...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Prosinec 2011

Silvestrovské preclíky

30. prosince 2011 v 17:00 | Vlasta |  Receptíky
Tak se nám to rychle přiblížilo, zítra oslavíme konec starého a příchod nového roku a pro tu příležitost vám dneska přináším poslední recept tohoto roku a tím jsou výborné silvestrovské preclíky. Já jsem je pekla dneska, ale stihnete je klidně i zítra, protože nejlepší jsou úplně čerstvé.
Budeme potřebovat:

45 dkg hladké mouky
18 dkg Hery, nebo másla
1 1/2 dkg droždí
15 lžic mléka
2 vejce
1 lžička soli
1 lžička cukru

Těsto jsem zadělávala v pekárně, ale jde to dobře i na vále. Těsto nenecháváme kynout, vyválíme váleček který nakrájíme na malé kousky ze kterých motáme preclíky nebo kolečka.
Potíráme rozšlehaným vajíčkem a sypeme tím co máme rádi, solí, mákem, nebo kořením. Ihned pečeme uchováváme v uzavřené dóze aby preclíky nezvlhly a zůstaly křupavé.
A S TÍMTO POSLEDNÍM LETOŠNÍM PŘÍSPĚVKEM, VÁM CHCI MÍ DRAZÍ NÁVŠTĚVNÍCI POPŘÁT VESELÉHO SILVESTRA A V NOVÉM ROCE HLAVNĚ HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ LÁSKY A POHODYČokoládové pralinky

28. prosince 2011 v 13:03 | Vlasta |  Receptíky
Moji novou formu na bábovku už jste viděli, a dneska vám ukážu malé formičky na pečivo, nebo čokoládové pralinky, které si přála od Ježíška Pája a okamžitě je hned druhý den vyzkoušela.
A takhle to dopadlo.


K formě dostala i pravou belgickou čokoládu na výrobu pralinek a jako náplň svařila smetanu s čokoládou na vaření a vaječným koňakem, po vychladnutí směs vyšlehala do krému, formičky vylila tenkou vrstvičkou rozehřáté belgické čokolády, naplnila krémem a čokoládou zavíčkovala. Neumíte si představit jaká to byla dobrota!!!

A takhle vypadá forma, určitě v ní někdy vyzkouším upéct i nějaké drobné pečivo.
Vánoční stromečky

25. prosince 2011 v 12:53 | Vlasta |  Advent a vánoce
Štědrý den je za námi a já doufám, že jste ho všichni strávili v klidu a pohodě jako my. Bylo to fajn, den utekl v přípravách na štědrovečerní večeři a po odpolední procházce zakončené sklenkou svařeného vína jsme se vrhli na dokončení večeře.
Dárečků pod stromečkem byla spousta a snad každý z nás tam našel alespoň něco z toho co si přál.
No a jako každý rok jsme tento krásný den zakončili půlnoční mší v našem kostelíku a krátce před půlnocí zdravě vymrzlí a unavení jsme zalehli do postýlek.
A takovéhle jsou letos naše stromečky. Ten hlavní pod který nám Ježíšek naděluje dárečky jste už mohli vidět na mém druhém blogu.


Tohle srdíčko s andělíčkem jsem dostala k svátku, shodou okolností jsem ho den předem okukovala v jednom obchůdku, ale protože už jsem měla v košíku skleněné ptáčky nakonec jsem si ho nekoupila.A tohle je náš druhý stromeček, je to taky borovička, ale je mnohem menší a ozdobený jenom perníčky s slaměnými ozdobami.
A tady je něco z mých dárečků, byla jsem asi opravdu hodná a vypadá to, že už konečně nebudu pořád hledat nůžky, dostala jsem jich celou sadu a taky nádhernou formu na bábovku a spoustu keramiky a dolších krásných věciček.


Všem Vám přeju krásný zbytek vánočních svátků Usmívající se

Šťastné a veselé :))

22. prosince 2011 v 10:00 | Vlasta
Vánoce se přiblížily mílovými kroky. Všechny už máte určitě nazdobeno, napečeno a i dárky jsou už určitě zabalené jako ty moje a aby taky ne, takového pomocníka při balení jako já určitě žádná z Vás neměla Smějící se
Taky nám trochu nasněžilo tak snad ta vánoční nálada chvíli vydrží tak jako moje letošní vánoční hvězda.
Mám ji už skoro dva měsíce a ještě pořád žije Mrkající
A JÁ VÁM VŠEM, MÍ DRAZÍ NÁVŠTĚVNÍCI, PŘEJU ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE PROŽITÉ V KRUHU SVÝCH BLÍZKÝCH.
HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ, POHODY A DOBRÉ NÁLADY,
AŤ SE VÁM POD STROMEČKEM SPLNÍ VŠECHNA VAŠE PŘÁNÍ.

