...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Březen 2013

Velikonoční zajíc :))

31. března 2013 v 18:23 Jaro a Velikonoce
Malovaná vajíčka jsem vám ukazovala ráno, ale teď je tady něco co vám musím ukázat taky. Sněží celý den, sníh je mokrý, lepivý, není ho moc, ale na postavení velikonočního zajíce, který prý bude zítra vítat koledníky to stačilo
Jinak pořád krmím ptáčky. Takovýhle frmol byl u nás v krmítku dneska v poledne
To že jsou Velikonoce?!

31. března 2013 v 9:07 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásné sváteční ráno Vám přeji! Předpověď meteorologů se do puntíku vyplnila a opět na nás napadalo to bílé nadělení!
Ptáčkům do krmítka jsem nasypala zbytek slunečnic a asi budu muset koupit další, protože zima prý se u nás zdrží ještě další měsíc!


Za oknem zima - doma jaro a připravená malovaná vajíčka pro zítřejší koledníky. Trošku jsme měly potíž s letošními barvičkami, ale nakonec to dobře dopadlo a tady je výsledek.

Užijte si krásný zbytek bílých Velikonoc a bohatou zítřejší pomlázku Usmívající se

Veselé Velikonoce!

29. března 2013 v 17:58 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
I když se to nezdá, jsou takdy Velikonoce. Ráno nás nemile překvapila sněhová nadílka, ale naštěstí bylo poměrně teplo a většina sněhu stihla roztát. Je to asi tím divným počasím, ale nějak jsem zaváhala a docela pozdě nasela osení, sice v teple nad radiátorem už roste, ale zatím to je bída, nevadí do neděle ještě poporoste Usmívající seZato mazance, ty tedy vyrostly v troubě pořádně a rovnou dva aby bylo zítra co na snídani S vyplazeným jazykemA já Vám všem, kteří na můj blog o svátcích zavítáte přeji navzdory nejarnímu počasí krásné, pohodové a hlavně veselé Velikonoce a užívejte si je třeba jako náš kočičák Ferda Smějící se

Nazdobeno!

26. března 2013 v 19:18 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný večer vám přeji. Sice jsem včera nazdobila velikonoční perníky, ale když se podívám ven nevím jestli jsem neměla místo motýlků a beránků dělat spíš sněhuláky Křičící U nás už zase sněží a jsou čtyři pod nulou. Tak si to jaro dělám alespoň doma. No a takhle to moje perníčkování dopadlo.


Pár sluníček a motýlků jsem pověsila na pučící větvičky, už nevím jak to zastydlé jaro přivolat


Mějte se krásně a nezapadněte do jarních sněhových závějí Překvapený

Velikonoční perníky

24. března 2013 v 16:57 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Perníky jsem letos na Velikonoce vůbec neměla v plánu péct. Říkala jsem si, že raději strávím začátek jara na zahrádce než v kuchyni, ale to by nějaké jaro muselo nejprve přijít. Venku fičí severák a celý den je pod nulou, tak jsem se do těch perníků nakonec přece jenom pustila. Včera jsem upekla vytlačované, jedlé perníky. Osvědčený recept je tady. Peču vždycky jeden vytlačovaný a jeden stejně velký jenom vykrojený, slepuji meruňkovou marmeládou a hladkou stranu namáčím v čokoládě, ale to budu dělat až v týdnu.


No a dneska jsem upekla tři plechy vykrajovaných. Na zdobení dojde asi zítra, ale bude to jenom rychlovka.No a když nás to jaro venku šidí, posílám aspoň jarní kytičkový pozdav od nás z verandy.Mějte pohodový předvelikonoční týden Usmívající se

Polštáře s růžemi

22. března 2013 v 18:30 | Vlasta |  Šití
Tak se nám ten začátek jara nějak nevydařil. Za týden jsou Velikonoce a vůbec to tak nevypadá. A protože počasí ven neláká je pořád dost času na tvoření. Nové závěsy a potahy na židle už mám hotové a zbylo ještě i na polštáře, filetovou krajku jsem vám už ukazovala a tady je zrealizovaná. Polštáře jsem fotila první jarní den když nás přišlo navštívit sluníčko...
a tady polštář na převlečené židli.Zadní stranu jsem ušila z korunkové látky, která mi zbyla od šití deky. Zapínání jak jinak než na nekonečný zip.No a dneska jsem trochu trénovala na Velikonoce, kraslice jsem neháčkovala ani nešila, ale pekla, zatím z jedné dávky lineckého do svátků určitě nezbydou, ale nevadí tak připeču.


