...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Únor 2013

Hotovo a jaro může přijít :))

27. února 2013 v 17:32 | Vlasta |  Šití
Když jsem se v půli ledna rozhodla ušít patchworkový přehoz přes postele, dala jsem si předsevzetí že do jara bude hotový. Vzor nebyl složitý a práce šla rychle od ruky až na několik zaváhání. To první byl špatný odhad spotřeby materiálu a dvojí doobjednávání látek a potom mi taky trochu čáru přes rozpočet udělal zánět šlach v ruce. Všechno je ale překonáno a včera jsem deku konečně dodělala. Prošívala jsem částečně na stroji, ale jenom krajní partie zbytek jsem prošila kolem švů do čtverců jako prošívanou deku ručně. Deka je 230 x 230 cm velká a všechen materiál na ni jsem objednávala na Mimibazaru u Mirky, která mi obratem posílala chybějící látky. No a tady je hotové dílo. Barvy nejsou zrovna nejlepší, pošmourné počasí a umělé světlo focení nepřeje. Deka je v barvách od bílé, přes několik odstínů béžové a kávové až po čokoládově hnědou. Na spodní straně je látka s ornamenty, tu už jsem vám ukazovala a mezi je rouno. Zvolila jsem sice nižší gramáž, ale i tak je deka obrovská, úplně by stačilo něco tenkého, třeba vlizelín.


Jedna z ptačí perspektivy...


a detail kostek. Při zkoumavějším pohledu můžete vidět ruční prošívání.Takže úkol splněn a já volám jaro kde jsi?!!!
A pro tento účel jsem si včera koupila bílý petrklíč a protože sluníčko už ani nevím jak vypadá, dala jsem k němu aspoň sluníčkový zápich.


a i na okně už se něco děje, maličké rostlinky paprik se derou ze země jako by se už nemohly dočkat.A aby to přivolávání bylo jaksepatří a jaro ho nepřeslechlo, dostala jsem dneska od manžela novou kytici tulipánů, tentokrát něžně růžové plné.A co vy, taky přivoláváte jaro? Mrkající

Dort a sněhulák

24. února 2013 v 19:04 Mišmaš
Krásný nedělní večer vám přeji. Doufám, že jste to sněhové nadělení ve zdraví přežili. U nás se maličko slavilo a trochu užívalo prý letošní poslední pořádné sněhové nadílky.
Matěj dneska oslavil svátek a Pája tomu svému upekla dort. Recept neznám, kombinovala různé recepty a výsledkem byl dort uvnitř doslova přetékající čokoládou a zvenku výborným lehkým jogurtovým krémem.

K obědu byla svíčková a proto bylo třeba vyrazit taky na chvíli ven. No a tam to vypadá asi všude stejně. Sněhové čepice jsou úplně všude.Sníh byl odpoledne krásně lepivý jak stvořený pro uplácání letošního prvního a zároveň asi posledního sněhuláka. Pája s Matějem se do válení koulí pustili s velkým nasazením.A všechno samozřejmě probíhalo pod dohledem naší Týny.No a prý se nám má zase pro změnu oteplit, tak se zase budeme pro změnu brouzdat vodou.
Mějte se krásně a do nového týdne vykročte tou správnou nohou Usmívající se

Hotový polštář a prošívání

22. února 2013 v 18:13 | Vlasta |  Šití
Krásný páteční večer vám přeji. Předem chci poděkovat za spoustu milých komentářů k minulému článku. Bolavé ruce se pomaličku lepší, no a já zase pomalu začínám tu a tam něco dělat. Čtverečky na polštář byly uháčkované už nějakou dobu, ale chyběla správná látka tu jsem si objednala s látkami na deku, ale nějak nebyla chuť do šití polštářku. Včera jsem se do něj pustila a tady je.
No a deka, to je skoro noční můra. Je obrovská a těžká. Minulý týden jsem došila vrchní díl a úplně se tím odrovnala. Takhle vypadá - zatím...


