...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Listopad 2013

Začátek adventu u nás

29. listopadu 2013 v 19:41 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný páteční večer Vám všem přeji!
Máme před sebou první adventní víkend a je nejvyšší čas začít zdobit naše příbytky. Já jsem konečně ušila polštáře a ubrusy z nové látky a podle předlohy od Blanky uháčkovala pár hvězdiček.

Venkovní věnec na dveře jsem letos udělala z jedle a cesmíny a ozdobila zlatými a červenými kuličkami.V plotu u zahrady nám vyrostl smrček a letos poslouží jako součást vánoční výzdoby.Přeji Vám krásný první adventní víkend!

Vánoční skřítek a první sníh :))

26. listopadu 2013 v 19:12 | Vlasta |  Šití
Krásný večer Vám všem přeji!!!
Vánoce se blíží mílovými kroky a u nás na gauči už se konečně taky zabydlel vánoční skřítek. Na jeho ušití jsem se chystala několik let, ale pořád to nějak nevycházelo až letos a za dva večery bylo hotovo! Inspiraci jsem našla u Vlaďky střih jsem měla částečně uložený v počítači a částečně jsem improvizovala. Skřítek je skoro 70 cm velký a docela hodně hubený, kdybych ho dělala příště střih bych upravila a skřítka udělala baculatějšího, ale nevadí budeme mít rádi i hubeňoura Smějící seA jak se blíží advent začíná to i venku vypadat zimně, včera napdl první sněhový poprašek a zatím pořád drží.

A nejen sníh, ale i rampouchy...Takže už mám skřítka i sníh a Vám všem přeji krásný poslední předadventní týden Usmívající se

Perníkové svícení

23. listopadu 2013 v 19:51 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Krásný sobotní večer vám přeji. Za týden tu máme první adventní neděli a tak pečeme perníčky, zdobíme a chystáme nějaké ty vánoční dekorace. No a tenhle víkend už jsem se konečně za vydatné pomoci Adélky pustila do perníčků pro sebe. No a takhle to u nás na stole skoro celý den vypadalo.


Letos jsem si poprvé udělala perníkový adventní věnec. Letos žádné jehličí zapíchané v ponožkách!V posledním Dekoru mě zaujali perníkoví andělé a tak jsem si letos udělala dva andělské svícny, byla to sice piplačka, ale už andělsky svítíme!!!

Přeji vám klidný večer a pohodovou neděli Usmívající se

Předadventní chystání

18. listopadu 2013 v 18:50 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný pondělní večer vám přeji. Tak máme zase po víkendu a před sebou ještě skoro celý pracovní týden.
Když jsem dneska poslouchala rádio nechtěla jsem ani věřit vlastním uším, ale bylo to tak, z éteru jsem slyšela první letošní vánoční písničku a do toho mi volal pán z DPD že mi veze balíček. Už jenom nějaká ta sněhová vločka a vánoční atmosféra by byla dokonalá!
Nepřišel mi žádný vánoční dárek, ale s vánocemi to něco společného má. Objednala jsem si vosky do aromalampy. Pár různých vosků už jsem vyzkoušela, ale za moc nestály, voněly slabě a vosk se přepaloval a smrděl. Pro letošní zimu jsem si tedy koupila pár vosků Yankee Candle. Už při otevření sáčku jsem z té vůně úplně zalapala po dechu! Jeden vosk jsem rozbalila a položila ho na parapet nad topení a krásně mi během chvíle provoněl celý obývák.
Nového hrníčku se nemůžu nabažit, dneska po procházce s Týnou přišel k chuti pečený čaj Usmívající seTak to je jedna část předvánočního chystání a teď ta druhá. O víkendu jsem dozdobila perníkové koule, ale myslela jsem že mi půjdou rychleji za celý víkend dvacet kousků a včera večer už jsem na to ani pořádně neviděla.

Dva vánoční andělíčci které jsem vám nedávno ukazovala už brzo odletí do světa a tak jsem ušila dva nové, tentokrát sedící na obláčku. Oba andílci jsou zatím volní připravení odletět kamkoli.Přeji vám klidný večer a pohodový nový pracovní týden!

Čas na heboučké zachumlání

16. listopadu 2013 v 19:28 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný sobotní večer vám přeji!
Nejdřív bych vám všem chtěla poděkovat za krásné komentáře k minulým článkům. Opravdu moc děkuji a moc si vážím každého kdo si v této uspěchané době udělá čas na napsání několika řádků!
Listopad se přehoupl do své druhé poloviny a brzo nastane čas chumlání do šál, čepic a rukavic. Ani já jsem nezůstala pozadu a na tu letošní zimu si upletla z Laguny novou šálu a rukavice bez prstů. Dlouho jsem se rozhodovala jestli udělat klasické palčáky, ale potom jsem si uvědomila, že v palčácích mám konce prstů stejně pořád studené a navíc se bez sundání rukavice nedá nic dělat a tak jsem zvolila právě jen takovéhle návleky.
Do šály jsem zatím zachumlala svůj nový hrnek na horké zimní nápoje. Motiv losů a sněhových vloček v krásném vánočně nazdobeném voňavém obchůdku mě prostě dostal!
Laguna mi zbyla ještě na čepici, určitě bych ji do mrazů chtěla stihnout taky.

