...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Září 2011

Meruňkovo čokoládové muffiny

30. září 2011 v 18:15 | Vlasta |  Receptíky
Tenhle recept je opět z kuchařky Dr. Oetkera a v muffinách patří k našim nejoblíbenějším, vyzkoušejte a nebudete litovat. Z celé dávky udělám dvanáct muffin a dvě malé bábovičky.


Suroviny:
1 malý meruňkový kompot
100 g oříškové čokolády
80 ml oleje
250 ml podmáslí
1 vejce
150 g cukru
1 vanilkový cukr
280 g hladké mouky
25 g kakaa
1 prášek do pečiva

Meruňky necháme okapat a potom je nakrájíme na kostičky. Dvě půlky necháme na ozdobu.
čokoládu nasekáme na kousky.
V jedné míse smícháme všechny tekuté suroviny a v druhé sypké. Sypké vmícháme do tekutých, opatrně zamícháme pokrájené meruňky a čokoládu. Naplníme do formiček na muffiny a upečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů.
Upečené vychladlé muffiny polejeme čokoládou a ozdobíme kouskem meruňky.


A ještě vám dneska musím ukázat jak mojí mamce vykvetl ibišek.
Přeju vám krásný slunečný víkend.Užívejte si nádherné dny letošního podzimu Úžasný

Tohle že je podzim?

27. září 2011 v 17:41 | Vlasta |  Příroda
Svatováclavský čas se letos opravdu vydařil, počasí lepší než v červenci a kdyby už večer nebylo chladno, dalo by se sedět nádherně venku.
Gazánie v plném květu dohánějí co přes léto nestihlyAni na dnešní procházce s Týnou to nevypadalo jako na podzim.
Páje na louce skočila na ruku malá žabkaNa mojí ruku přistál motýlAle zralé lískové oříšky nám podzim naplno připomněly


Hub moc neroste, tu a tam u cesty sedí kozák, dneska jsem na hrázi rybníka našla dva hříbky, tak to málo co je pomalu sušíme, aby bylo aspoň na zimu do bramboračky.Švestky se nám letos neurodily, zato sosedům jo a už se suší plná sušárna a jak to voní na celý dům!
A nakonec vlašáky, ty suším už dvat ýdny a myslím, že by pomalu byly k loupání.Tak takový je podzim u nás, a co vy jak si tyto krásné dny užíváte?

Dýně

24. září 2011 v 17:53 | Vlasta |  Šití
Máme tu podzim a proto přicházím se svou první dekorací pro tohle období.
Dýně jsem letos nesela, nemáme je rádi a okrasné zaberou na zahradě moc místa a stejně mi většinou vyrostly jen takové obyčejné, které se pro dekoraci ani moc nehodily. Navíc po pár dnech okolo nich začaly létat octové mušky a bylo po parádě.
Nechala jsem se tedy inspirovat nápaden z pořadu Rady ptáka Loskutáka a pár okrasných dýní jsem ušila. Mám sice oranžové i zelené látky, ale to mi připadalo moc obyčejné. Nabatikovala jsem tedy kus bílého plátna ze kterého jsem potom šila. Každá dýně je jiná, podle toho jak se mi látka podařila polít barvami.No a tohle je výsledek, nedařilo se mi dneska fotit, na sluníčku se mi dělaly přepaly a ve stínu to bylo ještě horší tak jenom pár obrázků.


A tady už jsou na svém místě na chodbě pod schdištěm
Všem Vám přeju krásný zbytek víkendu Úžasný

ZOO Jihlava

22. září 2011 v 21:40 | Vlasta |  Cestování
Čas od času se dojedeme podívat do jihlavské zoo co je tam nového a pokaždé se nám tam moc líbí Usmívající se
Nefotila jsem moc, protože zvířátka až tak často neobměňují, ale pár snímků si myslím stojí za ukázání.
Velké kočky to je moje...

Medvědi mají nový výběh a tenhle se fantasticky cpal mrkví

No a opice na útěku, to byl zlatý hřeb odpoledne
Na růžích ustláno :))

20. září 2011 v 16:52 | Vlasta |  Šité panenky a andělky
Počasí škoda mluvit a tak čím dál tím víc přichází ke slovu šicí stroj a částečně na něm a velkou měrou s jehlou v ruce vznikají moje panenky.
Dneska to je pihatá zrzka Pepina. Jako všechny moje panenky je přibližně 44 cm vysoká a v ručce drží srdíčko ze lněné látky, které jsem pro změnu obháčkovala bílou přízí a ozdobila kytičkou ze samotvrdnoucí hmoty.


Panenky jsou volné a pokud se vám líbí stačí napsat nebo kouknout do obchůdku :))

Rovinj akvárium

18. září 2011 v 15:40 | Vlasta |  Cestování
Dneska se ještě úplně posledním článkem vrátím k naší letošní chorvatské dovolené. Je to už minulost a podzim máme na krku, ale třeba někoho z Vás kdo se vypravíte příští léto do Rovinje budu inspirovat.
Ve spoustě chorvatských měst mají mořská akvária a nejinak je tomu i v Rovinji. Neočekávejte žraloky, delfíny a jiné mořské obry, v tomto zařízení jsou dvě nevelké místnosti, ale akvária v nich jsou moc pěkně udělaná, krásně barevně vyřešená a opravdu zaplacení těch pár kun za to stojí.
Akvárium najdete velice snadno, je hned proti přístavu rybářských lodí a k němu vás zavede nezaměnitelná vůně (pro někoho možná zápach) a růžově natřenou budovu není možné přehlédnout.
Léto se nevzdává