Začala jsem prošívat. Na stroji to nejde, jak jsem psala deka je veliká a můj maličký šicí stroj si s ní neporadí. No a moje ruce zatím taky moc ne, včera jsem ji ale po týdnu vytáhla a kousek ručně prošila. Jestli mi to půjde takhle rychle mám do příští zimy o zábavu postaráno Překvapený


No a bábovka na sobotu. Vyzkoušela jsem nový recept a zatím je horká. Jestli bude dobrá recept určitě přidám.Mějte se krásně a užijte si báječný víkend Usmívající se

Trochu jarního tvoření

19. února 2013 v 18:39 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Tak se nám to jaro pořád nějak nedaří nalákat. Dneska odpoledne zase začalo chumelit a tahle vyloženě zimně to u nás vypadalo. Teď už je tam sněhu mnohem víc.Už se na ten sníh nemůžu ani podívat, tak jsem vyfotila do obchůdku na Flér a nebo třeba jenom tak pro inspiraci trošku jarně-velikonočního tvoření.
Na velikonoční trh se letos nechystáme. Pája má před maturitou a příjmačkami na vysokou a já nemusím být všude, tak jenom pár oveček a vajíček.

Mějte se všichni moc krásně a neztraťte se v chumelenici Mrkající

Paličkovaní ptáčci

16. února 2013 v 16:53 Ruční práce
Krásný sobotní večer vám všem přeji.
Pošmourné a chladné počasí přetrvává, u nás zase připadl poprašek sněhu a jaro je stále v nedohlednu.
Včera jsem dostala od manžela kytku fialových tulipánů a Adélka mi přivezla paličkované ptáčky, které stvořila mezi učením na zkoušku. Podvinky podle kterých ptáčky paličkovala jsou opět dílem Vlaďky. Takže jaro přivoláváme ze všech stran a pořád se to nějak nedaří.Po delší době mi taky vykvetla tato orchidej. Jsou to asi dva roky, co jí zaschnul prostřední list, orchidej přestala růst, ale po nějakém čase jí vyrostla ze strany nová rostinka, a po roce vyrazila poupě. Zvláštní je, že původní orchidej byla jasně růžová a tahle nová odnož je žlutá s růžovými žilkami a prostředkem.
A taky jsem dneska pekla. Recept na tyhle rohlíky mám od Helenky a najdete ho na mém druhém blogu.Všem vám přeji pohodový zbytek víkendu Usmívající se

Čekali jsme jaro a zatím...

12. února 2013 v 19:23 | Vlasta |  Příroda
...přišel sníh. Nevím jak vy, ale já jsem v posledních dnech navnaděná předpovědí počasí slibující na konec února deset nad nulou spíš čekala jaro a ono místo toho nachumelilo spoustu sněhuA teď vám ukážu, proč má Ferda tak rád moje křeslo. Má z něho perfektní výhled právě na kmítko a pohled na zobající ptáčky ho často takhle uspí.A teď k tomu bílému nadělení. Naštěstí u nás hodně sněžilo jenom dopoledne, ale i tak napadlo dobrých deset centimetrů.Týna má zimu a sníh ráda, ale čerstvý sníh se jí lepí na tlapky a potom je procházka s ní tak trochu o nervy - co chvíli sebou bouchne do sněhu nohami vzhůru a dožaduje se ošistění tlapek.

No a co se mého tvoření týče, moc nového toho není. Práci na dece jsem musela přerušit a doobjednat ještě nějaké látky, protože deka bude opravdu veliká a nějak jsem neodhadla množství. Dneska už mi látky dorazily a zítra se zase pustím do práce. Něco malého vám dneska ale přece jenom ukážu. Na netu jsem našla tenhle patchworkový vzor a zachtělo se mi ho vyzkoušet tak jsem ušila malou podložku, je velká 28x28 cm a asi bude sloužit jako podložka po soda stream.No a to je pro dnešek všechno. Vy kdo máte rádi sníh a zimu tak si užívejte dokud to jde a vy kdo jste na tom tak jako já tak trpte co nejméně, snad se toho jara jednou dočkáme Usmívající se

Zase kousek hotovo

8. února 2013 v 19:53 | Vlasta |  Šití
Krásný páteční večer vám všem přeji. Tak jsme se ve zdraví dočkali víkendu. Chřipková epidemie nás sice obchází ze všech stran, ale pořád se držíme a já doufám že i vy!
Každý den jsem se snažila aspoň hodinu pracovat na dece, je to málo a přibývá velice pomalu. Celková bilance za téměř dva týdny práce je taková - všech 25 základních čtverců je ušito. Dneska jsem došila poslední čtyři a už mě to tedy vůbec nebavilo. Na hotových čtvercích vidíte nařezané díly ze kterých jsem čtverce šila


No a protože už jsem se v týdnu nemohla dočkat jak bude deka vypadat, prvních deset čtverců jsem rozřezala a sešila a takhle nějak to potom bude vypadat.Ještě pro porovnání vedle sebe základní a hotové čtverce.


