...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Říjen 2011

Deka z afrických květů

31. října 2011 v 17:39 | Vlasta |  Háčkování
Už je to uděláno, už je to hotovo!!!
Po třech měsících jsem dokončila deku z afrických květů. Bylo to tedy dílo a můžu říct, že to je moje první a zároveň poslední deka. Ruce mě po dokončení pekelně bolí, nečekala jsem jak bude deka z bavlněné příze těžká!
Původně jsem ji měla v plánu ještě vypodšívkovat, ale to už by byla těžká asi moc, tak ji zatím nechám tak jak je.
Deka je 190 x 145 cm velká a padlo na ni 150 motivků o průměru přibližně 13 cm. Háčkovala jsem z bavlněné příze Kateřina.
Při dokončovacích pracech mi móc pomáhal náš kočičák, nevím jak bych to bez něho zvládla Smějící se


Dneska byl nádherný slunečný den a já se deku snažila vyfotit venku, podzimní sluníčko mi ale moc nepřálo dlouhé a ostré stíny byly úplně všude.
Pražská ZOO ptáci

28. října 2011 v 13:02 | Vlasta |  Cestování
Dneska vás nechám vydechnout od našeho předvánočního šílenství a znovu se vypravíme do pražské zoologické zahrady.
Jak už jsem psala u žiraf bylo nádherné počasí, na focení jako stvořené i přesto, že byl začátek října.
Papoušci našli na zemi žalud a bylo velice zábavné jejich tahanici o něj pozorovat.

Zábavní byli i tučňáci


A ještě pár fotek z voliéry


Perníkové svícny

26. října 2011 v 17:56 Perníčky a perníky
Perníky a perníčky, to už tu dlouho nebylo Mrkající Dneska Vám ukážu Pájiny perníkové svícny. Možná už jste je před pár lety viděly u ní na blogu, ale letos se Páje obvzlášť povedly a dělala i nové tvary tak se třeba bude některá z Vás inspirovat.Adventní svícen je letošní premiéra a jeden bude možná i pro mě Usmívající se

Nové formy na perníky

23. října 2011 v 16:35 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Minulý týden jsem dostala od manžela jako trošičku předčasný dárek k svátku nové formy na vytlačovaný perník. Svátek mám 23. prosince a to bych toho moc upéct nestihla, proto tenhle předstih.
Formy jsou úžasné úplně mi bylo líto je zapatlat od těsta, ale touha vyzkoušet je byla větší.


POKUD SE VÁM PERNÍČKY LÍBÍ, RÁDA JE PRO VÁS UPEČU, STAČÍ MĚ KONTAKTOVAT NA EMAIL NEBO SE MŮŽETE PODÍVAT NA MŮJ FLÉR

A tady už jsou hotové perníčky, tyhle jsem pro změnu ozdobila červenou mašličkou .
Poznáte ji?

21. října 2011 v 10:00 | Vlasta |  Příroda
Tento týden jsem se každé odpoledne věnovala podzimním pracem na zahrádce a při rytí záhonu jsem objevila tuhle potvůrku. Na vlastní oči jsem ji nikdy neviděla, ale podle toho jak se chovala a vypadala mi bylo okamžitě jasné o koho se jedná.
Opravdu je hrdou nositelkou svého jména, byla neskutečně rychlá a vůbec se mi ji nedařilo vyfotit.

Zemina od ní jen lítala a za chvíli byla fučA tady je v celé své kráse, jedna jediná fotka na které se nechala jakš takš vyfotit
Truhlíček s chryzantémami jsem kvůli mrazíkům raději přestěhovala na chodbu, krásně tam rozkvetly a snad ještě nějakou chvíli vydržíVšem Vám přeju krásný podzimní víkend :))

Před soumrakem...

