...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Listopad 2012

Vánoční výměna poprvé

28. listopadu 2012 v 20:40 | Vlasta |  Advent a vánoce
Včera mi přišla zpráva, že můj dárek do vánoční výměny v pořádku dorazil a podle všeho udělal Monice radost a to mě moc těší. Rozhodla jsem se pro šití a trošičku vyšívání a tady je výsledek.
Andělíček na obláčku a vyšívaný jehelníček - jak jinak než s andělíčkem tak toto je můj příspěvek do vánoční výměny kterou pro nás zorganizovala Jana.No a jinak dokončuji venkovní dekorace aby mě začátek adventu nezastihnul nepřipravenou, stromečky už jste viděly a tady je kousíček věnce na vchodové dveře, doufám, že se mi podaří vyfotit celý, ale když přijdu z práce za chvíli je tma a to se toho moc vyfotit nedá.
Zahnuté stromečky a trocha vyšívání

26. listopadu 2012 v 19:08 | Vlasta |  Advent a vánoce
Stromečky se zahnutou špičkou se mi líbily už loni, ale nějak na jejich realizaci nedošlo. Letos jsem si pospíšila a dva už nám stojí na zápraží. Stromečky jsem umotala ze smrkového chvojí a to jen tak hala-bala líbí se mi když tu a tam nějaká větvička trčí. Dneska odpoledne jsem stromečky dozdobila, ale než jsem byla hotová byla skoro tma, takže fotky za moc nestojí. Stromečky jsem ozdobila bílými hvězdičkami, hvězdičkami z proutků, lýkem, modřínovými šiškami a červenými bobulemi. Ještě musím malé květináče v kterých jsem stromečky motala pořádně upevnit do velkých šamotových květináčů aby lépe odolaly větru.

Po večerech maličko vyšívám, a co to bude vám snad ukážu začátkem adventu. Zatím vám všem přeju pohodový týden.


Nové formy na perníčky

23. listopadu 2012 v 20:30 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Krásné vyřezávané formy na perníčky od pana Slavíka už nějaké mám, ale letos jsem zase po dlouhém váhání neodolala a dvě nové si pořídila. Jsou opravdu překrásné, hlavně koník, který je z broskvového dřeva no posuďte sami, není to nádhera?
K formám jsem dostala i recept na staročeský perník, který by po rozležení měl být dokonce poživatelný, no nevím zatím je k nerozeznání od kamene Křičící

Nějak jsem se při zadělávání zamyslela a a těsta zadělala z celé dávky a to jsem si tedy dala, tohle je výsledek mé práce za celé odpoledne. Koníčci jsou perfektní, takového nádherného reliéfu po upečení jsem ještě snad nikdy nedosáhla. Andělíčci jsou slabší na ty to chce moje staré těsto z medu a mouky a taky mám v plánu udělat pár andělíčků ze samotvrdnoucí hmoty.


A ještě mám pro vás dneska pozvánku na příští sobotu, kdy proběhne převánoční trh v Plasné, na který vás tímto srdečně zvu a přeju krásný poslední předadventní víkend Usmívající se


Další srdíčka a radost z Tchiba

20. listopadu 2012 v 18:46 | Vlasta |  Háčkování
Konečně jsem dokončila šest háčkovaných srdíček. Tentokrát nejsou srdíčka placatá, ale prostorová. Háčkovala jsem je stejně jako ta placatá, vždycky dvě bez poslední řady. Potom jsem si ušila srdíčka stejně velká jako ta háčkovaná, do červených bílá a do bílých červená. Látková srdíčka jsem naplnila dutým vláknem a ručně zašila.
Potom jsem vždycky dvě srdíčka sháčkovala poslední řadou obloučků z dlouhých sloupků. Když jsem měla sháčkované asi dvě třetiny, vložila jsem mezi háčkovaná vyplněné srdíčko a doháčkovala.
Potom už zbývalo jenom doháčkovat poutko na zavěšení.

Dneska po návratu z práce mě čekalo doma překvapení v podobě balíčku z Tchiba. Objednala jse si vánoční žakárový ubrus smetanové barvy a silikonové formičky na vánoční muffiny.

A to bych nebyla já, abych formičky hned nevyzkoušela a vyzkoušela jsem i přiložený recept a taky už jsem ochutnala a je to dobrota. Určitě časem přidám recept na můj receptový blog. Tak už jsou tam, jestli máte na tyhle muffiny chuť, recept je tady.


Háčkovaná srdíčka

16. listopadu 2012 v 18:13 | Vlasta |  Háčkování
Krásný páteční večer vám přeji. Tak jsem se konečně taky pustila do vánočního háčkování. Mám moc ráda na vánočním stromečku háčkované ozdoby. Různých vloček, koulí, rybiček a andělíčků mám z předešlých let spoustu tak jsem se letos pustila do srdíček. Návod jsem našla tady, ale háčkovala jsem jenom podle obrázků od oka, nechtělo se mi luštit návod a moc počítat jednotlivá očka tak je každé srdíčko malý originál. Včera jsem je naškrobila a vůbec nevypadají špatně, stromečku snad budou slušet.

Tak to jsou moje srdíčka "placatá" teď pracuju na srdíčkách 3D ale to zase někdy jindy.
Dneska vám ještě ukážu moji stařičkou mini orchidejku, kvete pravidelně a její květenstvví bývají hodně bohatá, mám tyhle malé orchideje moc ráda, nezaberou moc místa a vypadají dobře.


