...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Únor 2014

Květinové jaro

25. února 2014 v 18:13 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer vám přeji!
Jaro uprostřed masopustního období není zcela obvyklé, ale letos tomu tak zkrátka je. Sluníčko svítí a hřeje a nebýt chladnějšího větru, lákalo by to na projížďku na kole, nebo posezení venku u kávy. Na tyhle radosti si asi ještě nějaký ten týden budeme muset počkat, ale jaro se venku opravdu hlásí na každém kroku. Rozkvetlé sněženky, talovíny časné petrklíče a krokusy to je letošní únor. Sněženky už kvetou i ve stínu pod azalkami.Takovéhle hyacinty jsem jiné roky mívala touto dobou doma v květináči, dneska se derou za sluníčkem téměř před očima!I lýkovec je jen rozkvést a clematisy mají pupence, ze kterých už lezou listy. Doufám, že si na nás zima ještě nechystá nějaké překvapení, jinak bude po parádě!

No a taky trochu tvořím, jak jinak než jarně. Háčkované narcisy jsem viděla na blogu u Jany a hned potom u Helenky, nedalo mi to a pár jsem jich uháčkovala ještě musím vymyslet stonky.

Minulý týden jsem neodolala a v Kauflandu koupila nový brambořík, červený od listopadu ještě pořád kvete a tak jsem mu pořídila mladšího brášku Mrkající

Přeji vám krásný večer a báječné předjarní dny Usmívající se

Taška a hyacint

20. února 2014 v 18:04 | Vlasta |  Šití
Krásný večer vám přeji! Před časem jsem na Fléru objevila krásnou látku a hned jsem z ní viděla ušitou letní tašku, velkou plážovou tašku, která se třeba bude jednou hodit Mrkající Látka mi minulý týden přišla a já se hned pustila do práce. Tašku jsem vyztužila, vypodšívkovala, dovnitř jsem všila kapsu na drobnosti a tašku opatřila zapínáním na zip. Vrchní kapsa s aplikací koleček slouží hlavně jako ozdobný prvek, ale funkční je taky.V jednom z minulých článků jsem vám ukazovala můj nový hyacint, který už vykvetl do světle růžové krásy!

Přeji vám krásný nadcházející víkend!!!

Po týdnu...

15. února 2014 v 17:35 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný sobotní večer vám přeji! Nějak se při tom olympijském maratonu nemůžu dostat k napsání nového článku. Takže než začneme fandit našim hokejistům pokusím se to napravit.
Dokončila jsem vlněný svetr, tak jak jsem předpokládala maličko kouše, musím se podívat po nějakém dobrém pracím prostředku na čistou vlnu a uvidím jak dopadne po vyprání.

Tulipány jsem dostala včera od manžela a hyacinty jsem si koupila před týdnem v zahradním centru.

A protože byl včera svátek svatého Valentýna, který tedy nijak moc neslavíme, ale za tu krásnou kytku tulipánů jsem udělala z mascarpone šlehačky a piškotů báječné tiramisu.No a dnešní slunečné odpoledne jsme strávili na zahradě přípravou skleníku na jarní výsadbu a taky focením prvních jarních kytiček. V polovině února je trochu neobvyklé, ale co naděláme jaro je asi tady tak hurá!!!

Přeji vám krásný zbytek víkendu Usmívající se!!!!!

Keramika od Lenky

8. února 2014 v 16:11 | Vlasta |  Moje malé radosti
Krásné sobotní odpoledne vám přeji!
Celý den nám krásně svítilo sluníčko a teplota se drží vysoko nad nulou, tak že by se pomalu hlásilo jaro? No já bych proti tomu nic neměla!
Včera mi pošta doručila veliký balík. Keramiku od Lenky Hložkové už mám a další jsem vybírala dlouho a pečlivě a včera to přišlo. Obaly na květináče, talíře a svícen. Všechno krásné, dokonale vypracované, no posuďte sami.Přeji Vám krásný zbytek soboty a pohodovou neděli!

Únor...

3. února 2014 v 19:16 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný večer vám přeji!
Tak tu máme únor-hurá!!! Zase jsme o krok blíže k jaru. Sice je to ještě daleko, ale já už jsem připravená. Mám nakoupenou spoustu semínek a dneska jsem nasela papriky.

No ale pořád je zima tak tvořím. U Helenky se mi moc líbily tulipány tak jsem si tři uháčkovala do větviček z kroucené lísky, všechno ve váze od Lenky Hložkové.Včera jsem uháčkovala na zkoušku čtvereček s hvězdičkou, mám s tímhle vzorečkem určitý záměr, ale nemají přízi kterou jsem si vybrala takže budu promýšlet a čekat.


No a pletu. Asi po třech letech pletu svetr. Pletu ze 100 % vlněné příze, objednala jsem ji přes internet a tváří se maličko kousavě, ale já nejsem zas taková citlivka a třeba se po vyprání a naavivážování zjemní. Zatím pletu lícovým žerzejem a sedlo budu dělat copánkové na kruhové jehlici. Nikdy jsem to ještě nedělala a popis nemám takže pokus - omyl. Pokud někdo máte nějakou zkušennost budu ráda za každou radu.
Tak to je pro dnešek všechno. Přeji vám pohodový pondělní večer a klidné únorové dny!