18. října 2011 v 18:54 | Vlasta |  Příroda
Říjen se přehoupl do své druhé poloviny a podzim se letos opravdu překonává. Jeden slunečný den střídá druhý a dneska ani nefoukal vítr a bylo krásně teplo. Vyrazily jsme tedy s Týnou na trošku delší procházku k našemu oblíbenému rybníku. Podobné fotky už sice znáte z minulých let, ale kdo by v tomhle počasí odolal a nechal foťák doma Usmívající se

Přesvědčete v tomhle počasí psa aby nechodil do vody Úžasný
I houby ještě rostou, vypadají ale namrzle a moc důvěry ve mě nebudily, ale na vyfocení dobrý Usmívající se
Okolo rybníka byla spousta mucomůrek, tahle byla nejhezčí
Večerní sluníčko krásně zbarvilo sromy kolem rybníkaVánoční perníkové koule

17. října 2011 v 10:00 Perníčky a perníky
Dneska se zase budu chlubit cizím peřím. Tentokrát to jsou vánoční perníkové koule, které si už moje mladší dcera Pája chystá na vánoční trh, který se zase jako každý rok koná první adventní neděli v Plasné u Kardašovy Řečice.
Koule letos dělá poprvé a podívejte jak se jí povedly.A na závěr bych chtěla dneska poděkovat Věrce za toto krásné srdíčkové ocenění :)a já bych ho dál chtěla postat


Alfons Mucha - Rubín

14. října 2011 v 18:54 Ruční práce
Dneska vám ukážu poslední ze série obrazů drahé kameny od Alfonse Muchy Rubín.
Tři předchozí najdete v této rubrice. Nevyšívala jsem je já, ale moje starší dcera Adéla a bylo to tedy dílo desetiletí. První obraz začala vyšívat ve dvanácti letech a letos v září jí bylo dvaadvacet a je hotovo. Obraz už je ve sklenářství a v pondělí večer už mi bude viset na zdi u ostatních.

V minulém článku jsem se zmínila o výstavě Alfonse Muchy, neodolala jsem a koupila si malý obrázek, je na něm vyobrazen soumrak a až si koupím skleněný rámeček bude to další Mucha do ložnice.A rozloučím se s vámi mým letošním podzimním truhlíčkem. Koupila jsem si dvě drobnokvěté chryzantémy a v truhlíčku je dozdobila dubovým listím, větvičkami dřišťálu a bobulemi hlohyně.

A na závěr vám všem přeju krásný víkend, doufám, že bude plný sluníčka, tak jak slibují. Máme ještě spoustu práce na zahrádce, tak snad na konci víkendu budeme mít hotovo :)

Ještě jednou Praha

12. října 2011 v 16:21 | Vlasta |  Cestování
Dnešním článkem se ještě jednou vrátím k našemu výletu do Prahy. Tentokrát to bude procházka do centra, konkrétně na Staroměstské náměstí kde v galerii U Bílého jednorožce právě probíhá výstava ze života a díla secesního umělce Alfonse Muchy.
Auto jsme zaparkovali na okraji letenského parku a procházkou jsem vyrazili do města. Bylo sice 2. října, ale počasí lepší než v červenci. V těchto místech jsem nikdy nebyla a pohled od Hanavského pavilonu na Vltavu s jejími mosty mi úplně učaroval.

No a potom už stačilo sejít po příkré pěšině k Vltavě.
Jeden pohled vzad a nahoru na metronom.
I sem jsme měli v plánu jít, ale za jeden den se to stihnout nedalo.
Vltava byla v tomhle krásném odpoledni plná výletních lodí.
A už jsme na Staroměstském náměstí a já si neodpustila vyfotit kočáry...
A jsme u cíle - Dům U Bílého jednorožce. Na výstavě se samozřejmě nesmělo fotit, ale pokud budete mít cestu do Prahy, zastavte se tady stojí to za to.
A ještě pár fotek z náměstí...
A čelem vzad a jde se na Hradčany.
Ještě pohled na Karlův mostA pro dnešek se s vámi rozloučím ještě jedním pohledem na PrahuFormový-vytlačovaný perník

