...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Březen 2010

Velikonoční dekorace

30. března 2010 v 8:00 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Dneska jsem pro inspiraci nafotila několik svých velikonočních dekorací, do konce týdne ještě určitě nějaká přibyde, tak zatím první tři.

Tuhle jsem naaranžovala do košíčku z pedigu, březové větvičky jsou zapíchány v suché aranžovací hmotě, na umělé dřevité trávě je položeno hnízdečko z březových větviček  a slepičky i kuřátka jsou připevněny na špejli a taky zapíchnuty v aranžovací hmotě.

dekorace

dekorace

Tuhle primulkovou dekoraci mám na venkovním stole a jsem moc zvědavá jak dlouho bude odolávat útokům našich koček...

dekorace

dekorace
  Zatím poslední je košíček z pedigu naplněný malovanými vyfouknutými husími vejci a hnědými slepičími na kterých sedí můj poslední háčkovaný výtvor - nohatá ovce

dekorace

Velikonoční trh v Plasné

27. března 2010 v 18:45 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Dnes jsme se s Pájou opět zůčastnily akce Otevřený dvůr, kterou již tradičně pořádá občanské sdružení Proutek v Plasné u Kardašovy Řečice. Po hrůzné předpovědi počasí na dnešní den, jsme se docela obávaly, ale nakonec všechno dobře dopadlo a po zataženém dopoledni jsme se odpoledne dočkaly i vytouženého sluníčka a utišení větru. Program byl celý den velice pestrý a stánky naplněné velikonočními dekoracemi krásně zářily barvami.

náš stánek

Pája ve stánku

stánek

ryba z pedigu

keramika

stánky

dudácká kapela

kapela

Jarošovské krojované sdružení

Jarošovské krojované sdružení
Další fotky si můžete prohlédnout v galerii

Konečně přišlo jaro

25. března 2010 v 17:24 | Vlasta |  Zahrádka
V posledních dnech jsem se věnovala hlavně jarnímu úklidu a na nic ostatního mi nezbývalo moc času, teprve dneska jsem si udělala trochu volnější odpoledne a podrobně prošla zahrádku abych se podívala jak v posledních teplých dnech pokročilo jaro. Společníkem na obchůzce zahrady mi byl samozřejmě kocour Fernando. O minulém víkendu u nás teprve roztál sníh, ale kytičky na sebe nenechaly dlouho čekat. Od včerejška rozkvetl i lýkovec a přilákal první motýly.
krokusy

krokusy

talovín

bledule

motýl

Fernando

Fernando

keramika s kocoury

21. března 2010 v 16:57 | Vlasta |  Moje malé radosti
Dneska bych vám chtěla ukázat svou novou keramiku s kocoury. Objevila jsem ji naprostou náhodou loni na podzim při brouzdání po internetu a byla to láska na první pohled. První záměr byl, že každý člen rodiny dostane svůj kocouří hrnek k Vánocům, ale dodací doba je poměrně dlouhá, keramika je vyráběna na zakázku a přišla mi teprve minulý týden. Byla jsem nadšená, hrnky i aromalampa jsou naprosto úžasné, krásně se z nich pije a starší dcera si svůj půllitrák okamžitě odvezla na kolej. Pokud se chcete taky potěšit s takovými nádhernými věcičkami určitě se podívejte na tyto stránky, tam si musí vybrat snad každý, i já už mám vybrány další krásné věcičky a asi neodolám a ještě si něco objednám.

hrnek

aromalampa

hrnek

hrnek

Háčkovaná kuřátka

18. března 2010 v 17:55 | Vlasta |  Háčkování
Ošatku slepiček na velikonoční dekoraci už mám hotovou, ale pořád to nějak nebylo ono. Začala jsem tedy experimentovat a na svět přišla malinká žlutá kuřátka. Jsou opravdu miniaturní, hlavička má v nejširším místě 14 krátkých sloupků, a tělíčko je k velikosti hlavičky přizpůsobeno. Kuřátka jsem háčkovala od oka, jsou to vlastně takové kuželky a jako ocásek mají přišité kolečko z dvanácti smyčkami háčkovanými dokola.Perníková 3D vejce

16. března 2010 v 9:00 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Pro inspiraci přidávám ještě jedny velikonoční perníky. Tentokrát 3D vejce. Přiznávám se, že těchto pět vajíček je moje premiéra, vždycky je zdobily dcery, mě malování na vypouklá vejce nikdy moc nešlo, ale letos jak jsem byla rozjetá pustila jsem se do nich taky. Pokud se chcete inspirovat ještě víc, další vzory najdete u PájiVelikonoční perníčky

13. března 2010 v 19:44 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
O počasí dneska raději psát nebudu, všichni víte jaká slota venku řádí a já jsem tyhle ošklivé dny před příchodem jara využila k napečení velikonočních perníčků pro koledníky i k dekoraci. Před chvílí jsem dozdobila, vajíčka budou ještě slepená marmeládou, ale zatím budou těch pár týdnů odpočívat pěkně v krabici, aby se včechny chutě rozložily a koledníci si potom pochutnali.
No a teď už může přijít jaro, mám nakoupena semínka kytiček i zeleniny a už mi to vrtání v zemi docela chybí.


