...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Červenec 2012

Polštářek jen tak pod ouško :D

24. července 2012 v 21:41 | Vlasta |  Šití
Zítra mi konečně zase po roce začíná vytoužená, víc jak dvoutýdenní dovolená. Těším se, že se konečně vyspím. Každodenní vstávání v pět ráno je opravdu hodně vyčerpávající, v létě chodíme spát docela pozdě a rána jsou aspoň pro mě hodně krutá.
Poslední předdovolenkové tvoření byl tento maličký polštářek na cesty. Motivek s hvězdicí a krabem vyšívala před mnoha lety Pája a pořád nějak nemohl dojít uplatnění. Můj maličký cestovní polštářek už měl povlak hodně ošuntělý, tak jsem mu ušila tenhle nový. Polštářek je 33x36 cm velký, zapínání jsem poprvé udělala na zip a asi už u tohoto způsobu zůstanu.

Všem vám přeju krásnou druhou polovinu prázdnin a pokud máte teprve před dovolenou, užijte si ji naplno Úžasný

Jen tak na skok do lesa...

21. července 2012 v 19:51 | Vlasta |  Příroda
V posledních dnech se všude mluví o tom, jak rostou houby. U nás ale vždycky začnou až o nějaký ten týden déle než všude okolo. Přesto nám to ale nedalo a na procházku s Týnou jsem si vzala tašku a nožík. Nedošli jsme však ani do lesa, v malém remízku jsme na jednom místě posbírali přes dvacet praváků a taška byla plná. Nebrala jsem sebou ani foťák, odpoledne chvílemi přeprchalo tak jsem nechtěla riskovat poškození foťáku.Všechny hřiby i ty největší byly neuvěřitelně zdravé


Většinu jsme nakrájeli na sušení...
... a zbylo dost i na řízky k šíleně nezdravé, ale móc dobré večeři.
Všem vám přeju krásný zbytek u nás už zase deštivého víkendu Usmívající se

Háčkovaný klobouček

19. července 2012 v 20:20 | Vlasta |  Háčkování
Krásný večer vám přeji. Nějak mi v posledních dnech dochází inspirace pro nové články. Na zahradě je všechno po deštích a větrech poničené, počasí spíš připomíná časný podzim a do nějakého velkého tvoření se mi taky nechce uprostřed tohohle podivného léta pouštět. Ale přece jenom něco nového mám. Uháčkovala jsem klobouček, měl sice vypadat trochu jinak, ale měla jsem asi jinou sílu příze než bylo v popisu. Ani výběr barev není zrovna ideální, ale popadla jsem klubíčka "co dům dal" no na zahradu v takovém vichru jaký byl včera a dneska se bude hodit Smějící se

Zaujala mě kytička, která by se dala použít jako ozdoba na cokoli...
A až mě klobouk omrzí, pořádně ho naškrobím a může sloužit třeba jako dekorace ...
A teď už mi nezbývá než vám popřát krásné letní dny, snad si toho sluníčka ještě trochu užijeme Úžasný

Uplakaná sobota

14. července 2012 v 21:13 | Vlasta |  Zahrádka
Dneska ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne. Už jsem si říkala jak je to fajn, že deštivá předpověď počasí nevyšla a po obědě jsem se chystala vyrazit do lesa ještě na trochu borůvek. Jenomže v poledne se obloha zatáhla, začalo pršet a s maličkými přestávkami vydrželo až do šesti do večera. Uzívané tmavé odpoledne mě vůbec nebavilo a proto když v šest začalo svítit sluníčko vyrazila jsem na zahrádku pořídit aspoň pár fotek. Všechno je po každodenních lijavcích celé omoklé a oválené od hlíny. Přesto bylo při večerním sluníčku co fotit.
Klematis mi takhle kvete asi po třech letech a ještě má spoustu poupat.