Nádherný mrazivý den

20. prosince 2011 v 18:26 | Vlasta |  Příroda
Dnešním dnem mi začala zimní dovolená a odměnilo mě i počasí. Bylo sice celý den pod nulou, ale sluníčko krásně svítilo a tak jsem dneska odpoledne vzala na procházku s Týnou zase jednou i foťák.
Sněhový poprašek rychle ubývá a Vánoce prý mají být na blátě tak jsem ten zbyteček sněho aspoň vyfotila.
Sněhem pocukrovaná hranice polen na sluníčku jen svítila.


Moc se mi líbilo i pocukrované pole
Silueta našeho kostela v odpoledním sluníčkuNa hřbitově nikdo nebyl tak jsem v rychlosti cvakla kostel ještě odtud, fotku jsem neupravovala tak modré nebe dneska opravdu bylo.
A ještě zamrzlý vypuštěný rybník a honem domů do teplíčka.
A dneska jsem ještě udělala poslední cukroví, nepečenou roládu z BE-BE sušenek, máme ji všichni moc rádi, receptík jsem zveřejňovala loni, pokud se vám ještě chce určitě vyzkoušejte je výborná a z jedné dávky je jí asi třičtvrtě metru Usmívající seUžívejte v klidu a pohodě poslední předvánoční dny Usmívající se

Tak ještě dva andílci :))

17. prosince 2011 v 19:45 | Vlasta |  Advent a vánoce
Tak jsem si taky konečně ušila jednoho andělíčka pro sebe. Tedy ušila jsem dva, jeden od nás odletí jako dárek a ten druhý na nás bude celé vánoce koukat z poličky :)
Ještě pořád nevím kterého si nechám, ale asi toho bělovlasého s pusou od ucha k uchu :)
A ještě něco jsem si na poslední chvíli udělala. Tyhle sukýnky na borových šiškách jsem viděla na několika blozích a moc se mi líbily tak jsem si jich včera večer pár uháčkovala.Čeká nás poslední adventní neděle, tak si ji v klidu a pohodě užijte :))

Andělů není nikdy dost :))

14. prosince 2011 v 18:36 | Vlasta |  Moje malé radosti
Zdravím Vás v tomto krásném předvánočním čase a co Vám budu povídat nestíhám...
Tak jenom na skok a v rychlosti. Dokončuji poslední cukroví, poslední objednávky panenek a andílků a začínám plánovat balení dárků, ale na to dojde asi až příští týden. Včera jsem ještě byla dokoupit pár maličkostí a neodolala jsem a udělala radost i sobě v podobě skleněného andělíčka. Je něžný křehký a nádherný až jsem měla strach abych ho domů dovezla celého. Cestu nacpaným autobusem přežil a tady je v celé své kráse.

A tady je moje cukroví, žádné experimenty na ty letos nějak nebyl čas a stejně se vždycky nejvíc osvědčí stará dobrá klasika...
Linecké, vanilkové rohlíčky, pracny, mandlová srdíčka s nutelou a další a další.
O víkendu ještě udělám vosí hnízda a nepečenou kokosovou roládu a končím!!!Všem Vám přeju klidné a pohodové dny strávené čekáním na Ježíška Mrkající

Vánoční trhy

10. prosince 2011 v 21:46 | Vlasta |  Advent a vánoce
Jako každý rok i letos jsme se vypravili na vánoční trhy do Jindřichova Hradce. Celé dopoledne krásně svítilo sluníčko, ale po obědě se zatáhlo a začal fučet studený vítr. I přesto jsme si trhy užili, nakoupili poslední drobné dárečky a na zámeckém nádvoří jsme si dali svařené víno, jen ten sníh chyběl pro dotvoření dokonalé vánoční atmosféry, ale prý letos nebude ani na Vánoce.
Obě náměstí byla plná stánků se vším možným, oblečením, keramikou, jídlem a všemi možnými dekoracemi.