Na víkend nám prý slibují pořádné mrazy, tak to všichni ve zdraví přežijte Usmívající se

Jaro u nás!

20. března 2013 v 18:26 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásný večer vám přeji! První jarní den se tedy opravdu vydařil. Sluníčko svítilo a dokonce i hřálo a hřálo tak, že vylákalo ven i včely a sníh který včera do rána napadl velice rychle mizí. Škoda, že takové krásné počasí bylo jenom dneska od západu už se nám zase zatahuje a předpověď počasí na následující dny je neúprosná. Nevadí, však ono přijde a takhle to dneska vypadalo u nás na zahradě.
Žluté talovíny byly obaleny včelami a ani okolní sníh jim nevadil.


Krokusy ještě pod přikrývkou z chvojí. Vzhledem k mrazům které mají ještě přijít ji tam pár dnů ponechám.Ve skleníku mi zimují dva truhlíky macešek připravené ozdobit na Velikonoce okno v obýváku, začínají pěkně kvést, ale ven je raději taky ještě dávat nebudu.


No a doma nad schodištěm mi vykvetl tchýnin jazyk. Přibližně uprostřed fotky pod provázkem je vidět ještě jedno deroucí se poupě.


O minulém víkendu přepikýrované papriky, které za svůj krátký život ječtě moc sluníčka nezažily dokonce trochu povadly.No a to už jsme doma. Konečně jsem využila Adélčiny paličkované ozdoby a navěsila je na kytku březových větviček, doufám, že se mi do Velikonoc zazelenají.


A takhle k nám dneska přišlo sluníčko... mohlo by zajít častěji Úžasný


A to je pro dnešek skoro všechno. Ještě domácí rychlé tiramisu pro našeho oslavence k zítřejšímu svátku.mějte krásné dny a užívejte JARO!!!!

Zajíc a trošku paličkování

16. března 2013 v 19:50 | Vlasta |  Šití
Dnešní slunečné počasí vylákalo ven i mého nového zajíce. Sice jsem ho původně chtěla obléct do pleteného huňatého svetru, ale protože je jaro ušila jsem mu zelenou kostičkovanou košili, svetr necháme až na zimu. Zajoch měří celých 85 cm tak jak jsem chtěla-je to zajíc velikán Usmívající se

Včera přijela Adélka a dovezla mi dvě nové paličkované ozdoby vajíčko a ptáčka. Bohužel nevím odkud získala podvinky proto nemůžu uvést jména autorek.

Mějte se krásně a užívejte pohodový zbytek víkendu Usmívající se

Jaro kde jsi?!

13. března 2013 v 18:22 | Vlasta |  Mišmaš
Půlka března klepe na dveře a venku to vypadá, že by spíš měla přijít zima Zamračený Aspoň že už nám přiletěli špačci a i na zahrádce navzdory mrazivému počasí tu a tam něco kvete.
Když už to na jaro nevypadá venku, snažím se ho trochu chystat doma. V koutě pod schody jsem ozdobila kytku břízy a kočiček vajíčky, nějak se mi ale nechce do barev tak letos jen tak přírodně.
Ani fotit se pořádně nedá, pořád je tma a v temném koutě jsem dneska musela zapnout i blesk.


Pořád taky ještě svítíme a voníme, dneska jarní vůně - violka


A na jaro má být něco nové, tak jsem si objednala z Flex-texu novou dekoračku do kuchyně na závěs a nové potahy na židle. Už je vypraná a o víkendu se pustím do šití.a společně s dekoračkou mi přišla látka i na velkého zajíce a tady už je polotovar zatím posledního a největšího zajíce, tenhle bude mít rovných 80 cm!A po večerech u televize trochu háčkuju, růžičková filetová krajka bude asi zdobit polštář. Vzoreček jsem našla na netu a líbil se mi tak uvidím jak ji využiju.