16. září 2011 v 19:07 | Vlasta |  Zahrádka
Dnešní den byl opět jako malovaný, vůbec by člověk nevěřil, že se září přehouplo do druhé poloviny. Ráno bylo sice velice chladné, pouhé čtyři stupně, ale všechno vynahradil krásný slunečný den.
Pořád slibují přízemní mrazíky tak než mráz spálí poslední kvítky ještě jsem jich dneska odpoledne pár vyfotila.A jako třešinka na dortu byl dnešní úlovek z procházky s Týnou, možná začnou konečně růst i u nás Usmívající se
Sice se nám prý má koncem víkendu pokazit počasí, ale i tak Vám všem přeju krásný a pohodový víkend Usmívající se

Háčkovaný polštář-květina

13. září 2011 v 20:20 | Vlasta |  Háčkování
Deku z afrických květů jsem musela odložit, protože mi došel materiál a zásilka z Toptexu se nějak opozdila tak jsem v mezičase uháčkovala tenhle kulatý polštář do naší fialové ložnice.
Háčkovala jsem podle předlohy od Jarušky - Redneval a tímto jí chci taky za popis poděkovat. Moje květina není dokonalá, háčkovala jsem ze zbytků různě silných přízí a proto jsem musela přizpůsobit celý vzor, ale nevadí na první pokus docela ujde Mrkající
Příze z rozpáraných svetrů jsem měla dost, tak jsem uháčkovala i zadní stranu polštáře ta je jenom z dlouhých sloupků a já mám tím pádem polštáře dva, strany můžu střídat podle nálady Usmívající se
Úlovky z jarmarku

11. září 2011 v 21:12 | Vlasta |  Moje malé radosti
Právě v době našeho výletu do Telče se konal v ulici pod zámkem jarmark.
Byla tam spousta řemeslných výrobků, ale mě přímo učaroval stánek s užitkovou kameninou. Koláčové formě a malým bábovičkám nešlo odolat. Obojí jsem už vyzkoušela, mirabelkový koláč chutnal z nové formy přímo báječně.

I bábovičky jsou prima a krásně jdou z formy vyklopit.

Telč - zámek

8. září 2011 v 18:46 | Vlasta |  Cestování
Na procházce ve městě jsme byli v jednom minulém článku a dneska se půjdeme podívat do zámku.
Takže nejdřív zámecká zahrada.
Tenhle reliéfní obraz určitě znáte z jedné české pohádky víte která to je?Zámecká zahrada vypadá v pohádkách veliká, ale ve skutečnosti moc velká není

Všude na zámeckých arkádách měli takovéhle krásné ibišky

V celém zámku byl sice zákaz focení, ale já jsem přece jenom pár snímků upirátila Mrkající


A hurá na věž Smějící se


Zase jednou panenky

6. září 2011 v 10:00 | Vlasta |  Šité panenky a andělky
Jednou návštěvnicí mého blogu jsem byla požádána o ušití panenky v bílo- červené kombinaci a když už jsem měla vytažený šicí stroj ušila jsem panenky rovnou dvě. Už jsem z těchto látek měla v plánu ušít panenky na jaře, ale nějak na to nevyšel čas a protože už jsem dlouho nic neušila moc mě tyhle dvě červené Karkulky bavily Usmívající se a asi nezůstane jenom u nich, látek mám spoustu, dny se budou pomalu krátit a ke slovu bude čím dál častěji přicházet šicí stroj.

Tahleta puntíkatá je volná a pokud se vám líbí může být vaše, stačí napsat, nebo nakouknout do obchůdku


A tahleta už brzo pojede do nového domova, ještě jí ušiju srdíčko v jiné barvě podle přání a hurá na poštu Usmívající sePRO PŘÍPADNÉ ZÁJEMCE MÁM OBĚ PANENKY IHNED K DISPOZICI Usmívající se

Zahrádka na začátku září

4. září 2011 v 18:45 | Vlasta |  Zahrádka
Celé léto bylo víc než rozpačité, ale začátek září se nám všechno snaží vynahradit, všechno kvete jako o život a víkendové teploty atakovaly 30 ve stínu Úžasný
Gazánie už vypadaly úplně odkvetle a dneska záhon zase jen zářil
I cinie nějak pookřály

Neúnavná rajčata...
Největší radost mi letos dělají muškáty na balkóně, jiné roky už na konci prázdnin vypadaly omšele a letos pořád kvetou v plné kráse tak snad ještě chvíli vydrží.


Všem vám přeju pohodový vstup do nového týdne Usmívající se

Telč

1. září 2011 v 21:47 | Vlasta |  Cestování

Dneska se ještě vrátím k naší dovolené. Druhou polovinu jsem věnovala skoro celou zpracovávání úrody, ale zbyl čas i na jeden výlet. Tentokrát to bylo pohádkové město Telč, ač asi třicet kilometrů od nás, nikdy jsem tam ještě nebyla. Telč jsem znala jenom z pohádek a fotografií tak jsem to letos konečně napravila.
Myslím, že většina z vás tady už byla, ale přesto si dovolím pár fotek vložit, byl opravdu nádherný den pro focení jako stvořený Usmívající se

Všem vám přeju krásný a slunečný nadcházející víkend a možná přinesu i tip na výlet.