...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Březen 2012

Vajíčka trochu jinak

30. března 2012 v 16:57 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Krásné páteční odpoledne přeji. Počasí aprílové jak se patří, chvíli prší, chvíli svítí sluníčko a do toho fučí vichr.
Na zítra slibují dokonce sněžení. Nic to ale nemění na tom, že za týden jsou Velikonoce a přípravy vrcholí.
Tahle vajíčka pro vás určitě nejsou žádná novina, všude na blozích se to jimi jen hemží a já jsem neodolala a pár jich taky vyrobila. Základ je polystyrénové vejce, které se nařízne a nožem se do zářezů nastrká látka. Spoje se potom omotají stužkou, provázkem, nebo lýkem to už záleží na tom co se nám líbí.
Fotila jsem na zahradě v ladoňkách a bylo trochu moc sluníčka.


Přes nevlídné počasí Vám všem přeju krásný a pohodový víkend !!!

Dárečky a jiné radosti :))

27. března 2012 v 18:28 | Vlasta |  Moje malé radosti
To nám ten týden pěkně začal. Počasí jako malované, sice pofukuje vítr, ale jinak je příjemné teplo a hlavně sluníčko. No a včera po návratu z práce mě doma čekal další balíček s dárečkem. Toto jaro prožívám druhé Vánoce Mrkající V Balíčku byl dáreček od Evičky, Evi moc děkuju za všechno. Roztomilým jarním šitíčkem jsem ozdobila zajocha a musíte uznat, že mu srdíčko, ptáček a nádherné plstěné náušničky opravdu sluší Smějící se
Až když jsem náušničky vyfotila na zajochovi, všimla jsem si, že mají úplně stejnou barvu jako jedna moje mušle, tak ještě jedna fotka u ní.Minulý týden jsem si udělala radost a objednala konvičku na zalévání kytek z Fléru. Už jsem si na ní dělala chutě delší dobu a s jarem přišel ten pravý čas.A když už jsem fotila venku konvičku, dovolila jsem si ještě cvaknout velkokvěté krokusy a magnólii, kterou jsem včera ozdobila barevnými vajíčky.

Mějte krásné a pohodové jarní dny !!!

Trochu jarního tvoření

24. března 2012 v 18:28 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Konečně jsem se pustila do nějakého toho jarního tvoření. Možná si pamatujete na moje loňské barevné ptáčky, letos jsem hejno rozšířila o jednobarevné s háčkovanou kytičkou.

Při zavěšení jednoho ptáčka na druhého se dá vytvořit třeba ptačí závěs ke dveřím, nebo do okna.


U nás dneska celé odpoledne hřmělo, a bylo pěkně dusno, možná se ještě dočkáme první jarní bouřky.
Přečkejte ve zdraví přechod na letní čas a užijte si prima neděli :))

Želví trio

21. března 2012 v 18:07 | Vlasta |  Háčkování
Po uháčkování velké želvy mi pořád ještě zbývalo dost barevných klubíček, tak jsem uháčkovala ještě tři mini želvičky, jen tak na pomuchlání do dlaně Usmívající se každá má krunýřek z jiného vzoru, ale africký květ se mi stejně líbí nejvíc.
Tak tady jsou.


Postup je úplně jednoduchý. Nejdřív jsem uháčkovala motivek o průměru asi deset centimetrů, který jsem obháčkovala jednou řadou dlouhých sloupků bez přidávání, tím se vytvořila mistička. Jako bříško jsem uháčkovala druhý šestiúhelník, jednobarevný, jenom z dlouhých sloupků. Oba motivky jsem na pěti stranách sháčkovala a aby náplň nevylézala ven ušila jsem maličké šestiúhelníkové polštářky z bavlněné látky, které jsem vycpala dutým vláknem, vložila do želvičky a sháčkovala poslední stranu. Celou želvu jsem obháčkovala obloučky. Nohy, hlava a ocásek jsou háčkované krátkými sloupky od oka, přiměřeně velké k tělu želvy.


Víkend jak se patří :)

18. března 2012 v 19:30 | Vlasta |  Zahrádka
Tak to se nám ten víkend vydařil! Sluníčko svítilo od rána do večera a já doufám, že jste si ho pořádně užili Úžasný
Zahrádky se nám probouzejí po zimě vyspinkané do růžova a právě růžový voňavý lýkovec, který vykvetl během čtyřiadvaceti hodin nalákal první motýly.


Talovíny a krokusy jsou v plném květu.No a já jsem dneska taky nezahálela, oschlé záhony a sluníčko mě nalákyly tak, že jsem zasázela dva veliké záhony cibule a ve skleníku do truhlíků přesázela od podzima nařízkované muškáty a na záhon zasela ředkvičky.

