...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Duben 2013

Záclonka s růžemi

28. dubna 2013 v 12:25 | Vlasta |  Háčkování
Krásné nedělní odpoledne vám všem přeji. Opět si s námi zahrává počasí, včera bylo 25 stupňů a dneska pouhých devět, opět taková změna kterou vůbec nemám ráda. Čekala jsem že aspoň zaprší a zahrádka dostane tolik potřebnou vláhu, ale nespadla ani kapka.
Včera jsem taky konečně doháčkovala záclonku s růžemi. Některé z vás si možná pamatují z podzima růžičkovou borduru že z ní bude záclonka do ložnice jsem věděla, ale pořád jsem nemohla narazit na vhodnou látku, ke které bych hotovou borduru přišila. Nakonec jsem to vzdala a záclonku uháčkovala celou. Jen tak pro představu, dlouhá je 170 cm a široká 55 cm. Vyfotila jsem ji hned po doháčkování, teď visí naškrobená na šňůře a až bude úplně hotová vyžehlená viset na okně, určitě ji taky vyfotím.A takhle krásně včera kvetl hlaváček, dneska jsou kvítky zavřené...


Přeji vám krásný zbytek posledního dubnového víkendu Usmívající se

Do léta rovnýma nohama :))

24. dubna 2013 v 18:14 | Vlasta |  Příroda
Tak co tomu říkáte? Před dvěma týdny jsme lamentovali, že snad to jaro letos ani nepřijde a ejhle najednou tu máme rovnou léto!!
Sluníčko začíná pálit, tráva se zelená, všude kvetou a rychle odkvétají sasanky a ještě o víkendu modrá zahrada od ladoněk se běhen tří dnů převlekla do žluté orsejové...
loni nasazená josta taky vyrazila listy závratnou rychlostí a už jsou vidět i poupata.


Vyrazila jsem s foťákem k potoku za zahradu, odtud je první fotka sasanek a zaujaly mě rozkvetlé kočičky.

No a nesmí chybět můj věrný průvodce Ferda Usmívající se

Neznám nic lepšího, než posadit se pěkně na sluníčko s dobrou knihou a po nekonečné zimě nasávat blahodárný vitamín D a že je to zdravé o tom nemusíte pochybovat, protože kočka si nikdy nelehne nikam kde by jí nebylo dobře Usmívající seMějte se báječně a užívejte pohodové jarně-letní dny plné sluníčka Úžasný

To byl den!

18. dubna 2013 v 19:08 | Vlasta |  Příroda
Krásný večer vám přeji. Tak se k nám dneska přišlo podívat léto, takový krásný den to byl a od západu už se začíná zatahovat. Škoda, ale zapršet je třeba aby se smyl prach a pěkně se všechno zazelenalo. Macešky v truhlících se mi krásně rozrůstají a začínají kvést.


No a na zahrádce to taky kvete o sto šest.Za vydatné pomoci Ferdy jsem dneska vyčistila skalku, teď na ní kvete, nebo spíš dokvétá lýkovec a zatím nic jiného. Krokusy jsou odkvetlé a vytrvalé skalničky se teprve probouzejí.

No a když se pracuje je taky potřeba něco na zub, dneska jsem upekla mrkvový koláč a je to vážně dobrota.
Recept najdete tadyMějte pohodový zbytek pracovního týdne a krásný, pokud možno co nejméně upršený víkend Usmívající se

Návštěvníci

15. dubna 2013 v 19:19 | Vlasta |  Příroda
Krásný pondělní večer vám přeji!
Máme za sebou další nádherný jarní den. Sice dopoledne strávené v práci nic moc, ale odpoledne na zahradě jsem si všechno vynahradila a dokonce vyfotila několik zvířecích návštěvníků. Že máme na zahradě rybníček se žábami to většina z vás asi ví, ale dneska se nám z něho vynořila ještě tahle potvůrka. Spokojeně se popásala na břehu rybníčku a docela se nechala i vyfotit. Podle obrázků které jsem našla na netu to vypadá na ondatru, ale jistá si tím nejsem.


Už toho focení měla dost a hups, byla ve vodě.
Sotva jsem dofotila jednoho návštěvníka všiml si manžel za plotem dalších dvou - párku divokých kachen. No divokých není to správné slovo. Jsou to takové obecní kachny, které před pár lety přežily řádění myslivců a od té doby se drží okolo potoka, který nám protéká hned za zahradou občas si vyžebrají nějaký ten rohlík a spokojeně popojdou o dům dál.Ještě malá svačinka ...A protože sluníčko svítí, půda se rychle prohřívá připravili jsme o víkendu záhony a cibule, mrkev, ředkvičky, hrášek a petrželka už jsou pěkně v zemi.Tak ať máme těch slunečných dnů co nejvíc a užijte si pohodový jarní týden Úžasný

Tohle už je jaro!