Tak to je pro dnešek všechno, venku -2 no nic moc, mějte se tedy všichni krásně a vydržte jaro určitě přijde Mrkající

Víkendové mlsání, kytičky a převlečený zajíc :)

10. března 2013 v 19:36 | Vlasta |  Mišmaš
Krásný nedělní večer vám přeji. Navzdory předpovědi počasí, byl víkend poměrně příjemný a i když tu a tam sprchlo, dneska odpoledne se mezi mraky chvílemi dralo i sluníčko. Mám připravenou půlku skleníku pro jarní setí, rozsázené papriky a zbyl čas i na mlsání. U Helenky mě před časem zaujal recpt na bramborový dort a protože v pátek bylo MDŽ a když se doma sejdem všechny jsme hned čtyři, hnedle byl důvod vyzkoučet nový recept. Včera jsem ho upekla a dneska se po něm jenom zaprášilo a zbylo i na pány Mrkající
No a další recept jsem našla u Ajky a jsou to tyhle báječné koláčky. Recept jsem přidala na svůj receptový blog.


Jak už jsem psala vykouklo dneska i na chvíli sluníčko a krásně rozzářilo na zahrádce žluté talovíny.a na chodbovém okénku žlutý petrklíč...No a nakonec zase zajíc. Na toho velkého jsem se ještě nedostala. Tenhle už byl ušitý od loňska, možná předloňska, ale nelíbil se mi. Tak jsem mu předělala uši, obličej a šaty a už je konečně podle mých představ.

Tak a to je po tomhle víkendu všechno. Předpověď počasí slibuje návrat zimy a já se tedy možná dostanu na ušití toho velkého zajocha.
Mějte pohodový týden a snad to s tou zimou nebude tak zlé jak slibuje předpověď Mrkající

Zaječice Matylda :))

5. března 2013 v 17:20 | Vlasta |  Šití
Ušít zajíce alá-Maileg jsem si už chtěla dlouho, ale nikde jsem nemohla narazit na střih a dělat ho podle zajíce z obrázku se mi nechtělo. Až v minulých dnech při hledání něčeho úplně jiného jsem na něj narazila na Mimibazaru a jednoho ušila. Není to ono, mám jenom šedo-béžovou látku a na zajíce by to chtělo něco tmavšího a taky jsem si chtěla ušít zajíce velkého, ale nějak jsem neodhadla zvětšení střihu tak ten můj má necelých 55 cm.
Takže první zkušební pokus vypadá takhle až budu mít lepší látku ušiju pořádného zajdu.


Při focení si se mnou pěkně hrálo sluníčko, vždycky vykouklo tam, kde jsem ho potřebovala nejmíň Úžasný

A taky začínám trochu jarně zdobit, včera jsem si ustřihla větvičky zlatice a kroucené lísky a pověsila na ně keramické slepičky a plechové kytičky, už mi schází jenom ta bílá váza, no do Velikonoc snad dorazí Mrkající

Mějte se krásně předjarně!!!!!!!

Kytičková víla přivolala jaro :))

2. března 2013 v 15:02 | Vlasta |  Ruční práce
Deka je dokončená a mě se chtělo udělat něco malého, roztomilého a samozřejmě jarního. Při prohlížení časopisu Dekor jsem v loňském velikonočním čísle narazila na kytičkové vílečky. Chtěla jsem si ji uplést už loni, ale nějak jsem pak na to zapomněla. Vytáhla jsem tedy jehlice, barevná klubíčka a pustila se do práce. Ač je panenka pouhých 30 cm velká, dala docela dost práce a tohle je ona. A ano vidíte dobře, jak jsem v nadpisu psala přivolala jaro. Sluníčko dneska od rána svítí, sníh rychle mizí a pod ním světe div se kvetou sněženky.


Sněhu je na můj vkus ještě pořád moc, ale už je ve vzduchu cítit příslib jara.

.

No a tady jsou ty slíbené sněženky.


Mějte krásný zbytek víkendu Usmívající se