...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Listopad 2010

Advent u nás...

29. listopadu 2010 v 17:18 | Vlasta |  Advent a vánoce
Včera jsem to nestihla a taky ještě nebylo tak krásně bílo. Tak tedy dneska jsem cvakla pár fotek jak vypadá advent u nás.
Adventní věnec jsem letos poprvé udělala bez jehličí. Za prvé mě rozčiluje jak hned po pár dnech začne opadávat a za druhé velký kulatý věnec všude překáží. Tak tedy má oblíbená zlato-červená kombinace poskládaná na oválném skleněném talíři. Někdo možná namítne, že jsem nemoderní a sto let za opicemi, ale pro mě je červená a zlatá symbolem Vánoc a bílé svíčky mě letos baví :)
věnec

svíčka
A včera večer zapálená první svíčka ve společnosti vánoční Andělky
svíčky

Na schodišťové okénko jsem si koupila vánoční hvězdu, doufám, že mi nezmrzne až začnou slibované dvacítky :(
vánoční hvězda

A už jsme venku, na vchodové dveře jsem udělala klasický zelený věnec. Opět červená a zlatá, tentokrát doplněná ještě hvězdičkami ze samotvrdnoucí hmoty.
věnec

A jaké by to bylo čekání na Vánoce bez venkovního stromečku. Letos máme před domem hned dva, napravo náš s bílými svíčkami
stromek
  ...a nalevo obecní s modrými.
stromek

A to je zatím všechno. Ode dneška začnu pomalu vyndavat z krabic vánoční dekorace a možná už si rozmyslím, jaké cukroví letos upeču  ;)

Předvánoční jarmark

27. listopadu 2010 v 18:45 | Vlasta |  Advent a vánoce
Tak to máme za sebou! Většina se vás asi bude ptát co,tak vám to rychle vysvětlím. Už několik let se s dcerou účastníme předvánočního jarmarku na chráněném statku v Plasné u Kardašovy Řečice. Ani letos tomu nebylo jinak. A co dodat? Počasí přálo, program byl nabitý celý den a chuť na Pájiny perníčky je taky pořád. Takže nakročení do adventu se nám vydařilo a teď už se budeme jenom chystat na Vánoce.

náš stánek

dcery ve stánku

perníky

náš stánek

stánky

řezbář

stánky

jarmark

pimprlatové divadlo

pimprlatové divadlo

Advent je za dveřmi...

24. listopadu 2010 v 16:40 | Vlasta |  Advent a vánoce
...a to se vším všudy. Nejdříve vám ukážu, jak to dneska vypadá u nás na zahradě.
sníh

Není ho moc, ale je tu a s ním pěkná zima- aktuální teplota -2,5 a fučí severák. Doma je to lepší a já jsem s blížícím se příchodem adventu pomalu začala chystat nějakou tu výzbobu.
Minulý týden mi přišly nové látky a já se hned pustila do šití srdíček, kterými jsem ozdobila věneček z papíru. Možná si vzpomenete na ten jarní se sluníčky. Sluníčka už odpočívají v krabičce a na věneček jsem přivázala srdíčka a doplnila je kometkami a hvězdičkami ze samotvrdnoucí hmoty a kousky skořice.
věneček

věneček

Dalšími srdíčky ještě ozdobím kytici z chvojí, ale to až později, až ty Vánoce budou trochu blíž ;)
srdíčka

srdíčka

Tak ještě dvě Andělky ;)

22. listopadu 2010 v 8:00 | Vlasta |  Šité panenky a andělky
Vánoční Andělka i panenka Levandulka už mají nové rodiny, doufám že se líbí a obdarovaným udělají radost. No a já jsem o víkendu dokončila prozatím dvě poslední Andělky. Vánoce se blíží a na šití už pomalu nebude čas tak ještě obě přidávám do Manufaktury třeba se taky někomu zalíbí a šicí stroj nechám chvilku odpočinout.Hvězdičky z klacíků

20. listopadu 2010 v 15:09 | Vlasta |  Advent a vánoce
Pomalu začínám přemýšlet, čím letos ozdobím adventní věnec. Někde jsem viděla hvězdičky z klacíků svázaných drátkem, tak jsem se dneska o pár takových pokusila. Vyráběla jsem je z lískových prutů a nebyly zrovna nejrovnější takže i hvězdičky jsou takové křivolaké- co kus to originál, ale na věnec na vchodové dveře snad budou bobré. Natřela jsem je zbytkem zlaté modelářské barvy, ale ještě asi budou chtít přestříknout a dneska jsem je vyfotila jako svícny na čajovou svíčku.
Všem vám přeju krásné sobotní odpoledne a celý zbytek víkendu a jdu na čajík
hvězdičky

hvězdičky

hvězdičky

hvězdičky

hvězdičky

Andělé a andělíčci...