Na zámeckém nádvoří prodávala perníčky Baba Jaga
A na zdárný průběh prodeje dohlížela Červená Karkulka
Řezbář prodával krásné betlémyCelý zámek byl krásně vánočně nazdoben a uprostřed nádvoří je živý Betlém

Trhy pokračují i v neděli a určitě je Vám všem kdo jste z okolí Jindřichova Hradce doporučuji navštívit a nasát trochu předvánoční nálady Usmívající se

Andělíčci strážníčci

8. prosince 2011 v 19:51 | Vlasta |  Ruční práce
Tyhle dva andělíčky jsem šila na přání pro maminku dvou malých dětiček. Pokud bude paní spokojená, budou andělíčci zavěšení nad postýlkami chránit klidný spánek svých malých svěřenců :))
Kanzaši podruhé

6. prosince 2011 v 19:27 | Vlasta |  Ruční práce
Poslední dobou, zřejmě v návaznosti na fotky z trhů mi chodí dotazy na Pájiny kytičky kanzaši. O původu těchto látkových šperků z Japonska jsem už jednou psala, ale dneska bych Vám ráda ukázala nové kytičky.
Pokud se Vám budou líbit, můžete kouknout do Pájina obchůdek na FLÉRU


Druhá adventní neděle

4. prosince 2011 v 19:05 | Vlasta |  Advent a vánoce
Doufám, že jste si užili krásnou a klidnou druhou adventní neděli.
Já jsem téměř celý víkend využila k pečení a zdobení perníčků na stromeček a už konečně pro nás!
Pájiny perníčky už znáte a tyhle jsou moje, nejsou dokonalé, ale mám z nich radost.


Na víkend přijela i moje starší dcera Adéla a taky si vyzkoušela, jestli zdobení perníčků nezapomněla, no a výsledek posuďte sami Usmívající seA konečně přišel čas na zapálení druhé adventní svíčky. Včera jsem umotala ještě jeden věnec z březových větviček, nastříkala jsem ho zlatým sprejem a ozdobila hvězdičkami ze samotvrdnoucí hmoty. Tenhle věnec určitě neopadá. Svíčky jsem si objednala s vánoční vůní ručně dělané.
Andělíčka šila Pája, já mám látku připravenou, dokonce už mám udělanou i hlavičku, jestli ho stihnu ušít ukážu, ale nevím, nevím...A tady je celé andělské zákoutí u nás v obýváku

Háčkovaného andělíčka jsem dostala od mojí maminky a aby lépe vynikl, vyfotila jsem ho ještě na dveřích.
A rozloučím se s vámi věnečkem ve tvaru srdce z dánské jedle. Měla jsem ho už loni a na dveřích nám visel téměř do Velikonoc a neopadal. Pro velký úspěch mi ho manžel koupil i letos.A to je pro dnešek všechno, přeju Vám krásný nedělní večer a celý nadcházející týden Usmívající se

Tlačené perníčky

2. prosince 2011 v 15:43 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Krásné páteční odpoledne, mé milé návštěvnice. Dneska se s vámi chci podělit o recept na tlačené perníčky, které se dají jíst a jsou opravdu výborné! Recept jsem našla na netu a hned vyzkoušela perníčky jsem napekla minulý víkend a vždycky jeden vytlačený a jeden hladký vykrojený slepila hruškovými povidly a spodní stranu namočila do čokolády. Co vám budu povídat je to dobrota a mám tak připravené krásně měkoučké perníčky na mikulášskou nadílku Usmívající se


A tady je slíbený recept

500 g hladké mouky
150 g moučkového cukru
100 tekutého medu
2 vejce
50 g másla
1 lžička jedlé sody
2 lžíce koření do perníku
V receptu jsou ještě uvedené 2 lžíce kakaa, já jsem je nedávala s kakaem v perníku nemám dobrou zkušennost jsou potom hodně tvrdé tak to nechám na vás.

Všechny suroviny zpracujeme do těsta, nemělo by dlouho odpočívat, prý potom dělá puchýře. Já jsem pekla hned.
Upečené horké perníčky jsem potřela rozšlehaným žloutkem s trochou vody a ještě na chvíli dala zezlátnout.

VŠEM VÁM PŘEJU KRÁSNÝ DRUHÝ ADVENTNÍ VÍKEND Usmívající se