9. října 2011 v 18:02 | Vlasta |  Perníčky a perníky
Tak už to na mě přišlo taky. Počasí venku pod psa a navíc se o mě začala pokoušet nějaká viróza, tak jsem víkend strávila pěkně doma, za kamny. A protože nevydržím jen tak marodit, zadělala jsem trochu těsta a upekla první várku perníků do forem.
Formy loni těsně před Vánocemi sehnala Pája na aukru ale už nezbyl čas je vyzkoušet až dneska. Formy byly poměrně levné a už vím proč, jsou z velmi měkkého dřeva, řekla bych že lipového a těsto se z nich velice špatně dostává, ale já jsem vydržela a tady je výsledek.
Možná si ještě pamatujete na článek ve kterém jsem formy ukazovala.
Takhle vypadají syrové perníčky po vyndání z formy.
A jak jsem dělala těsto? 150g tmavého medu jsem zahřála k bodu varu s lžičkou perníkového koření a lžičkou skořice po vychladnutí jsem do medu přidala mouku v poměru 1:1 žitná s pšeničnou, asi 200g musí se opatrně, po troškách aby těsto nebylo řídké ani moc tuhé to se musí vyzkoušet Mrkající
Zadělávání takového množství těsta trvá asi půl hodiny, pak se nechá pár hodin odležet pokud zřídne je potřeba mouku ještě přidat.
A potom už stačí jenom formu vytřít olejem a mačkat a ořezávat až je hotovo.


Když jsem měla všechny perníčky hotové, zakryla jsem je utěrkou a nechala do rána odpočívat a potom klasicky upekla, potřela rozšlehaným vajíčkem a nechala ještě chvilku zapéct.
A přála bych vám cítit tu vůni, kterou tu dneska po pečení perníčků máme Usmívající se
Jestli se vám moje perníčky líbí jukněte tadyAndělky :))

7. října 2011 v 17:31 | Vlasta |  Šité panenky a andělky
Zdravím při pátku :)
To se nám to počasí promněnilo co? Včera to bylo na kraťasy a dneska pomalu na zimní bundu. No nevadí aspoň budeme mít víc času na ruční práce a já hned přispívám svou troškou. Dneska to jsou dvě Andělky. Zelenou tmavovlásku jsem šila na přání pro Romanku a jako vždycky když už v tom šití jsem udělala jsem jí ještě kamarádku v růžičkových šatičkách. Brzo se už holky rozloučí a i ta růžičková si bude muset najít svojí novou rodinu, tak zatím posílám do světa aspoň její fotku Smějící se

Všem Vám přeju příjemný podzimní víkend Usmívající se


ZOO Praha žirafy

5. října 2011 v 19:09 | Vlasta |  Cestování
Dneska přeskočím pražské památky, určitě se k nim vrátím, ale dneska vám ukážu to, na co jsem se do Prahy nejvíc těšila a to jsou žirafy v ZOO. Moc se mi líbí jejich velikánský výběh s vyhlídkou. Na tahle úžasná zvířata bych se dokázala dívat hodiny no nejsou krásné?


Výběh s žirafami sdílejí ještě pštrosi a zebry. Pštrosi byli daleko, ale zebry nacvičovaly podivnou sestavu, bok po boku tři kroky vpřed a tři kroky vzad. Nejspíš chtěly jít na seno, ale všechny krmelce měly ráno obsazené žirafy.


Pražský hrad a Chrám sv. Víta

3. října 2011 v 19:18 | Vlasta |  Cestování
Krásné počasí stále trvá a svádí k posledním letošním výletům. Ani u nás tomu nebylo o tomto víkendu jinak. Starší dceři Adéle dneska začal školní a rok a tak jsme spojili její stěhování na kolej s návštěvou stověžaté Matičky jak se patří.
Nedělní dopoledne patřilo zoologické zahradě, už jsme tam pár let nebyli a v tomhle krásném počasí to byla hlavní část programu. Fotek mám spoustu a chvíli mi potrvá než je všechny zpracuju. A co by to bylo za návštěvu Prahy bez Hradčan.
A tady taky dneska začnu. Vím, nepřicházím s ničím novým v Chrámu sv. Víta byl snad každý na školním výletu, ale nemůžu jinak, navečer tam bylo opravdu nádherně.Chudáci hoši, nejen že jim podvečerní sluníčko pražilo do očí, ale o focení s nimi byl doslova boj, no podívejte se na to Úžasný

A teď už Chrám sv.Víta...