...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Listopad 2009

Otevřený dvůr v Plasné

29. listopadu 2009 v 9:12 | Vlasta |  Advent a vánoce
Včera jsme měly s Pájou možnost zúčastnit se nádherné akce Otevřený dvůr, kterou každoročně pořádá občanské sdružení Proutek v Plasné u Kardašovy Řečice. Na dvoře chráněného statku probíhal po celý den předvánoční trh na kterém bylo možno koupit všechno možné z různých domácích a chráněných dílen. Nádherná keramika, ručně tkané koberce, textilní hračky a spoustu dobrot včetně zabijačkových hodů. Po celý den probíhal doprovodný program. Zpívání koled, vystoupení kejklířů, loutkové divadlo a spousta dalších.
Pája prodávala ve svém stánku tradičně Vizovické pečivo, medové perníčky, háčkované ozdoby a já jsem jí krapet pomáhala a dělala po celý den společnost. Vydařilo se i počasí, celý den jsme si úžasně užily a pokud to odneseme malou rýmou nic se neděje

Tak takhle letos vypadal náš stánekPři vystoupení kejklíře asistovala i PájaCelý den jsme se mohli ohřát u ohýnku

Zlatým hřebem dne byla rytmická skupina Hakuna Matata


Sedák na židli

25. listopadu 2009 v 18:32 | Vlasta |  Ruční práce
Tak jsem se zase jednou podlouhé době pustila do šití. tentokrát se jedná o patchworkový sedák na židli. Pro jeho zhotovení jsem zvolila techniku flic- flac dílo se docela podařilo, akorát jako základní látku jsem měla zvolit spíše jednobarevnou ten rozstříhaný vzoreček se mi moc nelíbí. Trochu jsem se pokusila nafotit postup práce, protože tato technika je opravdu zajímavá.
Nejdříve se nastříhají a čtverečky a sešij, potom se podle šablony na sešitý blok nakreslí čtverečky znova, ale pootočené.
podle nakreslených čar se celý blok rozstříhá na nové čtverečky a znova sešije

no a nakonec se dá sedáku potřebná velikost a tvar a je hotovo
a teď už jenom nainstalovat na židli a pohodlně se usadit

Rostou!

23. listopadu 2009 v 8:00 | Vlasta |  Příroda
Máme za sebou další nádherně slunečný víkend a včera jsme dokonce na procházce zjistili, že ještě pořád rostou houby. Na kraji lesa seděly v suché trávě tyhle nádherné bedly.


Na hrázi prázdného rybníka mi dokonce docela ochotně zapózovala Týna


Západ slunce

21. listopadu 2009 v 12:04 | Vlasta |  Fotogalerie
V posledních dnech jsou u nás nádherné západy slunce. Bohužel nestíhám vyjít něco pořádného vyfotit do přírody, tak jenom pár fotek jak je vidět západ slunce z naší zahrady.

podzim nebo jaro?

18. listopadu 2009 v 17:20 | Vlasta |  Zahrádka
Počasí si s námi zase pěkně zahrává. Jarní teploty a sluníčko začínají nést ovoce. Včera jsem chtěla už definitivně zazimovat skalku, ale čekalo mě tam takovéhle překvapení.

Hořec a perklíč kvetou jak kdyby právě začalo jaro...

...ale nezačalo, stačilo otočit hlavu a krásně vybarvené bobule dřišťálu a zimní zbarvení okrasných trav mě vrátilo do reality. Hromádka chvojí tedy zůstala připravená vedle skalky až do té doby, než se definitivně neohlásí zima.


Hádanka

16. listopadu 2009 v 10:39 | Vlasta |  Mišmaš
Včera byl den jak malovaný, přes azurově modrou oblohu se občas od západu přehnaly bílé mráčky, ale za chvíli zase svítilo sluníčko. Bylo krásně teplo, prostě den jako stvořený pro dokončení zazimování zahrady. Poslední slunečnice nechaná na vyzobání pro ptáčky už taky zkončila na kompostu.


A teď ta hádanka. Při hrabání listí jsem na jedné rostlině objevila tyto nádherné plody. Jestlipak poznáte ze které rostliny pochází tyto nádherně červené asi dva centimetry dlouhé a centimetr široké plody?Ano, je to magnólie, přiznávám, že jsem letos viděla plody tohoto keře, nebo někde stromu poprvé a velice mě to překvapilo. Semeníky s plody byly schované mezi listy a teprve včera, když jsem pod magnólií uklízela listy jsem si jich všimla. Na jaře je nasadím, uvidíme jestli něco vyroste. A takhle vypadala moje magnólie na jaře když kvetla.

Nebe naruby

12. listopadu 2009 v 17:39 | Vlasta |  Fotogalerie
Dneska se k nám na chvíli vrátilo sluníčko. Než jsem se ale dostala ven začalo se pomalu stmívat, a nebe se krásně odráželo v hladinách rybníků.

Tři mušketýři

11. listopadu 2009 v 17:25
Počasí je pořád horší celý den šero, poprchává, je sychravo. Snad by bylo lepší kdyby napadnul sníh. Martin na bílém koni nepřijel, lyžovačka tedy zatím nebude tak aspoň pár písniček z muzikálu který se mi moc líbil.


Orchideje

9. listopadu 2009 v 17:20 | Vlasta |  Pokojové rostliny
Podzim uhání mílovými kroky a pomalu přišel čas nastěhovat orchideje ze studené verandy do obýváku. Na stoleček před balkónové dveře se mi už nevejdou a nevím, jestli na okně nad radiátorem nebudou trpět suchým vzduchem. Často je rosím a zatím se mají čile k světu i tahle nová žlutá.


Čas na pohádku

5. listopadu 2009 v 17:10 | Vlasta |  Mišmaš
Dneska to vypadalo na docela pěkné odpoledne. Mezi mraky se tu a tam ukázalo sluníčko a při západu společně s mraky vytvářelo nádherné obrazy. Měla jsem v plánu jít cvaknout pár fotek, ale smůla foťák hlásil baterie vybita. Náhradní jsem loni po dovolené vyprala v kapse kraťasů takže jsem se místo focení pustila do úklidu
Už mám hotovo a řekla bych, že je ten správný čas na nějakou pěknou pohádku. Ještě vkládám dvě fotky z minulého týdne, abychom si připomněli jak vypadá modrá obloha a potom hurá na pohádku

Kolik tváří podzim má

2. listopadu 2009 v 17:53 | Vlasta |  Příroda
Rozzářený barevný podzim z minulého pátku je nenávratně pryč a vlády se ujal nevlídný listopad. V sobotu jsem ještě stihla vyfotit nádherně zbarvené kanadské borůvky a to byla asi ta poslední chvíle kdy se sluníčko ještě prodralo skrze mraky.

Ve skleníku stále kvetou chryzantémy
No a dneska mě Týna přesvědčila jenom na úplně malou procházku, protože takové sychravo jako bylo dneska naprosto nesnáším!