A protože máme konečně pátek, nezbývá mi než vám popřát krásný a pohodový víkend Usmívající se

Kafíčko z moka konvičky

13. listopadu 2012 v 18:33 | Vlasta |  Mišmaš
Naše Pája je velkou milovnicí dobré kávy a čaje. K tomuto účelu si v podkrovním pokojíku přebudovala výklenek který léta sloužil jako knihovna. Výklenek si vytapetovala, na dno položila dlažbu pro případ rozlití vody a na přípravu kávy si koupila originální italskou moka konvičku.

Pokud neznáte princip přípravy kávy v tomhle udělátku stručně ho popíšu. Do spodní nádoby se dá studená voda, nad ní se položí sítko naplněné čerstvě namletou kávou a našroubuje se vrchní část konvičky. Konvička se postaví na plotnu, pára z vařící se vody stoupá vzhůru přes sítko s kávou a konvička se začne plnit báječnou voňavou silnou kávou.
Pozor, když začne voda vařit je potřeba mít konvičku zavřenou, nebo budete mít vařící se kávu všude! ale co bych neudělala pro zájímavou fotku Smějící seKáva je hotová, teď už zbývá dát si ji tak jak máme nejraději, u nás bylo báječné kapučíno Mrkající


A jakou kávu máte nejraději vy?Svítící domečky

10. listopadu 2012 v 20:16 | Vlasta |  Ruční práce
Dlouho se mi líbily různé svítící domečky, jejich cena se mi ale zdála docela vysoká. Před nedávnem jsem objevila na jedné stránce svítící domečky dělané z vytlačovací kovové fólie. Fólie není drahá a domečky z ní vypadají docela dobře. Jedno balení obsahuje 3 archy formátu A4 z každého archu uděláte jeden domeček.
A jak na to? Samozřejmě pro vás, které se chcete pustit do výroby domečků přidávám odkaz kde je nafocen a popsán podrobný postup. Já jsem dělala domečky takhle. Fólii jsem si rozměřila na čtyři stejné části a vypsanou propiskou jsem začala vytlačovat vzor.


Když jsem měla celý domeček vytlačený vyřezala jsem ostrým řezákem všechna okénka a nůžkami domeček vystříhala.


Potom jsem přes pravítko stěny domečku zohýbala slepila tavnou pistolí a takhle moje dílka dopadla.A ještě potmě


Všem vám přeji krásný zbytek víkendu Usmívající se

Háčkovaný krajkový šál

8. listopadu 2012 v 19:17 | Vlasta |  Háčkování
Borduru s růžičkami jsem zatím odložila asi až na povánoční čas a pustila jsem se do háčkovaného šálu. Před časem jsem si objednala bavlněnou přízi Katku a už se mi moc chtělo z ní něco vytvořit. Několikrát jsem párala než jsem našla ten správný vzor, je snadný rychlý a moc pěkně se mi háčkuje. Zatím jsem zpracovala dvě ze tří přadének a mám něco přes metr.


Jestli se vám vzoreček líbí přidávám návod.A protože se nám brzo stmívá, musíme si sluníčko nahradit světýlky a dneska u nás svítí tahle vyřezávaná lampa a voní brčál.
Ubrus pro tři generace

5. listopadu 2012 v 17:43 | Vlasta |  Ruční práce
Krásný pondělní večer vám přeji Usmívající se
Dneska jsem vám chtěla ukázat pouze ubrus, který si vyšívala o letošních prázdninách na jídelní stůl dcera Adéla. Je opravdu krásný a zvolila si zlaté barvy, které dodaly ubrusu sváteční ráz. Ubrus je vyšit křížkovou technikou na bílé panamě.
Potom jsem si ale uvědomila, že mě vlastně vzor tohoto ubrusu provází od dětství. Úplně poprvé vyšla předloha na tuto výšivku kdysi dávno někdy v sedmdesátých letech minulého století v takových malých sešitcích s ručními pracemi, které se jmenovaly Ateliér Květen a odebírala je naše mamka a ta taky vyšila první z těchto ubrusů. Zvolila tenkrát výšivku červeno-modrou. Ubrus už prokousal zub času a nepoužívá se, na dně skříně jsem ho ale přece jenom ještě objevila a vyfotila.Podruhé jsem ho vyšívala já, pouze v modrých barvách aby se mi hodil k cibulákové sadě nádobí. Čas se na něm už taky podepsal, ale tu a tam ho ještě dávám na stůl.A tady jsou pohromadě všechny ubrusy tří generací vyšívaček a upřímně vám řeknu, že dneska už bych se do takovéhle piplačky znovu nepouštěla.


Růže v růžích ...

1. listopadu 2012 v 18:29 | Vlasta |  Háčkování
Háčkovaná bordura s motivem růží mě nadchla na první pohled. Předlohu jsem našla někde na netu, ale už opravdu nevím kde...
Původně jsem ji plánovala uháčkovat do skleníku kredence, ale po dokončení prvního motivu mi bylo jasné, že do kredence bude moc široká. Háčkovala jsem ale dál a pořád čekala na nápad kam s ní......nápad přišel, ale je docela šílený. Rozhodla jsem se, že tuhle krajku použiju jako lem k zácloně do ložnice.Budu potřebovat 2,5 metru krajky, zatím mám něco málo přes metr ale protože poslední dobou háčkuju jen občas tak to vidím na dokončení asi tak v přejaří Smějící se

Mám ale jeden problém. Zatím nevím z čeho záclonu ušiju. Bílá bavlněná látka mi připadá moc hustá a těžká a našít bavlněnou krajku na silonovou záclonu se mi zdá barbarské...tak nevím, zatím je na to spousta času, ale jestli má některá z vás nápad nebo zkušennost z čeho se dá taková romantická záclona ušít budu ráda za každý nápad.