17. listopadu 2010 v 18:43 | Vlasta |  Perníčky a perníky
S dcerou Pájou jsme byly požádány o upečení 90 perníkových andělů a andělíčků ve třech různých velikostech. Dvě třetiny jsou už nazdobené a zbytek ještě čeká v krabici . Práci jsme si rozdělily tak, že já jsem zadělávala a pekla a Pája zdobí, no a takhle to u nás poslední dva týdny vypadá - všude samí andělé, divím se, že se mi o nich ještě nezdá...
Vánoční Andělka

15. listopadu 2010 v 8:00 | Vlasta |  Šité panenky a andělky
Od andělíčků je už jenom krůček k Andělkám a tak jsem ušila jednu úúúplně celou vánoční pihatku :)))Veselí andělíčci :)

12. listopadu 2010 v 15:34 | Vlasta |  Šité panenky a andělky
Tyhle rozesmáté andělíčky na zavěšení jsme společně s Pájou ušily na přání pro moji kolegyni. Tedy, já jsem šila a Pája malovala obličejíky a vyráběla vlásky. V pondělí andělíčci poletí do světa, tak jenom doufám, že se budou líbit.
A vám všem přeju krásný víkend :)Petrohrad-Pertodvorce

10. listopadu 2010 v 16:35 | Vlasta,foto Pája |  Cestování
Pro dnešek vás nechám trochu vydechnout od mých výtvorů a vrátíme se dva měsíce zpátky k cestě mé dcery Páji do ruského Petrohradu. Dneska navštívíme úžasný park Petrodvorce vybudovaný v 18. a 19. století, který sloužil jako rezidence carů z dynastie Romanovců a nachází se na okraji Petrohradu.
K Petrodvorcům mám zvláštní vztah už od dětství. Měla jsem takový prohlížecí aparátek, (mám pocit, že na něm bylo napsáno MEOPTA) do kterého se vkládaly kotoučky s maličkými diapozitivy. Byly vždycky dva stejné obrázky proti sobě a po přiložení aparátku k očím se člověk pomocí optiky stal součástí 3D prohlídky tématu, které na kotoučku bylo.
Jednou z mých prvních a nejoblíbenějších prohlížeček byly právě Petrodvorce. Bylo mi něco kolem deseti let a já si představovala jak se procházím mezi nádhernými zlatými fontánami až k moři,  které jsem znala jenom z obrázků a vyprávění spolužáků. Ani v nejdivočejších představách by mě tenkrát nenapadlo, že za nějakých třicet let bude můj dávný sen vyplněn prostřednictvím sedmnáctileté dcery, která se opravdu letos v září mezi zlatými fontánami procházela.
Pojďte se tedy se mnou ještě jednou zasnít a představovat si jak po dlouhém mořském kanálu přijíždí na lodích do paláce panstvo na jeden z mnoha plesů a po parku se mezi fontánami procházejí dámy v krásných šatech…
Petrodvorce

Petrodvorce

Petrodvorce

Petrodvorce

Petrodvorce

Petrodvorce


Petrodvorce

Petrodvorce

Petrodvorce

Petrodvorce

Petrodvorce

Bude zima, bude mráz...

7. listopadu 2010 v 9:01 | Vlasta |  Šité panenky a andělky
... ale těmhle dvěma ne, protože jsem jim upletla pořádné svetry a čepice. Na jednom blogu jsem viděla takhle ve svetrech oblečené zajíce, tak jsem neodolala vydolovala z krabice zbytky vln a opletla tyhle dva panáčky :o))


Dlouhé rukavice bez prstů

5. listopadu 2010 v 9:00 | Vlasta |  Ruční práce
Pro starší dceru jsem pletla palčáky s odklápěcí špičkou a mladší si na mě vymyslela rukavice bez prstů. Rantl jsem pletla patentem dvě hladce dvě obrace pak jsem ho zavřela a pokračovala jsem háčkovaným vzorkem 3 dlouhé sloupky a 2 řetízková oka. V každé řadě jsem vzor o jeden sloupek poposunula takže vznikla jakási spirála. Podle ruky jsem tvarovala rukavici ubíráním a přidáváním řetízkových ok.  Otvor na palec jsem obháčkovala třemi řadami krátkých sloupků. Dcera byla spokojená a výsledek vypadá takhle.
rukavice

rukavice

rukavice

Ladíme Vánoce

2. listopadu 2010 v 17:14 | Vlasta |  Ruční práce
Konečně jsem dokončila jehelníčky s vánočními a zimními motivy. Je sice poměrně brzo, ale Vánoce se pomalu blíží tak jsem snad nic neuchvátala.
Dlouho jsem nemohla vymyslet, jakou dekoraci na focení jehelníčků zvolím, ale pak jsem v jednom obchůdku se samými nezbytnými zbytečnostmi objevila tuhle nádhernou lampičku s andělíčky a bylo rozhodnuto.
Pokud se  vám budou jehelníčky líbit můžete si je, i jiné dekorace objednat v našem obchůdku.
lampička


jehelníčky

jehelníček

jehelníčky

jehelníček