...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Červenec 2013

Prcháme k vodě!

26. července 2013 v 20:46 | Vlasta |  Cestování
Krásný letní den vám všem přeji.
Rtuť na teploměru neustále stoupá a stoupat ještě bude, a proto je nejvyšší čas zvednout kotvy a vyrazit k vodě. Tam kde neustále pofukuje větřík, řvou cikády a voní pryskyřice... ano, stejně jako loni a předloni a předpředloni vyrážíme k Jadranu.
Hotelový pokoj je zarezervovaný od března, předpověď počasí příznivá, autíčko připravené na dlohou cestu a my připraveni vyrazit známou cestou na istrijský poloostrov, až na jeho úplnou špičku do vesničky Banjole.
A stejně jako každý rok tak i letos jsem si uháčkovala novou maličkou kabelku na drobnosti. A že mi trvala, ruce mě pořád bolí a háčkování jim vadí, doktoři jsou protivní a neochotní a tak jsem ani už moc nepočítala že ji dodělám, ale podařilo se a tady tedy je.

Přeji vám pohodový zbytek tropického července a stejně krásný srpen plný sluníčka sladkého ovoce a ostatních plodů z vašich krásných zahrádek a balkónů a brzo nashledanou Úžasný


Báječná dovolená...

23. července 2013 v 15:24 | Vlasta
Krásné horké odpoledne vám všem přeji. Tak i mě konečně začala dovolená! Nadělila jsem si letos i tak trochu ze zdravotních důvodů tři týdny dovolené. Nikdy jsem ještě takhle dlouhou dovolenou neměla a chystám se jí náležitě užít. nejlepší by bylo prožít ji jako náš Ferda, ale ten si takhle užívá celý svůj život.
Foceno dneska ráno na balkóně. Než jsem si uvařila kafíčko, zabral mi připravenou židli...

Na zahradě mi v trávníku vyrostly dvě rostliny pupalky. Vždycky když jsem odpoledne přisupěla z práce, byly už květy zavřené, no a dneska ráno takováhle krása!I ty muškáty mi za raního sluníčka připadají barevnější, než když kolem nich proletím krátce po páté ráno...Mějte krásné dny, krásné léto a nádhernou dovolenou Úžasný

Letem zahradou

19. července 2013 v 21:46 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný páteční večer vám přeji. Doufám, že si užíváte léto plnými doušky! Je před námi krásný víkend a i předpověď počasí na další dny je příznivá. No a já trávím spoustu času na zahradě, sklízím a potom zavařuji, zamrazuji a suším a nějak nic moc jiného nestíhám. A tak jsem dneska aspoň vzala foťák a proběhla se s ním po zahradě.
Letos jsem si objednala semínka zeleniny a kytiček přes internet. Mezi nimi byly i slunečnice, vypadají zajímavě, ale obyčejné žluté se mi líb víc.Letos se vyvedl clematis, mokré jaro mu udělalo dobře a pořádně narostl a teď začíná krásně kvést.


I hrášku je pořádná úroda...a ve skleníku okurky a rajčata...

... a rajčata venku. Skoro to vypadalo že ani venku žádná nebudou, ale pěkné počasí udělalo svoje a zatím to vypadá slibně.Víno ve skleníku začíná pomaličku sládnout, dneska jsem ochutnala, není to ještě ono, ale už to bude brzo MrkajícíUž ani nestříhám levanduli, nějak rychle vykvetla a tak jsem ji nechala včelám a motýlům.Mějte krásné dny, krásné léto a užívejte si sluníčka a dovolených Úžasný

Paličkovaná jablíčka

15. července 2013 v 20:49 Paličkování
Krásný pondělní večer vám přeji. Dneska se po delší době zase vrátím trochu k ručním pracem.
Naše Adéla před pár týdny úspěšně zakončila čtvrtý ročník studia na medicíně a po dlouhých měsících strávených nad učením se zase vrátila k paličkování. Vánoce sice ještě na dveře neklepou, ale je potřeba být připravena, proto začala vánočními ozdobami ve tvaru jablíček. Předloha podvinku je dílem Vlaďky Cepákové v Paličkománii a už to jelo - jablčko za jablíčkem...Dvě víc bílá...Dvě víc do červena...A všechna čtyři pohromadě...A aby šla práce pěkně od ruky, upekla jsem tvarohovou bublaninu s jahodami. Těsto je na tvarohovou bábovku a navrch je nasypaný kokos a byla to veliká dobrota Usmívající se


Přeji vám krásný zbytek večera a pohodové letní dny plné sluníčka a dobré nálady Úžasný

Levandulový...

9. července 2013 v 20:42 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný večer vám přeji!
Tak i u nás už konečně začala rozkvétat levandule. Její vůně se líbí i našemu Ferdovi.Levanduli se letos opravdu daří, trsy jsou narostlé a plné květů.
Dneska jsem otrhala první květy a umotala dvě paličky a to to voní!

Je léto jak má být a všechno zraje. Měsíční jahůdky jsou ták sladké, a naplno už zrají i tayberry a jsou taky výborné!

Mějte krásné a pohodové letní dny ať už doma, v práci nebo na cestách Úžasný

Zase týden pryč...

4. července 2013 v 19:27 | Vlasta |  Zahrádka
Krásný čtvrteční večer vám všem přeji. Zase už je to skoro týden, co jsem na blog napsala poslední článek. Nevím čím to je buď ten čas tak strašně letí, anebo prostě nestíhám! Dneska jsem dostala úžasný email od od návštěvnice mého blogu paní Blanky až jsem se při té chvále uzarděla a docela jsem se zastyděla jaká už to je strašně dlouhá doba kdy jsem nepřidala žádný článek o tvoření.
Tak to musím rychle napravit, je to jen jedna fotka, ale práce to bylo na několik měsíců. Obrázek je už skoro vyšitý, zbývá několik políček dovyšít bílou barvou, vyprat, naškrobit a nechat zarámovat.Minulý týden jsme stěhovali naši Páju do Brna a při té příležitosti jsem si v Ikea koupila tuhle mini odrůdku tchýnina jazyku.A teď ještě skokem na zahrádku. Tayberry začínají dozrávat a vypadají opravdu dobře.

Hortenzie letos uchráněná před slimáky rozkvétá do celé své krásy.A jedna z mých dvou fuchsií, letos se mi nějak nepodařily přezimovat a zbyly mi jenom dvě stejné, nakonec se i přes tu bídu zmátořily a jedna už pěkně kvete.

Zato obyčejným babičkovským muškátům se letos daří báječně.Tak a to je pro dnešek všechno. Přeji Vám všem krásný prodloužený víkend, hodně sluníčka, pohody a dobré nálady. Děkuji vám za to, že ke mě chodíte, píšete komentáře a emaily, mám z toho velikánskou radost a budu se snažit být tu častěji.
Vaše Vlasta