...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Prosinec 2012

Šťastný nový rok

30. prosince 2012 v 21:26 | Vlasta
Dnes bych Vám všem mí drazí návštěvníci chtěla poděkovat za přízeň kterou mému blogu projevujete a za Váše krásné a povzbuzující komentáře, které na mě působí jako hnací motor. A chtěla bych Vám touto cestou popřát veselého Silvestra a úspěšný, pohodový a hlavně šťastný nový rok.


Ještě trochu Vánoc

25. prosince 2012 v 18:22 | Vlasta |  Advent a vánoce
Štědrý den je pryč, spousta příprav a uteklo to jako voda. Doufám, že jste si ho užili podle svých představ a pod stromečkem našli to co jste si přáli.
No a já vám dneska náš stromeček chci ukázat. Je jako v minulých letech zdobený ozdobami z přírodních materiálů, jenom světýlka jsou elektrická, ale letos žádná barevná ale jenom bílá.


Zdobené a vytlačované perníčky, slaměné ozdoby a ozdobičky z hoblin vrbových proutků no a abych nezapomněla ještě řetěz ze sněhových pusinek nic jiného na našem stromečku není.


No a tohle je naše vánočka, letos jsem upekla dvě veliké přes celou troubu a už je jenom malý zbytek. Recept určitě co nejdřím přidám na druhý blog.


Užijte si krásný zbytek svátků Usmívající se

Krásné Vánoce všem...

22. prosince 2012 v 20:06 | Vlasta |  Advent a vánoce

Šťastné a véselé...


Krásný večer Vám všem přeji
Dnes bych Vám chtěla především poděkovat za krásná přáníčka, která mi v posledních dnech přichází na e-mail a zároveň Vám všem popřát krásné a pohové Vánoce prožité v kruhu svých nejbližších, hodně zdraví, spokojennosti a dobré nálady nejen do nejbližších svátečních dnů.


Na poslední chvíli...

19. prosince 2012 v 19:06 | Vlasta |  Advent a vánoce
Krásný večer všem. Ode dneška mám dovolenou a tím pádem i víc času na předvánoční chytání. V posledním dekoru mě zaujaly hvězdy z papíru, ale nebyl čas je vyzkoušet až teď. Udělala jsem dvě malé na dveře do obýváku a jednu velikou, kterou už mám zavěšenou v okně.

Na blogu u Blanky se mi moc líbily její háčkované hvězdy, pustila jsem se tedy do malého háčkování hvědiček z příze zlaté barvy. Háčkovala jsem z příze Catania a mám v plánu použít je jako podložky pod skleničky na štědrovečerní stůl, který bude v bílo-zlato-zelené kombanaci.No a na žádné Vánoce nesmí chybět domácí likér. Pája dneska udělala výborný čokoládovo-skořicový Usmívající seNo a tady je receptík.

400 ml smetany ke šlehání
50 ml trvanlivého mléka ( z krabice)
100g čokolády min. 60% kakaové hmoty
100g moučkového cukru
2 zarovnané lžičky mleté skořice
200 ml rumu

Postup:
Mléko a smetanu přiveďte k varu. Odstavte z plotny a přidejte nalámanou čokoládu a metličkou šlehejte do dokonalého rozpuštění. Pak přidejte skořici, cukr a rum dobře promíchejte a naplňte do lahví.


Vánoční výměna podruhé

17. prosince 2012 v 19:19 | Vlasta |  Advent a vánoce
Tak se nám ty Vánoce rychle blíží, za týden už budeme rozbalovat dárečky, ale já jsem si ten první rozbalila už dneska.
Pošťák mi přinesl obálku od Soni, která pro mě tvořila v rámci vánoční výměny kterou pro nás zorganizovala Jana.
V obálce byla krásná hvězda - vločka na zavěšení do okna, je vytvořena mě neznámou technikou, řekla bych malování na hedvábí. Už vím ve kterém okně hvězdička bude, zítra ji hned zavěsím. Tohle je ona.V obálce ještě bylo nádherné přáníčko a dvě krásné paličkované ozdoby, i tohle je technika kterou neovládám a nic paličkovaného doma nemám. Sonička se opravdu trefila a já jí tímto moc a moc děkuji.


A tohle je jedna z ozdob na kytce, kterou jsem dneska narychlo vytvořila.A i když už jsem se zařekla že nic péct nebudu, ze zbytku bílků jsem dneska upekla kokosky recept najdete na blogu u Alis.
Jsou rychlé a moc dobré, slepovat je nebudu, takhle mi chutnají nejvíc.
A ještě jedna radost o kterou se s vámi dneska podělím a to jsou tyhle užasné ručně dělané miniaturní ozdobičky ve tvaru andělíčků.To je tedy pro dnešek všechno a mě nezbývá, než vám popřát klidný a pohodový poslední předvánoční týden.

Poslední letošní tvoření

15. prosince 2012 v 20:27 | Vlasta |  Ruční práce
Látku na tyhle polštáře už jsem vám kdysi ukazovala, jenom jsem dlouho nevěděla jakou jim dám konečnou podobu. Nakonec jsem zvolila jednoduchou křížkovou výšivku v červených barvách jako je přehoz nagauči.


