...MŮJ DRUHÝ BLOG, NEJEN O TOM CO NÁM CHUTNÁ


Listopad 2008

Vyšívaný obrázek

30. listopadu 2008 v 15:21 | Vlasta |  Ruční práce
V pátek jsem přivezla domů hotový vánoční dárek. Je to obrázek od Josefa Lady a vyšívala jsem ho tak dlouho, že jsem měla strach, že to ani do Vánoc nestihnu, ale už je hotový, zarámovaný a teď jenom doufám, že se dárek bude líbit


obrázky a animace a gify

adventní věnce

27. listopadu 2008 v 18:10 | Vlasta |  Advent a vánoce
Advent se kvapem blíží, věnce jsou připraveny, tak může vypuknout ta pravá vánoční nálada.
Věnec na stůl jsem připravila z větviček jedle a stříbrného smrku, je dozboben zlatou nití s nalepenými srdíčky z vizovického pečiva a čtyřmi vizovickými ozdobičkami s vánočním motivem.Tenhle věnec bude viset na venkovních dveřích, fotka zatím není nic moc, ještě se ho pokusím vyfotit až bude nainstalovaný na místě.
Dnešní západ slunce

23. listopadu 2008 v 17:05 | Vlasta |  Fotogalerie
Dneska u nás foukal celý den vítr, takže na nějaké dlouhé procházky nebylo ani pomyšlení. Nejlíp bylo doma za kamny pěkně v teple.
Nejlepší z celé větrné neděle byl krásný západ slunce, neodolala jsem a vyšplhala se závějí alespoň na kopec ke kostelu, abych se pokusila něco vyfotit.

První fotku cvakla Pája z okna a je asi nejlepší, ale když už jsem riskovala divokou jízdu z kopce po zadku přidávám i ty svoje


Ladovská zima

22. listopadu 2008 v 18:34 | Vlasta |  Fotogalerie
Když jsem ráno narychlo fotila zasněženou zahradu, nikdy by mě nenapadlo, že sníh vydrží do odpoledne a už vůbec, že ho do večera bude pomalu dvacet centimetrů.
Když jsme s Týnou a Pájou vyrážely na procházku, vypadalo to, že bude svítit sluníčko, ale idylka se nekonala, přihnaly se mraky a během chvíle se udělala bílá tma.

Tak takhle u nás dneska celý den vypadala silnice, nikoho nenapadlo, že by to možná chtělo prohrnout a posypat...
Tenhle dub znáte už z mých podzimních fotek
Jedna z mála chvílí když se ukázalo sluníčko
a takhle Pája s Týnou řádily ve sněhu

Chumelí

22. listopadu 2008 v 8:54 | Vlasta |  Fotogalerie
Tak jsme se už taky dočkali, včera to sice ještě moc zimě nevypadalo- co napadlo, to téměř roztálo. Dnešní probuzení ovšem stálo zato. Hned jsem popadla foťák a spěchala na zahradu zdokumentovat to bílé nadělení.


Na hlohyni ještě zbývají nějaké bobule a v kombinaci se sněhem to vypadá moc hezky
i spirálovitá líska s bílým kabátkem vypadá dobře...

Chtěla jsem vyfotit kocoura, ale prohnal se kolem mě jako střela, a než jsem se stačila otočit byl doma. Tak tedy alespoň náš kostelík, je na něm krásně vidět jak padá sníh, a hlavně neuteče

Řím

13. listopadu 2008 v 17:01 | Vlasta |  Cestování
Venku je to nejhorší podzimní počasí jaké může být, aktuální situace - pět stupňů nad nulou, déšť, sychravo.Nebudu tvrdit, že by tam psa nevyhnal, protože já se s ním právě vrátila z procházky. Uvařila jsem si čaj s medem a začala se probírat fotkami z Říma. Myslím, že tohle je ta správná doba pro zavzpomínání na horké letní dny. Předvánoční šílenství ještě nezačalo tak proč se na chvíli nezasnít.
Zvu Vás tedy na procházku po nejznámějších památkách starobylého Říma. Nejdříve se zastavíme u Andělského hradu tyčícího se nad Tiberou, kde se podle pověsti zjevil archanděl Gabriel na znamení, že skončila morová epidemie.


