...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Prosinec 2013

Šťastný nový rok!

30. prosince 2013 v 9:31 | Vlasta |  Mišmaš

Všem milým návštěvníků mého blogu přeji veselého Silvestra a do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a dobré nálady!!!Paličkovaná sova

28. prosince 2013 v 13:10 Paličkování
Krásné sobotní odpoledne Vám přeji!
Tak máme po Vánocích a kdybych neměla před očima ozdobený stromeček a na stole vánoční cukroví ani bych tomu nevěřila. Venku je už několik dní jaro a kdyby na mě záleželo už by to tak mohlo zůstat.
A to samé si myslí i náš Ferda, který sluníčko doslova vyhledává.

A než se dostanu k tomu hlavnímu ukážu vám ještě naše broučky, fotku jsem teď našla. Broučci sice ještě pořád žijí, ale už nejsou tolik aktivní a brzo bude jejich krátký život u konce a my budeme čekat, jestli se nám po čase v teráriu objeví nová generace.Tak a teď konečně to o čem vám chci dneska napsat. To, že Adélka paličkuje už víte. K Vánocům upaličkovala pro maminku svého přítele obrázek sovy, no neptejte se mě jak, tohle asi nikdy nepochopím, ale je to krása! Fotila jsem ji už zasklenou a moc se mi nedařilo. Sova je asi 25 cm vysoká a paličkovaná je podle podvinku paní Domanjové.
Jedna fotka rozpracované sovy.A tady už je hotová v celé své kráse.
Přeji Vám klidné a pohodové poslední dny tohoto roku Usmívající se

Boris :)

25. prosince 2013 v 17:34 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný sváteční večer Vám přeji Usmívající se !
Nejdřív bych vám všem chtěla moc a moc poděkovat za komentáře, e-maily a přání k svátku a Vánocům opravdu moc děkuji a moc si toho vážím!!!
Doufám, že jste si užili krásný Štědrý den, uteklo to, uteklo, ale Vánoce ještě nekončí a teď teprve přišel ten nádherný čas odpočinku.
Adélka si přivezla na svátky svého zakslého králíčka Borise. Je to teprve prcek starý tři a půl měsíce, ale jinak šídlo pro které neexistuje téměř žádná překážka, no a vyfotit ho je téměř nadlidský výkon. Neposedí, nepostojí pořád je v pohybu a mě se snad nepovedla ani jedna pořádně zaostřená fotka!
Zábrana proti ochutnávání kabelů od počítače se mu vůbec nelíbila a když zjistil, že je nad jeho síly ji překonat aspoň se podíval do krabice s jablíčky
Miluje drbání kdekoli na hlavě nebo pod krkem to se dá doslova uhladit až k spánku Smějící seJó a abych nezapomněla, Ježíšek u nás byl a nadělil spoustu krásných dárků.
A já Vám všem přeji pohodový zbytek svátků Usmívající se


Krásné Vánoce!

21. prosince 2013 v 20:33 | Vlasta |  Advent a vánoce

Vánoce přicházejí

19. prosince 2013 v 19:42 | Vlasta |  Advent a vánoce

Krásný večer Vám přeji. Sice jsem dneska neměla v plánu přidávat nový článek, ale jsem zvědavá jestli se mi podaří vložit fotky. Tak mi držte palce jdu na to!
Jak už jsem včera psala mám ode dneška volno a začínám si užívat Vánoc.
Napečeno mám a teď už zbývá jenom dozdobit zelení. Do staré polévkové mísy jsem udělala kytku na kredenc.

No a dneska jsem taky ozdobila malý stromeček. Letos opravdu maličký bílo-stříbrný. Na ten velký pod který nám bude Ježíšek nadělovat dárky je ještě čas Usmívající se
Dneska jsem byla ve městě a jako každý rok jsem koupila na stromeček pár nových ozdob. Letos stříbrné.

Přeji Vám krásný večer a pohodové předvánoční dny Usmívající se

Nákrčník a hvězdičky

18. prosince 2013 v 20:55 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný večer Vám přeji!
Ve dnech kdy nefungoval blog jsem taky trochu pletla. Tentokrát teplý nákčník s krápníkovým vzorem, který jsem objevila tady. Vzor jsem okukovala dlouho, a protože jsem nevěděla jak popis na nákrčník objednat trochu jsem improvizovala hodně počítala potom pár večerů pletla a nákrčník je na světě.
Pletla jsem z dvojité příze. Jedna byla Evina, měla jsem jenom jedno klubko a protože se příze už nevyrábí přidala jsem k ní jednu Teru. Pletla jsem na kruhové jehlici číslo 4.


U Jarušky- Redneval se mi líbila sněhová vločka a tak už jich mám celou závěj Usmívající seNo a já už mám taky volno a to až do šestého ledna tak hurá, mějte se krásně a já jdu chystat Vánoce!!!!!!!!!!!!!

Třetí adventní a pantoflíček...