Ještě pořád kvete levandule, už ji ale netrhám zbytek květů jsem nechala včelám a motýlům.
Letos mám tři cukety a že se činí. Už jsem pekla slaný koláč, buchtu, rozdávám a pořád rostou další a další...
Nepřízeň počasí ale vůbec nevadí ve skleníku. Rajčata dozrávají o sto šest, po té co jsem papriky zbavila mšic i ony vypadají na bohatou sklizeň a dozrává i několik hroznů vína.Všem vám přeju prima zbytek víkendu a hlavně málo deště a dobrou náladu za každého počasí Usmívající se

Patchworková taštička

11. července 2012 v 19:35 | Vlasta |  Šití
Krásný středeční večer vám přeji. Včera večer jsem si konečně ušila patchworkovou kosmetickou taštičku. Poprvé jsem ji objevila na tomto blogu a z návodu jsem nebyla příliš moudrá, ale tady je celý postup popsán a vyfocen dopodrobna.
Taštička se dá ušít v jakémkoli rozměru. Já jsem si ušila patchworkový blok 40x40 cm a taštička je delší než by se mi líbila, takže až budu šít příště, tak kratší a vyšší, zkrátka chybami se člově učí i tak si ale myslím, že u nás uplatnění najde. Protože je čas levandule a borůvek zvolila jsem v podobném duchu i barvu taštičky.
Toto je základní patchworkový blok.


Takhle vypadal po prošití a ozdobném proštepování.


A tady už je všitý zip. postup skládání a sešívání taštičky jsem nefotila, bylo už pozdě večr, ale pokud se do ní chcete pustit koukněte tady.


No a takhle vypadá hotová taštička.
Borůvkový víkend

8. července 2012 v 20:34 | Vlasta |  Receptíky
Prodloužený víkend byl u nás ve znamení bouřek a borůvek. Po bouřkách s prudkými lijáky zůstala na zahrádce pěkná spoušť, kytky i zelenina jsou obalené hlínou a takové mokro, že se s tím zatím nedá nic dělat. Zato v lese zrají borůvky a po deštích se pěkně nalévají. Není jich mnoho, ale natrhat se dají. Byly knedlíky, koláč a z jednoho a půl kila jsem uvařila marmeládu.


A jak jsem marmeládu dělala?
1 1/2 kg borůvek jsem rozmačkala mačkadlem na brambory, přidala jsem kousek celé skořice 1 lžičku kyseliny citrónové a přivedla k varu. Borůvky jsem vařila asi deset minut pak jsem do nich nasypala 1kg cukru smíchaného s dvěma pektogely a ještě asi 15 minut povařila. nakonec jsem přidala velkého panáka rumu a horkou marmeládu naplnila do skleniček.
Z této dávky mám 10 skleniček výborné marmelády.

Celý víkend jsem taky sklízela nakvétající levanduli, umotala jsem pár paliček, nějaké proplétané stužkou a nějaké jenom takové obyčejné a když už se mi nechtělo motat, jenom jsem navázala kytičky.

Prodloužený vííkend je u konce a zítra mě zase čeká vstávání do práce, tak vám všem přeju prima týden ať v práci, domáctnosti nebo na dovolené Úžasný

Romantická letní sada

5. července 2012 v 15:43 | Vlasta |  Šití
Pro letošní léto jsem si ušila z nádherné romantické látky s růžičkami soupravu tašky bambusky, malé kosmetické taštičky a pouzdra na sluneční brýle.


Je to moje v pořadí druhá bambuska. První jsem šila pro dceru a ta je s ní moc spokojená. Tašku jsem vyztužila nažehlovacím vliselínem a taštičku a pouzdro na brýle silnějším sakonem.


Všechny tři věci jsem ušila z pouhého půl metru látky plus další půl metr béžové puntíkaté látky na podšívku.

Všem vám přeji krásné a pohodové sváteční dny plné sluníčka Úžasný

Náš nový přírůstek

3. července 2012 v 18:27 | Vlasta |  Mišmaš
Tak tohle je náš nový zvířecí přírůstek. Je to Minda z Kotěhůlek, původ sice známý leč prostý a je to tedy pěkné šídlo. Je úplně maličká a první dva dny trávila u nás doma, protože Ferda ji zrovna moc vlídně nepřijal natož aby jí ukázal kde u nás kočky spí. Maminka ji ale nenaučila základní hygienické návyky a milá Minda dělala loužičky kde se jí zachtělo tak se přestěhovala na zahradu do altánku a zdá se, že je tam nadmíru spokojená. Co by za takovouhle garsoniéru s plnou penzí každá jiná kočka z Kotěhůlek dala Smějící se
Jediné co zatím není jasné je jak se číča bude jmenovat, zatím je to pracovně Minda a v nejbližší době dudeme muset svolat rodinnou radu a vymyslet jí nějaké pěkné kočičí jméno.
Tak tohle je ona a věřte, že vyfotit ji při hře v klidu byla pořádná fuška Překvapený