13. dubna 2013 v 19:43 | Vlasta |  Zahrádka
Dnešní den byl opravdu aprílový. Sluníčko, déšť a chvíli i kroupy, do toho docela nepříjemný studený vítr, ale ve výsledku to byl jeden z nejlepších dnů letošního jara a je to vidět i na zahrádce.
Konečně vykvetl s téměř měsíčním zpožděním lýkovec a odpoledne v jedné slunečné chvilce nalákal na svou vůni dokonce prvního letošního motýla!Kvete i kroucená líska a vypadá to, že by letos mohly být i oříškyA nakonec krokusy. Začátkem týdne byly sotva vylezlé ze země a dnes už kvetou v celé své kráse.

Mějte se krásně a užijte si báječný zbytek víkendu Úžasný

Keramika od Lenky

11. dubna 2013 v 19:20 Moje malé radosti
Úžasnou bílou keramiku Lenky Hložkové jsem chodila obdivovat pár let, ale pořád jsem se nemohla rozhodnout které kousky si pořídím, jasno jsem měla akorát s vázou a postupně přibyl talíř na noze, džbáneček na mléko a stojánek na ubrousky. Mističku jsem dostala od Lenky jako dárek.
No podívejte se na to, není to nádhera?
Keramiku mám doma tři dny a už jsem byla u Leničky okukovat co by se mi ještě hodilo Usmívající se A pokud se chcete k Lence taky podívat, tak její obchůdek je na téhle adrese

Do vázy jsem nastříhala pár větviček magnólie, sice už to skoro vypadá na jaro, ale do vázy na zahrádce pořád nic není.A na talíři Pájiny autíčkové čokoládičky.


Háčkované polštáře

8. dubna 2013 v 18:48 | Vlasta |  Háčkování
Tak to vypadá, že se nám konečně vrátilo sluníčko a s ním i jaro. Ptáci zpívají a nebýt docela nepříjemného větru bylo by úplně krásně.
V posledních dnech jsem ještě uháčkovala dva polštáře. Jeden kulatý a jeden čtverečkový. Jeden kulatý už jsem kdysi háčkovala a teď jsem mu udělala ještě jeden povlak na převlečení. Čtverečkový je háčkovaný z Katky a kulatý z Kačenky a zbytků co dům dal. Vzor na kulatý polštář jsem objevila tady a háčkovala jsem trochu podle vzoru a trochu podle toho co mě napadlo. Zadní strana polštářů je látková a zapínání na zip.


Vypadá to, že s příchodem jara bude pomalu ručním pracem odzvoněno a rychle se vrhneme na zahrádky napravit to, co napáchala dlouhá zima.
Mějte tedy krásný nový týden a užívejte jara Usmívající se

Jako v lednu...

6. dubna 2013 v 13:26 | Vlasta |  Příroda
jako v lednu to v posledních dnech vypadá u nás na krmítku. Co jako v lednu, ani v těch nejmrazivějších dnech k nám nelétalo tolik ptáčků jako teď. Sice už jsem tenhle týden neměla v plánu krmit a krmítko mělo putovat do sklepa, ale nakonec jsme ještě jednu kilovku slunečnic koupili a takovýhle šrumec se strhne hned pa nasypání.Dneska jsem si chtěla ve skleníku přesázet muškáty do truhlíků. Bohužel zem na kompostu je pěkně promrzlá, tak jsem nakopala dva kýble zmrzlých kusů a odnesla do skleníku a budu čekat na sluníčko až zeminu rozmrazí.
Nezmar azalka kvete na verandě skoro celou zimu, tak aspoň trochu barvy v té nevlídné dnešní šedi.Taky mi v těchto dnech jako každý rok kvete tahle tmavá orchidej. Letos má jenom jeden výhon a jak je tmavá a lesklá tak se taky špatně fotí.a ještě detail květuPřeji vám pohodový zbytek víkendu a co myslíte už se na nás konečně přijde usmát sluníčko?

Zase ten kocour :)

3. dubna 2013 v 16:47 Paličkování
V první řadě bych vám všem chtěla poděkovat za tu spoustu komentářů k minulému článku. Vám všem komu se líbil Pájin a Matějův sněhový Zajdulák musím říct, že ještě stále stojí v celé své parádě na dvoře, který je už skoro bez sněhu Usmívající se

Našeho kocoura pozorujícího z pohodlného místa na opěradle křesla ptáčky v krmítku už znáte...

... ale já mám už pár dnů novéko kocoura, upaličkovala mi ho podle své první vlastní předlohy Adélka a na Velikonoce dovezla.A já jsem konečně dneska našla volný rámeček a kočičáka dala za sklo a už mám Ferdy dva Usmívající se

No a jinak u nás aktuálně poletuje sníh, ale na zemi se zatím nedrží a tak to snad i zůstane.
Mějte všichni pohodovou druhou polovinu prvního dubnového týdne Usmívající se