Hledání jara

9. března 2010 v 17:12 | Vlasta |  Příroda
Dneska odpoledne jsme s Týnou byly na procházce, kterou jsem pracovně nazvala "Hledání jara". Jenom krátce nastíním počasí několika posledních dní u nás, v nadmořské výšce 513 metrů. Mrazivá rána kdy teploměr ukazuje něco mezi -10 a -15 střídají poměrně pěkné slunečné dny doprovázené jedovatým severákem (hlavně dneska) a teplotou kolem nuly, ve stínu lehce pod nulou. Vzhedem k tomu, že končí první třetina prvního jarního měsíce, vypravila jsem se s foťákem ulovit něco, co by alespoň trochu připomínalo jarní náladu. Nemusela jsem chodit daleko, na kraji skalky, pěkně na sluníčku se krčí první kvítky sněženek. To je tak všechno, protože zbytek skalky je ještě pod pořádnou sněhovou závějí.
Aspoň tam kde se opírá sluníčko a na proházených pěšinkách už sníh zmizel.
Pár desítek kroků, hned za vesnicí, mě ale jarní nálada rychle přešla. Z nekonečné bílé už mě bolí oči i hlava
Sníh, kam oko dohlédne, jenom kolem cesty už kouká suchá tráva
Konečně jsem u rybníka našla to, co jsem hledala - kočičky. Než se mi podařila udělat kloudná fotka měla jsem ruce úplně zmrzlé a bez citu,jediný koho tahle šílená zima ještě baví je naše Týna a jak jste na tom vy ?Drátkovaná vajíčka

4. března 2010 v 9:00 | Vlasta |  Jaro a Velikonoce
Drátování mě už dlouho lákalo, hlavně odrátovaná velikonoční vajíčka. Na různých jarních trzích v minulých letech jsem si jich pár nakoupila a zkoumala, jakže se to asi dělá? Nakonec jsem si vzala na pomoc ještě internet. Zjistila jsem jaké drátky se používají a kde se dají objednat, na různých stránkách které se drátování věnují jsem podrobně nastudovala techniku, zjistila jsem že na tom nic není a ještě než mi přišly vhodné drátky jsem se s vervou pustila do díla. Na první pokus jsem sáhla po včelařském drátku, který používám většinou na vázání adventních věnců a ostatních vánočních dekorací. Zdál se mi poměrně tenký a lehce ohebný a myslela jsem si, že vajíčko bude hotové raz dva. Nebylo. Drátek se ohýbal špatně, dělaly se na něm nerozmotatelné smyčky, ale nějak jsem to dokončila. Teď se nelekněte, protože je to fakt tragédie.

Techniku jsem pochopila, ale provedení tak na 5-
Řekla jsem si, že včelařský drátek asi nebude ten správný a počkala až mi pošta doručí drátek přímo určený na dekorativní drátování. Dala jsem na doporučení jedné paní a jako další pokus odrátovala kamínek. Prý na něm není tolik vidět začátečnická nedokonalost jako na vajíčku, ale i ten doporučený drátek se mi kroutil jako živý a smyčky se dělaly přesně tam kde jsem nechtěla. Nakonec vznikla nějaká pseudoryba, keré jsem znechuceně namalovala oko fixem.
Drátování jsem asi na dva týdny pověsila na hřebík a o volných chvílích se věnovala tomu co umím a co mi jde. O minulém víkendu mi to ale nedalo a na svět přišel pokus číslo tři. Tohle vajíčko jsem drátovala neuvěřitelné dvě hodiny, asi stokrát jsem ho chtěla rozšlapat, ale nakonec jsem ho dokončila.

Opět je každé očko jiné, drátek se mi kroutil, lámal a klouzal po skořápce. Dráteník ze mě asi nikdy nebude, nevím jak drátek připravit aby se na něm nedělaly smyčky a jak dosáhnout toho aby bylo jedno očko jako druhé. Asi zůstanu u háčkování, to když se nepovede, vypárám a jedu znova to se z drátkem nedá a při jeho poměrně vysoké ceně mě dělat aušusy ani nebaví. Poradíte mi někdo jak na drátování?

Brambořík

2. března 2010 v 18:01 | Vlasta |  Pokojové rostliny
Tak se nás ta zima drží zuby-nehty! Dneska už zdaleka nebylo takové teplo jako v posledních dnech a ani sněhu moc neubylo a aby toho nebylo málo, tak před chvílí začal poletovat sníh nový,ach jo
Doufám, že už tam nahoře vymetají a bude to poslední co tuto zimu napadne. Jediné štěstí je, že doma za oknem tu a tam vykvete nějaká ta kytka, jako tenhle brambořík a aspoň trochu mi zvedne náladu.