A sladká tečka na závěr, nedělní mramorovaná bábovka už načatá, ochutnaná a výborná, recept dodám co nejdřív Usmívající sePřeji Vám klidný sobotní večer a pohodovou neděli!!!

Víkendové perníkování

12. listopadu 2013 v 16:50 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Krásný večer Vám všem přeji. Dneska bych se chtěla ještě trošku opožděně ohlédnout za víkendem, který jsem takřka celý properníkovala. Zatím samozřejmě ne vánočně, ale čertovsky a andělsky. Pokud se chcete taky pustit do perníkové mikulášské nadílky, tak recept najdete tady a pro inspiraci na zdobení pár čerstvých fotek.A ještě jsem dokončila dva andělíčky, tentokrát vánoční laděné do červena.A taky samozřejmě muselo být něco ke kávičce. Makovo, jablečný mřížkový koláč byl opravdu výborný a určitě doporučuji vyzkoušet!Přeji Vám pohodový listopadový týden Usmívající se

Andělíčci a trošku vánočních nákupů

8. listopadu 2013 v 19:36 | Vlasta |  Šití
Krásný večer mé milé! Zase tu máme pátek a před námi víkend tak hurá!
Tenhle týden jsem trošku šila, tentokrát to jsou dva přírodně ladění andělíčci do obchůdku.

A taky jsem trošku nakupovala. Látku s hvězdičkami na nový vánoční ubrus a polštáře. Svíčky a olejíčky do aromalampy a krajky ke košilkám andělíčků. To všechno od paní Mirky Podzimkové ostatně jako už několik let.Přeji Vám všem pohodový podzimní víkend!!!

Paličkování a pečení...

5. listopadu 2013 v 19:00 | Vlasta |  Paličkování
Krásný večer mé milé návštěvnice. Už delší dobu mám doma připravené paličkované zvonečky od naší Adélky, ale pořád jsem je neměla kdy vyfotit až konečně dneska.
Tyhle dva jsou její autorské výtvory.

A tyhle dva jsou podle podvinků od Vlaďky Cepákové.No a já jsem dneska upekla včera vytlačenou další várku perníčků. Dneska zvonečky a andělíčky. Perníčky dělám jenom čistě přírodní, ničím je nedobarvuji barva medu a koření mi připadá naprosto dostačující a potření žloutkem chvíli před koncem pečení dodá perníčkům lesk. Když tak vidím vedle sebe perníčky a paličkované ozdoby, napadá mě, že by takhle ozdobený stromeček vůbec nebyl špatný Mrkající
Přeji Vám krásný večer, u nás je dnes mrazivý -1,5 tak už to začíná Mrkající

Trhací buchta jinak a to ostatní tak trochu vánoční...

1. listopadu 2013 v 18:20 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný páteční večer vám všem přeji. O den kratší pracovní týden utekl jako voda a už tu zase máme víkend!
Včera jsme upekla trhací, nebo odlupovací buchtu s jablíčky. Inspirovala jsem se u Moniky, ale těsto jsem dělala podle receptu co mám na druhém blogu.
A ještě se musím pochlubit mým novým tácem-štrůdlovníkem od skvělé keramičky Marie Mikulové z Týna nad Vltavou, od které už mám za posledních asi tak patnáct let pěknou sbírku.

A teď moje další radost! Od loňska uchovaná, celé léto ve skleníku opečovávaná vánoční hvězda po přestěhování domů, zatím na studenou chobbu aby neutrpěla moc velký tepelný šok začala vyhánět červené listeny, neklamná známka toho že se opravdu blíží Vánoce!No a aby mi v té nadcházející zimě bylo pěkně teplo, objednala jsem si úžasnou heboučkou pletací přízi Laguna ( směs bavlna + hedvábí) a z dvojité si po večerech pletu šálu. Dneska jsem koukala, že Blanka z ní háčkovala celou deku a to tedy musí být opravdu teploučké zamuchlání!!!

A další známka toho, že brzo budou Vánoce je rostoucí zájem o vytlačované perníčky, takže včera zaděláno, dneska vytlačeno a zítra se bude péct.Přeji vám všem krásný, pohodový, ničím nerušený víkend!!!