Všem Vám přeju krásný, první jarní týden :))

Orchideje

16. března 2012 v 19:34 | Vlasta |  Pokojové rostliny
Po delší době, jsem zase nafotila některé moje orchideje. Můrovce mi kvetly celou zimu a teď odpočívají a začínají vyhánět nové květní stvoly, v posledních týdnech mi ale vykvetly dvě starší orchideje rodu oncidium. Tyto orchideje nemají tak trvanlivé květenství jako phalaenopsis a kvetou mi vždycky jenom pár týdnů na jaře, ale o to větší radost z jejich květů pokaždé mám.
Tahle se letos opravdu překonala má dokonce sedm květních stvolů a voní, ne zrovna moc příjemně, ale zajímavě.Tohle je stálice mezi mými orchidejemi. Každé léto jí vyroste nová hlíza a každé jaro z ní potom vyrostou dva květní stvoly. Poupata, která letos mají jsem ani nepočítala akorát vyfotit docela velkou rostlinu se mi moc nedařilo.

A nakonec trpasličí phalaenopsis, taky si dávala s dalším květenstvím na čas, ale takhle mi ještě nekvetla. Rozkvetlých kvítků má jedenáct a dalších dvanáct poupat a zatím to není konečná pořád rostou nová.
Všem vám přeju krásný víkend. Užívejte si sluníčka a hlavně to nepřežeňte s jarním úklidem Úžasný

Háčkovaná želva

14. března 2012 v 17:01 | Vlasta |  Háčkování
O víkendu jsem si dělala pořádek v krabicích s pletacími přízemi a po přebrání mi zbyl pytlík různobarevných klubíček. Kdysi jsem dětem háčkovala želvu, ale jenom dvoubarevnou tak mě napadlo, že by se tato klubíčka dala využít na želvu taky a udělala jsem jednu opravdu veselou, celou z afrických květů.Slibované jaro si pořád nějak dává na čas, sluníčko jsme neviděli od soboty a tak je pořád čas na nějaké to tvořeníčko. Mějte se krásně a třeba vám moje želvička poslouží jako inspirace :))

Jarní výměna

12. března 2012 v 18:46 | Vlasta |  Moje malé radosti
Dneska mě po návratu z práce čekalo doma překvapení v podobě maličkého balíčku. Po přečtení jména odesílatele mi bylo hned jasné co bude balíček obsahovat. Netrpělivě jsem ho otevřela a připadala jsem si jak kouzelník Pokustón. Z maličkého balíčku jsem vytahovala jeden dáreček za druhým a pořád nebylo konce. Od Renči jsem dostala dva nádherné skleněné svícínky ozdobené kytičkami z Fima. Já jsem tuhle techniku nikdy nedělala, ale v poslední době si trochu s Fimem hraje dcera tak mě po chvíli trklo z čeho tyhle svícínky jsou. Záměrně jsem fotila po tmě ať si taky užijete tu nádheru.


V balíčku ještě byly dvě něžné háčkované kytičky, jedna látková, ze které si určitě udělám brož, dva náhrdelníky a dvoje náušničky, všechno v krásných jarních barvičkách.
A protože Renča nemá, nebo neznám její blog, byl pro mě dáreček od ní o to větším překvapením. Renatko, moc a moc děkuju za překrásné dárečky a děkuju taky Helence, která pro nás tuhle bezvadnou akci připravila.
No a teď můj příspěvek do výměny. Já jsem tvořila pro Věrku-Bíbu a pojala jsem to zcela velikonočně. Věrka ode mě dostala maličkou ošatku s ubrouskem z lněného plátna a perníková a háčkovaná vajíčka. Podle mejlíku, který jsem od Věrky dostala se dárek líbil a hlavně v pořádku naší slavnou poštou dorazil.


Všem, které jste se výměny zůčastnily, přeju ať máte z dárečku stejnou radost jako já. Užijte si prima týden v očekávání krásného jara :-)

Polštáře s motýly

10. března 2012 v 16:52 | Vlasta |  Ruční práce
Krásné sobotní odpoledne vám všem. Dneska bych vám ráda ukázala jednu jarní inspiraci. Pomalu se blíží čas motýlů a proč si jich tedy pár nevyšít. Já mám dva na polštářích. Před pár lety je vyšila Pája a pak se vyskytla otázka co s vyšívanými motýlími obrázky udělat, volba padla na polštáře ale určitě by se daly i zarámovat a udělat z nich mini obrázky.Pokud se vám tedy chce můžete se taky pustit do vyšívání, přikládám pár předloh a přeju krásný zbytek víkendu :))
Slepice z papíru