Ze zadní strany deky bude tahle krásná látka, až mě přestane bavit strakatá deka obrátím a bude takováhle.


A po celou dobu šití mě z poličky sledovala tahle moje dřevěná číča Usmívající seNo a na opěradle křesla si dneska zase pěkně hoví náš FerdaVčera jsem upekla tvarohovou buchtu, je sice hodně známá, ale u nás už pár let nebyla a tak přišla k chuti. Pokud máte zájem recept najdete tady.


Děkuji vám za milé komentáře na obou mých blozích a přeji vám krásný a pohodový víkend!!!

Bobík se sluníčkem

5. února 2013 v 16:44 | Vlasta |  Šití
O víkendu jsem si odpočinula od deky, protože jsem čekala na nové látky a tak přišel na řadu další plánovaný projekt - bobík. Takovéhle patchworkové bobíky jsem už dávno okukovala na Fléru, na podzim jsem si dokonce koupila pytel molitanové drti na vycpání, ale pořád chybělo to pravé odhodlání. Minulý týden jsem si v hlavě srovnávala jaký bobík bude a jakou technikou ho ušiju. Potom jsem chvíli na netu zkoumala techniku šití na papír a další hodiny připravovala a rozměřovala nákres.A pak jsem už jenom stříhala a šila a takhle vypadal po dvou dnech práce polotovar.A včera jsem bobíka zkompletovala a dokončila úplně. Zkušená patchworkářka by mi asi za způsob provedení dala 4- ale já jsem se svou prvotinou vcelku spokojená. Bobík má cca 48 cm v průměru a asi 20cm je vysoký.
Pro základ bobíku jsem zrecyklovala potah ze staré válendy a jak už jsem psala vyplněný je molitanovou drtí.
Spodní část je jenom z té potahovky podložené kytičkovaným flanelam, stejně jako celá patchworková část a zapínání je na zip.A tady je bobík už celý hotový já ho od včerejška používám jako podnožku a je to paráda.

Na téhle fotce je trochu vidět zadní strana a všitý zipA protože mi včera dorazil balíček se zbytkem látek na deku, jdu se vrhnout na řezání dalších dílů.
Mějte se moc krásně a já se zase brzo ozvu Usmívající se

Velké šití...

1. února 2013 v 19:09 | Vlasta |  Šití
Krásný páteční večer vám přeji. Tak jsme se konečně dočkali víkendu, u nás sice prší a má pršet i zítra, ale nevadí, hlavně že nikam nemusíme!
Já jsem se tento týden pustila do velkého šití. Na přehoz přes postele se chystám už bezmála dva roky, ale pořád jsem nějak na projekt 225 x 225 cm nemohla najít odvahu. Nic se však nedá odkládat do nekonečna a tak jsem zalovila v hromádce časopisů Švadlenka a našla patchworkový vzor, který mi nepřipadal moc složitý.
Takhle vypadá deka v časopisu. Pro upřesnění je to Švadlenka z roku 2010 číslo 16


Ta moje bude taková univerzální béžovo-hnědá. Zatím jsem zpracovala zbytky látek ze starých zásob, ale už mám objednané další a už mám dokonce trochu představu jak bude deka vypadat.
No a takhle jsem začala.

A tohle je všechno co mám zatím ušito. Čtverců bude celkem 25 a až budou všechny ušité, znovu je rozřežu, poskládám a sešiju. No doufám, že do jara to zmáknu.


A pro ty, které by to zajímalo ještě jeden obrázek ofocený z časopisu, tentokrát s rozkresem celé deky.Mějte všichni krásný a pohodový víkend Usmívající se