uzeným. Pekla jsem ji ve staré litinové formě a byla výborná!A co vy a velikonoční tradice?

Přeji Vám všem krásné a pohodové Velikonoce!!!

Škaredá středa

16. dubna 2014 v 19:04 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný večer Vám přeji!
Dneska máme škaredou středu no a to tedy do slova a do písmene. Za oknem to sice vypadá docela pěkně, ale venku fičí severák a je pěkná zima. To jsem ale odbočila od času předvelikonočního. Trochu jsem zapátrala a našla některé tradice které se k dnešnímu dni vztahují.
Na Škaredou středu se hlavně uklízí, od toho pochází i názvy Smetná a Sazometná. Lidé by se v tento den neměli mračit, protože podle lidové tradice se pak budou mračit každou středu do dalších Velikonoc.
Já jsem tedy dneska opravdu neuklízela, ale nějakou tu výzdobu jsem přeci jenom z krabic vytáhla.
Zajíc bydlí na stolku pod schody celoročně, tak jsem k němu jenom přidala ošatku loňských kraslic a nazdobila jsem vajíčky pár větviček břízy a kroucené lísky.

Další nazdobená kytka je v obýváku a na stolek jsem posadila šitou slepičku v košíčku.

No a teď Vám ukážu hlavní výzdobu letošních Velikonoc. Už minulý víkend k nám přijel Boris a zdrží se až přes svátky, takže velikonoční králíček v životní velikosti už u nás bydlí a co víc zdobit Smějící se ?No tak vidíte jak to u nás žije, přeji vám krásný večer a pohodový zbytek předvelikonočního týdne hlavně bez spěchu a stresu Mrkající

Ze zahrady

11. dubna 2014 v 19:31 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný páteční večer vám přeji!
Po třech dnech zamračené oblohy a nějakého toho deště na nás vykouklo sluníčko a já jsem vyrazila na zahradu s foťákem pořídit nějaké to jarní foto.
Všechno se to po dešti krásně zazelenalo a rozkvetlo. Magnólie letos moc nekvete, ale i tak je krásná.

V zahrádce se letos překonávají petrklíče.
Dokonce i u nás už kvete broskev......řebčíky a modřence ...
A to všechno pod dohledem našeho Ferdy Usmívající se
Levandule na bylinkovém záhonu letos dobře přezimovaly a vypadá to na pěknou úrodu květů.A kyž jsem tak chodila po zahradě, vzpomněla jsem si na Dášu a její faru. Dášo, tak tohle je ta naše.

Děkuji Vám za návštěvy a milé komentáře a přeji Vám všem krásný víkend!

Ještě jednou do tropů

9. dubna 2014 v 19:02 | Vlasta |  Putování po Čechách
Krásný večer vám přeji! Počasí se nám tak trochu pokazilo, ochladilo se a fučí ledový vítr a to je ten správný čas na slíbenou návštěvu tropického skleníku Fata Morgana. V minulém článku z tohoto výletu jsem vám ukázala hlavně rostliny které tu rostou trvale no a dneska se zaměřím na vystavené orchideje. Fotit je byl celkem problém, protože tu bylo opravdu hodně lidí a k některým rostlinám jsem se s foťákem vůbec nedostala a taky se mi strašně mlžil objektiv.
Tak tady je to co se aspoň trochu povedlo Usmívající se
Trochu háčkování

3. dubna 2014 v 19:15 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer Vám přeji!
Jaro je v plném proudu a na nějaké to tvoření nezbývá moc času ani chuti. Když mám odpoledne chvíli volna raději si sednu na sluníčko s knihou a nějakou tu ruční práci vezmu do ruky až večer. Háčkovaný motivek s hvězdičkou uprostřed už jsem vám ukazovala někdy v zimě. Motivků už je od té doby plná krabice a já jsem je začala pomalu sháčkovávat. Bude z nich deka, nevím ještě jak velká, mám představu menší deky přes kolena nebo ramena pro chladnější večery prostě dokud budu mít materiál a chuť budu háčkovat.
Nechtěla jsem mít deku jenom z barevných motivků tak je střídám s jednobarevnými bílými a šedými.
A tady už je kus deky hotový.Pokud se vám motivek líbí, tady je návod, krajové řady jsem si upravila podle sebe, dělala jsem je jenom z dlouhých sloupků.
Včera jsem upekla tažený štrůdl. Jablíčka ve sklepě už ubývají, na jídlo sice žádná sláva, ale do štrůdlu bohatě stačí.
Pokud máte taky ještě loňská jablíčka recept najdete na mém druhém blogu.Tulipány jsou od dcery. Dostala jsem je v sobotu a ještě dneska jsou pořád takhle krásné!


Přeji Vám pohodový zbytek týdne a krásný slunečný víkend!!!!!!!