...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Září 2013

Po víkendu...

30. září 2013 v 19:27 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný pondělní večer vám přeji!!!
Tak víkend je zase za námi, počasí bylo ucházející, v sobotu přepychové a v neděli sice taky pěkně, ale foukal ledový vítr. I tak to ale zase strašně uteklo, jako vždy víkend v poklusu. Trochu jsme slavili, trochu zahradničili, trochu zavařovali a najednou byla neděle večer.
Dneska začnu naší drobotinou. Letos nám po létech nasedla kvočna. Dostala do hnízda pět vajec a vylíhlo se pět kuřat. Čtyři strakatá a jedno šedivé. Slepičí máma je starostlivá a od svých už opeřených dětí se nehne na krok.

Páje se od minulého týdne líhnou další mazlíčci - brouci nosoroříci sumaterští. A protože se zatím klubou samí kluci, kteří nemohou být kvůli agresivitě v teráriu pohromadě, probíhalo stěhování do prozatimního bydliště, každý brouk do jedné sklenice od okurek. Snažila jsem se naše broučky vyfotit, ale nedařilo se mi, tak aspoň pro představu hádanka ve stylu najdi brouka Smějící se
Až se nám podaří lepší fotky napíšu o nosorožících celý článek.

Včera jsem taky zase zavařovala, švestková povidla v troubě podle Alis, moc jsem tomu nevěřila, ale povidla se povedla a jsou výtečná.

Hotová povidla jsem kvůli včerejšímu fofru u nás doma už ale nefotila.
A nakonec ještě jedna věc, která mi udělala v poslední době velikou radost. Možná si vzpomínáte na fotky našeho oprýskaného kostela, na který se díváme z našeho obýváku. Na jaře se nám celý zahalil do lešení...


a o víkendu se nám vyloupnul v celé kráse, nádherně opravený, jako nový no podívejte se sami!

Tak a to je pro dnešek všechno. Mějte se báječně a užívejte slunečný podzim Usmívající se

Ještě jednou Brno

28. září 2013 v 19:32 | Vlasta |  Cestování
Krásný sobotní večer vám všem přeji. Konečně to vypadá, že nás navštívilo babí léto. Ráno u nás byl sice pěkný mraík -3 a kytičky na zahrádce mu podlehly, ale zato nás celý den provázelo sluníčko. Teď nezbývá nic jiného, než zahrádku připravit na zimu, ale má být minimálně do poloviny října pěkně tak zase až tolik není na co chvátat.
Jak jsem slíbila, vrátím se ještě jednou k našemu výletu do Brna, kde jsme v části Bystrc navštívili jedno moc pěkné zahradní centrum. Foťák jsem nechala v autě, co taky začátkem podzimu fotit v zahradním centru že? Ale jak jsem se zmýlila, vnitřní i venkovní prostory hýřily barvami až oči přecházely tak jsem aspoň pořídila pár fotek mobilem.

No a určitě uznáte, že jsem nemohla odejít s prázdnou. Koupila jsem si šest cibulek hyacintů, které se pokusím rychlit a žlutou chryzantému v květináči.Tak to je pro dnešek všechno, přeji vám krásný zbytek báječného slunečného víkendu Úžasný

Podzim

25. září 2013 v 19:00 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer vám všem přeji. Tak nám asi opravdu nastal podzim, v neděli a včera bylo docela příjemně i sluníčko odpoledne svítilo, no a dneska už se zase schovávalo za mraky. Každou sluníčkovou chvíli se snažím foťákem zachytit přicházející podzim. Tak třeba dneska na procházce s Týnou jsem chtěla fotit houby-no moc jich tedy nebylo.
Okousaný hříbek......ale muchomůrka se povedla Usmívající se...Na zahradě uzrávají podzimní maliny, doufám že nepřijde mráz a nějaké ještě budou.A na kompostu dýně hokaido, po první sklizni narostly další a taky by ještě pár týdnů chtěly.


Ale ocůny jsou neomylné a podzim je prostě a nezvratně tady


Ve skleníku vykvetl jeden z posledních kaktusových květů.


No a pro dnešek se s vámi rozloučím mojí nejstarší orchidejí, letos vykvetla nádhernou záplavou květů.


Mějte se všichni báječně podzimně a užívejte si naplno každou sluníčkovou chvíli Usmívající se

Výlet do Brna

22. září 2013 v 18:54 | Vlasta |  Cestování
Krásný nedělní večer vám přeji. Ani se mi tomu nechce věřit, ale je to už týden kdy jsem zveřejnila poslední článek. Ne že by nebylo o čem psát, ale tak strašně to letí že než se naděju je týden pryč.
A víkend jak by smet. Včera jsme se vypravili do Brna za Pájou a Matějem, na návštěvu a taky na procházku městem. Když jsme je v červenci stěhovali na nějaké procházení nebyl čas a včera nám zase moc nepřálo počasí. Sice se nad námi přehnaly dvě malé spršky, ale nakonec byla procházka městem moc příjemná.
Nejdřív jsme se vypravili k radnici za brněnským drakem...