7. března 2012 v 19:18 | Vlasta |  Pletení z papíru
Před časem jsem u Marťuly na blogu objevila krásnou slepici pletenou z papíru. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se k jejímu vytvoření odhodlala. Základní ošatku jsem pletla přesně podle popisu u Marťuly, potom jsem ruličky rozdělila na čtyři části. Ošatka je oválného tvaru, na užších stranách je hlava a ocas a na širších křídla. Ke krku jsem přidala z každé strany po ruličce z křídla a pletla jsem šipkovým vzorem v řadách sem a tam. Postupně jsem krk zužovala a to tak, že jsem vždy krajní osnovní ruličku spojila z druhou, po pár řadách jsem spojila třetí a čtvrtou a když jsem měla všechny osnovní ruličky v dvojicích rozdělila jsem je, trochu vytvarovala do kulata a upletla hlavu od oka přiměřeně velkou k tělu.
Postup jsem nefotila, ten má na stránkách Marťula, tak jenom rozpletená hlava.Křídla a ocásek jsem pletla podobně, akorát jsem vždycky po zdvojení jednu osnovní ruličku odstřihla a zbylé jsem ohnula a přivázala provázkem.
Slepici jsem namořila mou oblíbenou barvou višeň a dvakrát nalakovala bezbarvým lakem. Krk se pěkně zpevnil a křídla a ocásek jsem vytvarovala. Oči, zobák a hřebínek jsou z barevné plstě a jsou přilepené lepidlem Herkules. Největší problém jsem měla se sháněním červené plsti, u nás měly všechny barvy kromě červené a černé, ani na internetu se mi moc nedařilo nakonec jsem potřebné barvy sehnala na Fléru a včera jsem slepici dokončila.
Dneska jsem ji venku na sluníčku vyfotila s primulkou.
Nečekala jsem jak bude slepice veliká ošatka má 29x 25 cm a celá slepice je vysoká 36 cm


Velikonoční perníčky na podstavcích

4. března 2012 v 13:16 Perníčky a perníky
Krásné nedělní odpoledne všem. Dneska vám přináším opět perníkovou inspiraci pro letošní Velikonoce. Malé perníčky na podstavcích dělá Pája každý rok, letos se ale rozhodla kromě malých i pro velké podstavečky. Velká velikonoční slepice má letos premiéru je z úplně nové formičky a je úžasná :))
A ještě mám pro vás dneska jednu informaci. Vy kdo na tento blog chodíte pravidelně, jste si určitě všimli, že jsem před časem založila blog ještě jeden. Bylo to v době, kdy tady skoro nic nefungovalo a já jsem se tenkrát rozhodla změnit adresu. Potom se to tady zase tak nějak ustálilo a mě přišlo líto opustit blog, který mi dal spoustu práce a hlavně zpřetrhat všechny kontakty, které jsem tady s vámi za celou dobu navázala. Tak jsem na ten druhý blog jenom čas od času přidala nějaký ten článek a přesunula jsem tam pár předloh z Pájina starého blogu na který už nemá bohužel čas. Nedávno jsem si řekla, že ho zruším, ale nakonec jsem se rozhodla jinak. Tenhle blog ponechám hlavně pro tvoření, zahrádku a cestování, a na ten druhý budu vkládat recepty z mojí kuchyně. Tady už je toho stejně moc a i já se v tom začínám ztrácet. Recepty, které jsou tady zatím zůstanou, ale jednou se možná přestěhujou taky.
Včera jsem na druhý blog vložila recept na perníčky, který se nám osvědčil tak pokud máte chuť pojďte ho vyzkoušet.
Zvolila jsem ten nejjednodušší způsob vkládání komentářů, nikde se nemusíte registrovat ani opisovat nesmyslné kódy z pokroucených písmen. Takže pokud jste dočetli až sem, vstupte, jste srdečně zváni.

Další ocenění

2. března 2012 v 19:09 | Vlasta |  Mišmaš
Včera dostal můj blog další krásné ocenění. Tentokrát to bylo od Janičky a já si toho moc a moc vážím.


A teď je na mě abych poslala tuto štafetu dál, je opravdu těžké vybrat pět blogů, kterým toto ocenění předám. Jak jsem tak koukala už se to hvězdičkami hemží skoro všude, ale i tak je ještě spousta úžasných blogů, které si toto ocenění zaslouží.
A já ho tedy posílám:

A všem ostatním posílám ještě tuhle krásnou písníčku. Užijte si prima víkend, zítra má být krásně sluníčkovo, tak ať to vyjde :))