Dále budem pokračovat na náměstí Navona, kde jsem neodolala a vyfotila si pouličního umělce

Naše cesta Římem pokračuje ke slavné fontáně di Trevi, blíží se poledne a stejně jak stoupá teplota vzduchu, houstnou i davy památek chtivých turistů.
A teď to, na co jsem se těšila nejvíc- ruiny Fora Romana
Po projití těchto úžasných ruin dojdeme k Oblouku císaře Konstantina
a potom už nás čeká jenom dech beroucí Koloseum
...a všude přítomní pouliční umělci...
Blíží se večer, je vedro, nohy pekelně bolí. Nemáme sílu ani energii vystát frontu na vstup do Kolosea, upadáme tedy na trávník noproti Koloseu pod rozkvetlé oleandry a čekáme na zbytek výpravy.

Noční Split

9. listopadu 2008 v 14:17 | Vlasta |  Cestování
Dneska jsem vybrala jsem několik použitelných fotek z návštěvy nočního Splitu. Byli jsme tam poměrně pozdě večer a brzo byla úplná tma, takže fotky podle toho taky vypadají


Interiér Diokleciánova paláce
Diokleciánův palác
Noční Split z věže

Pevnost Klis nad Splitem

6. listopadu 2008 v 17:15 | Vlasta |  Cestování
Letos o prázdninách jsme při svém putování napříč Chorvatskem navštívili pevnost Klis nad Splitem. Pevnost se nachází v sedle mezi pohořími Kozjak a Mosor, a sloužila jako strategický bod, který se snažili udržet ti co ovládali okolí. Nejurputnějšími dobyvateli Klisu, byli Turci, mnohokrát se pevnost snažili dobýt neúspěšně, až se jim to nakonec roku 1536 podařilo a na dalších sto let Klis obsadili. Tenkrát byli Turci pány i přilehlého vnitrozemí. Tato situace trvala až do čtyřicátých let 17.století kdy pevnost ovládli Benátčané.
Je to impozantní stavba, kterou opravdu stojí za to navštívit. Z mnoha míst je překrásný výhled na celý Split.


Výhled na Split

Pohled z okna
Kvetoucí agáve

Pozdní odpoledne

4. listopadu 2008 v 16:55 | Vlasta |  Příroda
Včera byl další netypicky nádherný listopadový den. Z práce jsem přijela později než obvykle a než jsem udělala všechny domácí nezbytnosti, vyrážely jsme s dcerou Pájou na procházku s psiskem téměř za soumraku. Když jsme přišly k rybníku, sluníčko se už pomalu sklánělo k západu. Pája vylezla na strom, aby vyfotila ten nejkrásnější západ slunce, když se vracela dolů, asi dva metry nad zemí jí pod rukou praskla suchá větev a ona...Ve mně by se v té chvíli krve nedořezal...Buchla sebou na zem, zády padla na vedlejší strom a vyrazila si dech. Samozřejmě, že jsme ani jedna neměla u sebe telefon, domů kilometr a tma na krku. Naštěstí se Pája rychle vzpamatovala a po ujištění, že má všechny kosti celé, jsme pomalu vyrazily k domovu. Svůj krkolomný výkon naštěstí odnesla jen pořádným leknutím a naraženými žebry, ale stále tvrdí, že ta fotka za to stála.


Toto je ten osudný rybník.
Tuhle jsem fotila já ze země:
A tuhle Pája ze stromu. Co myslíte, stálo to za to?

Naše zvířátka

2. listopadu 2008 v 14:15 | Vlasta |  Fotogalerie
Chtěla bych vám představit naše zvířata. Týnu už znáte. Minulý týden, se k nám zatoulal rezavo bílý kocourek a Týna se s ním hned skamarádila. Ptali jsme se po okolí jestli se někomu neztratil, protože je mazlivý a zvyklý na lidi i na psa, ale vypadá to , že ničí není, takže u nás zůstal.


Tak takhle se k sobě Týna a náš nový přírůstek mají
No a tohle je náš Fernando
Ferda s Týnou v pelechu

Západy slunce

1. listopadu 2008 v 9:00 | Vlasta |  Fotogalerie
Mám slabost pro focení západů slunce. Během několika minut jsem schopna pořídit desítky záběrů, ze kterých se nakonec stejně nedá skoro nic použít. Přesto jsem ze svého archivu vybrala několik fotek které se mi líbí.
Pro první fotku mám slabost, nazvala jsem ji Soumrak nad Vesuvem. Vůbec není dokonalá, je rozostřená a celá nějaká nakřivo, ale mám ráda její atmosféru.

Tahle je focená ze stejného místa, ale o chvíli později a jiným směrem.
a ještě jedna podobná


Na téhle fotce zapadá slunce za bouřkovými mraky, celé odpoledne se čerti ženili, ale za tenhle záběr to stálo


.. a ještě jeden, tyhle okamžiky zbožňuju
Tyhle dvě jsou nejnovější -letošní- z chorvatské Dalmácie
...a o chvíli později