... potom na hrad Špilberk

A naši procházku jsme zakončili na Petrově.

A potom ještě naše cesta vedla do moc pěkného zahradního centra v Bystrci, ale o tom zase jindy.
Přeji vám pohodový vstup do nového týdne a snad už se v něm konečně dočkáme trochu lepšího počasí Usmívající se

Dárečky

15. září 2013 v 18:50 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný nedělní večer vám přeji. Víkend už zase utekl jako voda, včera u nás bylo krásně slunečno, dneska už sluníčka moc nebylo, ale bylo teplo, příjemně.
No a já vám dneska pro změnu ukážu něco z mého tvoření. Chňapky ve tvaru srdíčka si přála Adélka a obal na knihu jsem ušila když jsem u Helenky objevila křížkovou předlohu na písmenka, jsou to takové malé dárečky které už jsou majitelce předány tak můžu jejich fotky zveřejnit.

Přeji vám klidný a pohodový nadcházející týden Usmívající se

Prostě Ferda...

13. září 2013 v 20:15 | Vlasta |  Fotogalerie
Krásný páteční večer vám všem přeji. Počasí před nadcházejícím víkendem nestojí za nic, u nás celý den jenom s malými přestávkami prší a je skoro tma, s minulým víkendem se to vůbec nedá srovnávat a to taky vznikly tyhle fotky našeho Ferdy. Pája ho vyfotila vyhřívajícího se na skalce mezi netřesky, fotky jsou z mobilu tak omluvte kvalitu, ale je to zlatíčko a já vám ho musím zase ukázat.
Takže první... proč mě budíte?To jsem se moc nevyspal...

Musím to dohnat na dvoře...
No řekněte, není to zlatíčko?
Tak to je pro dnešek všechno, přeji vám pohodový, pokud možno slunečný víkend Usmívající se

Vyšívané hrušky

9. září 2013 v 19:28 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný pondělní večer vám přeji. Po nádherném letním víkendu se nám zase trochu pokazilo počasí, u nás ráno pršelo a celý den fouká silný studený vítr. Všude všechno dozrává a proto jsem na tento čas udělala nové dečky. Jednu vyšívanou na skříňku a jednu šitou ze stejné látky zdobenou krajkou pod sodastream.


Předlohu na hrušky jsem našla v časopise Křížkový steh č.2 který vycházel v roce 2009 vyšila jsem na bílou panamu a zkombinovala s bavlněnou látkou zelené barvy.
Dečku jsem vyztužila vlizelínem a a spodní strana je ze stejné látky v obrácených barvách.

A protože máme za sebou ten úžasný slunečný víkend, rozloučím se s vámi pro dnešek sluníčkovou kyticí, kterou jsem dostala od přítele Adélky.
Přeji vám všem krásný nový týden Usmívající seZáří...

6. září 2013 v 19:41 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer vám všem! Konečně máme babí léto a doufám, že nám vydrží co nejdéle.
Na zahradě dozrávají poslední ostružiny a zpoždění už dohánějí i rajčata, kterých jsou letos mraky!A vzpomínáte si na moje kaktusová miminka? Tak ty zelené kuličky už jsem rozsázela a konečně začínají vypadat jako kaktusy Usmívající se

A taky už jsou zralé bezinky na likér. Recept najdete na mém druhém bloguA i kytky na zahrádce kvetou jako v plném létěA na Ferdu z toho sluníčka padla podzimní únava a usnul nad knihou MrkajícíA já vám všem přeji krásný, slunečný a pohodový víkend Úžasný

Čas dýní...

2. září 2013 v 18:50 | Vlasta |  Šití
Krásný večer vám všem přeji. Slibované babí léto které nás tak pěkně naladilo v sobotu a trošku i včera se zase někam vytratilo. U nás fučí uragán a do toho začalo i mrholit a vypadá to, že se pomalu vrací čas dlouhých večerů a tvoření. Já jsem o víkendu ušila první letošní dýně na objednávku. A včera za odpoledního sluníčka jsem je stihla i vyfotit.

Letos jsem nasázela dýně hokaido, začátkem léta to s nimi vypadalo bledě, ale nakonec přece jenom nějaká úroda bude. První tři už jsem sklidila a pomalu začínám přemýšlet co z nich ukuchtit.A taky už začínám dekorace pomalu ladit do podzimního, ale zatím jenom lehce. Zajícovi pod schody jsem dala na hlídání jednu živou a jednu šitou dýni :)Mějte se báječně a užívejte pohodový první zářijový týden Usmívající se