A to je co se tvoření týká asi pro letošek všechno. Nic moc už nemám rozděláno a do ničeho se asi už pouštět nebudu.
Teď mám týden na dokončení cukroví a nějaké té vánoční výzdoby. Do práce budu chodit asi až do čtvrtka a to se toho doma moc nestihne. No a tady nějaké to letošní cukroví... dneska jsem dopekla poslední a teď už to zbývá jenom naplnit a hotovo Usmívající se

Užijte si krásnou a pohodovou třetí adventní neděli Usmívající se

Druhý adventní víkend

9. prosince 2012 v 19:39 | Vlasta |  Advent a vánoce
Tak jak pak jste prožili druhý adventní víkend? Doufám, že v klidu a pohodě. My jsme včera byli na vánočních trzích v Českých Budějovicích trochu nasát vánoční atmosféru. Foťák jsem sebou neměla, ráno bylo zataženo a zima a tak se mi ani fotit nechtělo.
Dneska jsme se probudili do -14 ale za to do krásného slunečného dne a odpoledne jsme vyrazili na jmelí.


Procházku jsme ještě stihli za sluníčka, sotva jsme se vrátili, zatáhlo se a začalo chumelit. Takhle to na zahrádce vypadalo dneska odpoledne, před chvílí jsem vykoukla ven a žení se tam všichni čerti a ráno se do práce asi budeme muset proházet lopatou.


Po obědě jsem zapálila druhou svíčku na adventním věnci a pustila se do zdobení perníčků na stromečekJenom s krátkou přestávkou na procházku jsem zdobila celé odpoledne a tohle je výsledek.
A kdo Vánoce vůbec neřeší? No přece náš kočičák Ferda. V klidu si hoví na opěradle křesla a vůbec nic ho nezajímá.
Mějte krásný předvánoční týden a nezapadněte do závějí Mrkající

Polštáře s vločkami

5. prosince 2012 v 19:11 | Vlasta |  Šití
Dneska jsem dokončila nové polštáře s vločkami a jak jsem slíbila nafotila jsem je a tady jsou. Polštáře jsou ušité z bavlněných látek v přírodních barvách. Přední díl zdobí jednoduchá výšivka sněhových vloček zavěšených na zlatých nitkách. Zadní díl a lem je z bílé látky s béžovými hvězdičkami.

Plechový stromeček jsem dostala jako dárek k objednávce od Haničky - Metudky a krásně mi pasuje k bílé lampičce s andělíčkem kterou už znáte.
Jinak u nás pěkně nasněžilo takže sněhové vločky máme ne jenom na polštářích Usmívající se
Mějte všichni krásný předvánoční čas.

Advent u nás...

3. prosince 2012 v 18:48 | Vlasta |  Advent a vánoce
První adventní neděle je za námi, a začátek adventu nám přinesl i sníh, není ho moc, ale je bílo a můžeme ladit Vánoce.
Kousek věnce na vchodové dveře už jste v jednom minulém článku viděly a tady je celý. Chtěla jsem úplně přírodní, ale nesehnala jsem vhodnou březovou kůru na hvězdičky ani šípky, tak tedy hvězdičky ze samotvrdky a bobule umělé MlčícíDruhý věnec je skořicový, skořicové voňavé svíčky, kousky skořice a přírodní jutová stuha, korpus věnce je z jedlového chvojí.

Loni jsem dostala od mamky keramický adventní svícen tak jsem ho nazdobila taky.A nakonec srdíčko, které už znáte z minulých let. Vždycky jsem si ho kupovala na vánočním trhu, letos ale srdíčka nebyla. Koupila jsem si tedy větev kanadské jedle za 30 Kč loňské srdíčko, které jsem měla schované rozebrala a tady je výsledek.A co advent a vy?
Mějtě krásný předvánoční čas Usmívající se

Vánoční trh v Plasné

1. prosince 2012 v 19:50 | Vlasta |  Advent a vánoce
Z mých předchozích článků už určitě víte, že se dneska konal vánoční trh v Plasné u Kardašovy Řečice.
Stejně jako minulé roky se ho účastnila naše Pája se svými perníčky a kytičkami kanzaši.
Já jsem letos přijela až na samý závěr trhu, protože mi to dneska nějak časově nevycházelo, a proto mám i málo fotek - pár z rána než to všechno vypuklo a když jsme odpoledne přijeli, už nebylo co fotit, ale vánoční atmosféra byla, trh se vydařil a celé dopoledne i nádherně svítilo sluníčko tak co víc si přát.
No a tady je naše zmrzlá perníkářka ve svém stánku.

Ve dvoře hořely ohně v koších, aby se vymrzlí návštěvníci měli kde ohřát.
Celý den probíhal i bohatý program, tohle je dětská rytmická skupina HAKUNA-MATATA
Každý rok si kupuju nějakou drobnost u stánku chráněné dílny NAZARET, letos mě dostal tenhle úžasný hrníček, hned v pondělí si ho odnesu do práce na čajík.A to je pro dnešek všechno a mě nezbývá než vám popřát krásný večer a pohodovou první adventní neděli Usmívající se