15. prosince 2013 v 20:51 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer vám přeji!
Na adventním věnci hoří tři svíčky, v konvici se hřeje svařené víno a vánoční atmosféru dolaďujeme sledováním filmu Láska nebeská.Dneska ale od Vánoc odbočím a vrátím se k výstavě orchidejí o které už jsem tu psala, ale neřekla jsem vám tenkrát jakou orchidej jsem si tam koupila. Je to střevíčník a koupila jsem si rostlinu s poupětem, které v těchto předvánočních dnech vykvetlo.

A teď celá rostlinaA pro porovnání velikosti s ostatními kytkami na okně.
Okno jsem v dnešním jarním počasí polepila sněhovými vločkami, aspoň iluze zimy a předvánočního času Smějící se
Přeji Vám všem klidný předvánoční týden. Já už jenom tři dny v práci a mám Vánoce!!!

Vánoční hvězda

13. prosince 2013 v 18:03 | Vlasta |  Háčkování
Krásný páteční večer Vám všem přeji!
Včera jsem zkusila jestli už blog konečně funguje. Trochu jsem si pohrála se vzhledem a vypadá to, že se konečně všechno urovnalo a začalo fungovat, jenomže na jak dlouho? No uvidíme.
Při své týdenní blogové pauze jsem nezahálela, mám skoro napečeno a dokonce jsem dokončila háčkovanou vánoční hvězdu, která ležela od léta rozpracovaná v košíku. Včera jsem ji naškrobila, vypnula a tady je. Háčkovala jsem z Moniky, spotřeba asi tak jedna třetina klubka a průměr 56 cm.


Dneska jsem ještě upekla žabí huby a sádlové koláčky, recepty co nejdříve přidám na druhý blog.Děkuji za vaše návštěvy a komentáře a přeji Vám všem krásný třetí adventní víkend Usmívající se

Všechno má své meze

7. prosince 2013 v 21:07 | Vlasta
Krásný večer Vám všem přeji.
Dlouho jsem se tomu bránila, ale nedá se nic dělat. To co se na blogu zhruba poslední dva týdny děje už opravdu překračuje všechny meze. Prvně se nezobrazovaly články, potom komentáře se zpožděním a teď už komentáře vůbec. A proto se stěhuji, možná dočasně, možná napořád to ještě uvidím, ale každopádně minimálně do té doby než blog zase bude fungujícím blogem. Je mi s vámi dobře a v žádném případě nechci odejít úplně takže pokud mě chcete dál navštěvovat najdete mě tady http://kudy-kam.blogspot.cz/
Přeji Vám všem krásný adventní čas a báječné Vánoce!

Zdobení, svícení a pečení...

4. prosince 2013 v 18:59 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný středeční večer Vám všem přeji!
Taky se Vám zdá jak to šíleně letí? Sotva jsme zapálili v neděli první svíčku na adventním věnci, najednou je tu středa večer!
Dnes má svátek Barbora, takže všem Baruškám které na můj blog zavítají všechno nejlepší!
Já jsem letos trochu napřed a svoje barborky jsem si nařezala už v neděli. Letos kaštan a zlatý déšť, protože třešně mi stejně nikdy nevykvetou.


A ještě pořád zdobím, andělíček vystřídal celoroční ptáčkovou girlandu.Před dvěma lety mi manžel koupil na vánočním trhu srdíčko z neopadavé dánské jedle na polystyrénovém korpusu. Už loni jsem korpus použila a letos znovu. Postačila jedna koupená větev a červené kuličky recykluji taky pořád dokola.A pověšené na dveřích do obýváku...No a svítím pořád a všude. V mosazném svícnu dopaluji loňské svíčky z adventního věnce.A taky trochu peču. Včera ořechové perníčky, které čekají na slepení.


Tak počinek mám, zítra si dám pauzu a v pátek budu pokračovat.
Mějte se báječně, užívejte krásný večer a zítra pohodového Mikuláše!

Otevřený dvůr v Plasné

1. prosince 2013 v 18:33 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer Vám všem přeji. Advent začal a stejně jako každý rok o prvním adventním víkendu byl včera vánoční trh v Plasné. Přípravy byly letos poněkud hektické a Pájina účast do poslední chvíle nejistá, ale nakonec jsme to všechno zvládly a trh se vydařil! Ani počasí nebylo špatné, naštěstí se nekonaly slibované dešťové přeháňky a chvílemi dokonce vykouklo sluníčko.
Takže tady je naše Pája a její perníčkový stánek.
Perníčky zabalené v celofánu se na fotce lesknou a nic moc není vidět, ale však je všechny znáte Mrkající
Ve dvoře se zpívalo a hrálo divadlo. Doprovodný program byl jako vždycky bohatý a hojná byla i účast návštěvníků.

Na trhu jsem si letos nekoupila žádnou dekoraci, ale korpus na adventní věnec z neopadavé dánské jedle. Doma jsem ho jenom jednoduše dozdobila svíčkami, mašlemi a kuličkovým řetězem. Vše v červeno-zlato -zelené kombinaci.Přeji Vám všem pohodový zbytek první adventní neděle!